Нарциси (60 фото) – види, посадка та догляд у відкритому грунті

Нарциси (60 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Хто не знає та не любить нарциси? Їхню незвичайну форму квіток неможливо сплутати з чимось іншим. А насправді існують ще й екзотичніші сорти, крім загальних білих або жовтих улюбленців. Ділимося докладною інформацією про види та особливості догляду за нарцисами!

Загальна інформація

Нарциси – одні з ранніх квітів, які розквітають з настанням весни. Щоправда, у природі це мешканець теплих широт – півдня Європи, Середземномор’я та деяких регіонів Азії.

За всіх часів нарциси були оточені легендами та містичними історіями, і ти, напевно, знаєш мінімум кілька з них. Крім того, їх активно використовували у парфумерії та медицині. А деякі речовини у складі цибулин відлякують гризунів.

Садівники цінують нарциси насамперед за їхні дивовижні декоративні якості. Зі щільної цибулини проростають кілька стрічкоподібних листових пластин і безлисте стебло, на верхівці якого формується красива квітка.

Цікавий життєвий цикл цибулин нарцису. Щороку вони випускають маленькі коріння, які відмирають протягом року, а потім наростають наново. Квіти можуть бути одиночними або зібраними в гарні суцвіття-парасольки по кілька штук.

Спільна інформація

Види нарцисів

Загалом існує близько 60 видів нарцисів, але в саду культивують менше третини з них, а решта використовуються як основа для селекційних гібридів. Розповідаємо про найпопулярніші різновиди!

Трубчасті нарциси

Особливість цього виду – великі одиночні квітки з довгою трубкою. Є білі жовті чи двоколірні сорти. Всі вони добре розмножуються.

Трубчасті нарциси

Махрові нарциси

Один із самих декоративних різновидів з ніжними ажурними квітками. Причому махровим можуть бути всі пелюстки або корона. Забарвлення та розмір теж відрізняються.

Махрові нарциси