20 найкращих рослин для живоплоту

20 кращих рослин для живоплоту

Зелена огорожа – це дуже красиво та ефектно. Її можна використовувати для зонування простору, огорожі ділянки або навіть будувати химерні лабіринти. Головне – правильно вибрати, із чого її висаджувати. Розповідаємо про найкращі рослини для живоплоту – з фото та назвами!

1. Спірея білоквіткова

Класичний варіант для невисоких квітучих огорож. У спіреї декоративне листя, але коли воно густо покривається білими квітами – їх буває складно розглянути. Вона не боїться сирого і щільного ґрунту, але віддає перевагу сонячним ділянкам.

Спірея білоцвітна

2. Ялівець

Для високої живоплоту підходять китайські, віргінські та горизонтальні сорти. Ялівець дуже невибагливий, добре почувається в наших широтах і часто використовується для огородження ділянки.

Ялівець

3. Бульбашок калинолистний

За складною назвою ховається високий декоративний чагарник, який насправді знають усі садівники.Червоним сортам потрібне сонце, а ось жовті добре почуваються і в півтіні. Відмінний вибір для великих і просторих ділянок, тому що бульбоплодник зростає до 4 м.

Бульбашка калинолистная

4. Бузок

Один із найочевидніших, але водночас найулюбленіших варіантів. Бузок хороша тим, що вона зовсім невибаглива до зовнішніх умов, якості грунту та повітря, температурних перепадів та коротких посух. Це очевидно, враховуючи, що вона чудово зростає у місті. Але вона має короткий період цвітіння і її потрібно щороку обрізати.

Бузок

5. Дівочий виноград

Щільна багаторічна ліана цінується за красиве ажурне листя, яке восени переливається всіма відтінками бордового. Плеті можуть витягуватися до 7 м, так що огорожа з такого винограду можна формувати як завгодно, потрібна лише опора.

Дівочий виноград