20 найкращих рослин для живоплоту

20 кращих рослин для живоплоту

Зелена огорожа – це дуже красиво та ефектно. Її можна використовувати для зонування простору, огорожі ділянки або навіть будувати химерні лабіринти. Головне – правильно вибрати, із чого її висаджувати. Розповідаємо про найкращі рослини для живоплоту – з фото та назвами!

1. Спірея білоквіткова

Класичний варіант для невисоких квітучих огорож. У спіреї декоративне листя, але коли воно густо покривається білими квітами – їх буває складно розглянути. Вона не боїться сирого і щільного ґрунту, але віддає перевагу сонячним ділянкам.

Спірея білоцвітна

2. Ялівець

Для високої живоплоту підходять китайські, віргінські та горизонтальні сорти. Ялівець дуже невибагливий, добре почувається в наших широтах і часто використовується для огородження ділянки.

Ялівець

3. Бульбашок калинолистний

За складною назвою ховається високий декоративний чагарник, який насправді знають усі садівники.Червоним сортам потрібне сонце, а ось жовті добре почуваються і в півтіні. Відмінний вибір для великих і просторих ділянок, тому що бульбоплодник зростає до 4 м.

Бульбашка калинолистная

4. Бузок

Один із найочевидніших, але водночас найулюбленіших варіантів. Бузок хороша тим, що вона зовсім невибаглива до зовнішніх умов, якості грунту та повітря, температурних перепадів та коротких посух. Це очевидно, враховуючи, що вона чудово зростає у місті. Але вона має короткий період цвітіння і її потрібно щороку обрізати.

Бузок

5. Дівочий виноград

Щільна багаторічна ліана цінується за красиве ажурне листя, яке восени переливається всіма відтінками бордового. Плеті можуть витягуватися до 7 м, так що огорожа з такого винограду можна формувати як завгодно, потрібна лише опора.

Дівочий виноград

6. Дерен білий

Гарний чагарник з густим листям невибагливий, стійкий до морозів, тіні та вологи, і швидко розростається. Він потребує тільки регулярного поливу, обрізки після 3 років і періодичного підживлення. Двічі за літо дерен цвіте.

Дерен білий

7. Ялина

Для щільних живоплотів використовуються кілька видів ялинки. Це карликові канадські сорти, сиза та сербська ялина або навіть звичайні сорти різної висоти.

Ялина

8. Бересклет

Декоративний листяний чагарник вражає різноманіттям відтінків – від білого до фіолетового. Бересклет листяний чагарник, але добре виглядає і взимку.

Бересклет

9. Кизильник

Існує багато різновидів кизильників, і серед них є навіть вічнозелені. Кущі щільні і густі, з тонких гілок з дрібним листям, але їх потрібно формувати. Кизильник невибагливий до ґрунту, щедро плодоносить восени і виростає до 2 м, але не переносить застою води.

Кизильник

10. Ірга

Ще один ягідний кущ, який активно використовують для живоплоту. Ірга несприйнятлива до несприятливих умов і однаково добре переносить тінь і посуху. Їй потрібен лише дренаж, рідкісне обрізання та підживлення.

Ірга

11.Західна туя

Туя досить чутлива до наших погодних умов, але саме цей сорт переживе найсуворішу зиму. Є карликові різновиди для маленького живоплоту до 60 см заввишки.

Західна туя

12. Глід звичайний

Це компактний чагарник для живоплоту на невеликих ділянках. Він дуже густий, активно квітучий з травня, ароматний та витончений. На гілках є колючки. Глід вимагає правильної посадки та регулярної стрижки.

Глід звичайний

13. Перстач чагарниковий

Гарний декоративний кущ цінується за тривале літнє цвітіння. Він не боїться зимових морозів, добре почувається в місті, а різноманітність сортів дозволяє підібрати майже будь-яке забарвлення. Перстач настільки невибагливий, що додатковий полив потрібен тільки в посуху, а обрізка – раз на 4-5 років.

Лапчатка чагарникова

14. Тис ягідний

Вічнозелена хвойна рослина не боїться посухи і добре переносить стрижку. Воно добре, але повільно розростається, так що огорожа не доведеться проріджувати щороку.Мінус тиса в тому, що він отруйний, так врахуй це за наявності дітей та домашніх вихованців.

Тис ягідний

15. Барбарис пурпурний

Дуже красива і невибаглива рослина з фіолетовим листям та жовтими квітами миттєво привертає увагу. Це рідкісний випадок для живоплоту, коли регулярне обрізання не обов’язкове. Зверни увагу, що барбарис не переносить надлишку і застою вологи.

Барбарис пурпурний

16. Чубушник

Симпатичний ароматний чагарник густо вкривається гарними квітами. Він легко відновлюється після пошкоджень та обрізки, швидко приживається та ідеально почувається у кліматі середньої смуги. Тільки для посадки не підійдуть надто вологі ділянки.

Чубушник

17. Кіпарисовик Лоусона

Дуже красива хвойна рослина формує акуратну та щільну крону практично без втручання людини. Кіпарисовик невибагливий до складу ґрунту, стійкий до шкідників та хвороб, але потребує регулярного поливу, обприскування та хорошого освітлення.

Кіпарисовик Лоусона

18. Форзиція овальна

Красиві жовті квіти і таке ж красиве зелене листя – і ось розкішна огорожа готова. Форзиція любить сонце, але приживається у тіні. Важливо захищати її від сильних поривів вітру та забезпечити хороший дренаж.

Форзиція овальна

19. Гортензія

Сортів гортензії так багато, що можна облаштувати десятки живоплотів, і не повторитися. У неї велике красиве листя і пишне рясне цвітіння. Причому підійдуть і деревоподібні, і хуртові різновиди. Але гортензія досить вимоглива до обрізки, ґрунту та поливу, а на зиму потребує укриття.

Гортензія

20. Чагарникова верба

Компактні сорти верби з красивими гілками, що падають, ідеально підходять для зеленої огорожі на вологих ділянках. Глинистий ґрунт потрібно злегка розпушити та полегшити. Іва добре приживається, але їй потрібен рясний полив.

Густарникова верба