Фіолетові квіти – назви, фото та описи (каталог)

Фіолетові квіти: назви, фото та описи (каталог)

Фіолетовий колір вважається символом творчості, розуму та містики. Які тільки властивості йому не приписували в різний час, це посприяло й популярності фіолетових кольорів. Саме про них ми і хочемо розповісти тобі сьогодні – з назвами та фото!

Садові фіолетові квіти

Садові рослини з фіолетовими квітками здаються просто чарівними на тлі зеленого килима з трави та листя. Радимо звернути увагу на такі види!

Ірис

Фіолетові іриси – це весняна класика. Тим більше, існує так багато видів, що можна підібрати будь-який відтінок під будь-які кліматичні та географічні особливості твого регіону. Є навіть морозостійкі сибірські сорти.

Ірис

Півонія

Здається, що у світі існують півонії на всі випадки життя. Чимало серед них і високих фіолетових сортів, у тому числі й класичних махрових.

Півонія

Бэзель

Настільки очевидний варіант, що його легко випустити з уваги.Пишні кистевидні суцвіття бузку хороші ще й своїм ароматом, який огортає весь сад та територію навколо.

Бузок

Флокс

Серед флоксів досить багато бузкових та фіолетових сортів. Це довгоквітучий багаторічник з об’ємним кулястим суцвіттям на довгому квітконосі.

Флокс

Астра

Найкрасивіші бузкові сорти зустрічаються серед так званих новоанглійських. Але селекціонери досі не зупиняються у своїх пошуках, тому айстри можна знайти на будь-який смак.

Астра

Азалія

Азалію часто вирощують у кімнаті та в теплицях, але є серед них і морозостійкі сорти для відкритого ґрунту. У південних регіонах Росії цей вибір ще більший!

Азалія

Гладіолус

Важко знайти людину, яка ніколи не бачила гладіолуси. Довгі потужні квітконоси покриваються великими фіолетовими квітками до 20 бутонів на стеблі.

Гладіолус

Гортензія

Гортензія з її величезними пухнастими суцвіттями, які густо покривають кущ протягом усього літа, не потребує представлення. Окремі високі сорти виростають до 2 м.

Гортензія

Дельфініум

І знову пишні довгі суцвіття на високих квітконосах до 1,2-1,5 м. Дельфініум найкраще росте на суглинках із низькою кислотністю, і не переносить сильний вітер.

Дельфініум

Гліцинія

Пухнасті пензлі гліцинії виглядають, ніби щойно зійшли зі сторінок казки. Ця ліана чудово формується і підходить для декорування альтанок та фасадів.

Гліцинія

Хризантема

Махрові фіолетові хризантеми однаково хороші і в саду, і в зрізанні. Це один із найяскравіших та найрізноманітніших осінніх кольорів.

Хризантема

Крокус

Чарівний весняний первоцвіт радує, як остаточно зійде сніг. Найкраще маленькі ніжні крокуси виглядають великими групами.

Крокус

Астильба

Пухнасті хуртові суцвіття астильби на перший погляд навіть не схожі на квіти в класичному розумінні. Це неземна прикраса саду, яка також чудово поєднується з іншими фіолетовими квітами.

Астильба

Ірідодиктіум

Ірідодиктіум нагадує ірис, але він зовсім крихітний – близько 15 см максимум. Химерна форма фіолетових бутонів відразу привертає увагу. Є більш високі сорти – до 30 см.

Ірідодиктіум

Жоржина

Жоржини підкорюють величезними пишними квітками зі складною структурою до 18 м у діаметрі. Найпопулярніший фіолетовий сорт серед досвідчених садівників – Jean Marie.

Жоржина

Гіацинт

Гіацинти ідеально підходять для створення бордюрів, клумб та багаторівневих композицій. В середньому висота становить близько 30 см, а діаметр квіток доходить до 3-4 см.

Гіацинт

Безчасник

Маленький чарівний багаторічник гарний для оформлення галявин або невисоких клумб.Безчасник кольору пізно і продовжує радувати навіть після перших заморозків.

Безчасник

Тюльпан

Було б дивно, якби серед сотень забарвлень тюльпанів не знайшлося фіолетового. Зверніть увагу на сорти Peorple Dream та Purple Prince, а ще – Aria Card та Alibi.

Тюльпан

Люпин

Суцвіття люпинів дуже цікаві своєю структурою. Це щільні високі волоті з об’ємних бутонів-коробочок, які поступово розкриваються знизу вгору.

Люпин

Лілія

Фіолетових лілій дуже мало, але вони існують. Найчастіше це сорти трубчастого типу з незвичайними строкатими забарвленнями, що робить їх ще екзотичнішими.

Лілія

Кімнатні фіолетові квіти

Фіолетовий колір ювелірно балансує на межі між червоним та синім. Фіолетові квіти дивним чином можуть створювати як відчуття свіжості та легкості, так і тепла з домашнім затишком!

Гімалайська герань

Від інших різновидів герані вона відрізняється більшим діаметром квіток.Бузкові та фіолетові з незвичайними червоними прожилками, вони розпускаються до 5 см.

Гімалайська герань

Дендробіум

Дендробіум не тільки схожий на орхідею, а й відноситься до того ж сімейства. На прямому стеблі знаходиться одразу кілька великих квіток-метеликів до 7 см у діаметрі.

Дендробіум

Примула

Чарівний квітковий кущик порадує вже на початку весни. Листя зібране в компактну розетку, над якою височить об’ємне зонтичне суцвіття.

Примула

Ахіменес Еренберга

Компактна квітка виростає не більше 50 см і кілька місяців на рік радує великими фіолетовими бутонами. Зовнішній бік пелюсток відливає рожевим, а по центру – рудувата серединка.

Ахіменес Еренберга

Кузмата стапелія

Перший сукулент у нашому списку кімнатних фіолетових кольорів! Кущик дуже компактний, майже не займає місця і густо покривається зористими квітковими ворсистими насиченого баклажанового відтінку.

Кузмата стапелія

Фіалка

Вона ж – сенполія. З сотень сортів фіалки знайдуться щонайменше кілька десятків фіолетових. Причому бутони бувають якими завгодно: не лише простими та махровими, а й найхимерніших форм.

Фіалка

Пасифлора

Пасифлора відноситься до ліан, і на перший погляд не дуже помітна. Але все змінюється, коли вона зацвітає ефектними фіолетовими квітками дуже складної екзотичної будови.

Пасифлора

Глоксинія

Клубневий багаторічник розпускається великими фіолетовими дзвіночками на тлі бархатистого зеленого листя. Цвітіння глоксинії за сприятливих умов триває до 2 місяців.

Глоксінія

Фуксія

Без чарівної фуксії підбору була б неповною. Серед різноманітності рожевих та малинових сортів зустрічаються й ефектні фіолетові. Фуксія хороша тим, що цвіте дуже буйно та довго.

Фуксія

Фіолетова калла

Фіолетова калла – досить рідкісний та екзотичний різновид цієї квітки. Але її розкішний вигляд окупає всі складнощі з пошуком та доглядом.

Фіолетова калла

Руеллія

Чарівна тропічна квітка дуже ніжна і повітряна. Пелюстки можуть відливати блакитним або синім. Руелі довго цвіте і не завдає клопоту, якщо підібрати їй сонячний куточок.

Руеллія

Стрептокарпус

Зовні квітка з химерною назвою дуже нагадує фіалку з її зубчастими листочками та квітковою короною зверху. Але квітки стрептокарпусу лійчасті, з дуже складним забарвленням.

Стрептокарпус

Цикламен

Потужний кореневище цикламену робить його стійким до несприятливих умов і ідеальним для новачків. Пониклі фіолетові квіти на довгих тонких квітконосах схожі на фентезійні коробочки.

Цикламен

Геміграфіс

А для різноманітності додамо у добірку незвичайну кімнатну рослину з фіолетовим листям. В основному тобі потрібен екзотичний, кольоровий, що чергується або широковиїмчастий геміграфіс.

Геміграфіс

Гінура

Дивлячись на фото гінури складно повірити, що це не фотошоп. Зелене листя з фіолетовою облямівкою та прожилками вкрите гарматою, яка робить їх ще й бархатистими.

Гінура