Квіти жовтики (50 фото) – види, посадка та догляд

Квіти жовтці (50 фото): види, посадка та догляд

Ніжні та витончені лютики привертають увагу з першого погляду. Вони дуже різноманітні за кольорами, і стануть гідною окрасою будь-якої ділянки. Сьогодні хочемо розповісти тобі про види цих квітів, а ще – про особливості посадки та догляду!

Загальна характеристика

Садовий жовтець – невеликий кущистий багаторічник з бульбовою кореневою системою та великими декоративними квітами, які можуть доходити до 10 см у діаметрі, але все-таки зазвичай набагато дрібніші. Відтінки жовтців бувають практично будь-якими, крім синіх.

Більшість сортів диких жовтців ростуть як бур’яни, не надто декоративні і не використовуються у садівництві. Але є серед них і справжні перлини. А ще – десятки селекційних розробок.

Особливо хороші махрові жовтці, бутони яких трохи нагадують троянди або півонії. Вони найчастіше зустрічаються у жовтих, червоних та помаранчевих відтінках. Кожен бутон цвіте близько тижня, і сезон починається на початку літа.

Загальна характеристика

Види лютиків

Існують десятки різновидів жовтців, але ми вибрали серед них найпопулярніші, красиві та невибагливі.Вибирай варіант до душі!

Азіатський жовтець

Не надто високий, до 45 см, вид із досить великими квітками до 5 см у діаметрі. Саме до цього різновиду належить більшість густомахрових сортів. І саме його найчастіше називають ранункулюсом.

Азіатський жовтець

Багатоквітковий жовтець

У цього виду відрізняється структура укороченої кореневої системи. Стебла прямі, але дуже гіллясті, з незначним жовтуватим опушенням і такими ж яскравими жовтими квітками.

Багатоквітковий жовтець

Лютік Маші

Дуже красивий та декоративний гібрид, який люблять ландшафтні дизайнери. Він мініатюрний і компактний, тому чудово підходить для бордюрних композицій.

Лютік Маші

Африканський жовтець

Ще одна декоративна група сортів із густомахровими гарними квітками. Тут дуже багато цікавих та складних кольорів для саду та клумби.

Африканський жовтець

Болотний жовтець

Різновид не дуже примітний своєю красою, зате це хороший варіант для болотистої і вологої місцевості. Квіти білі, з жовтуватою серединкою, а стебла тонкі, довгі та оголені.

Болотний жовтець

Французький жовтець

Цю групу поєднує будову бутонів. Ніжні пелюстки зібрані у два ряди та формують напівмахрові квітки.

Французький жовтець

Півоновидний жовтець

Наразі такі сорти можна виділити в окрему категорію гібридів. Сюди потрапляють жовтці з найбільшими квітами – близько 10 см.

Півоноподібний жовтець

Догляд за лютиками

При всій своїй ніжності лютики не надто примхливі та вибагливі. Розповідаємо, на які тонкощі потрібно звернути увагу, щоб квіти радували тебе протягом усього сезону!

Температура

Лютики не переносять морози, тому їх висаджують у ґрунт суворо після закінчення всіх заморозків. Бульбові сорти витримують лише до -5 – -7 градусів, тому на зиму їх потрібно викопувати. Зберігаються такі бульби в паперових пакетах у піску або тирсі до наступного року.

Температура

Освітлення

Лютікине надто чутливі до кількості світла, тому можуть зростати і на сонці, і в тіні. Але вони не переносять протягів і різких поривів вітру, тому врахуй це при виборі ділянки.

Освітлення

Полив

Поливати жовтики треба дуже обережно та помірно, але регулярно. Вони не зазнають будь-яких крайнощів – і посуху, і переливи. Не допускай застою води біля коріння.

Полив

Грунт

Головна вимога до ґрунту – легкість, так що подбай про дренаж. Краще підійде родючий ґрунт із нейтральною кислотністю, а в іншому жодних специфічних вимог немає.

Грунт

Добрива та підживлення

Як і всі рослини, що буйно ростуть, лютики люблять комплексні підгодівлі. Тут важливо враховувати сезон та фазу зростання. Під час нарощування зеленої маси потрібний азот, а ось до формування бутонів – калій та фосфор. Вибирай готові добрива та дотримуйся частоти та дозування, вказаної виробником.

Добрива та підживлення

Обрізка

Лютики не потребують обрізки в процесі зростання, але їх потрібно упорядкувати після цвітіння. Зокрема, важливо одразу прибирати бутони та квітконоси, які відцвіли. Це допоможе рослині рости пишніше і запобігти ризику захворювань.

Крім того, періодично лютики доведеться проріджувати. Справа в тому, що у відкритому ґрунті вони поводяться як бур’яни, і активно займають територію, витісняючи інші рослини.

Обрізка

Посадка та розмноження жовтців

Лютики вирощують із бульб або насіння через розсаду. Досить зволожити посіви пульверизатором, накрити плівкою та залишити на пару тижнів, періодично провітрюючи.

Коли з’являться перші сходи, їм потрібно якнайбільше світла. А після формування хоча б чотирьох повноцінних листочків жовтця можна розсадити. І вже наприкінці весни пересадити в садок, але тільки після закінчення заморозків.

Кустики жовтців висаджують на відстані близько 15 см один від одного, з хорошим дренажним шаром у кожній ямці. Якщо саджанці ростуть у спеціальних торф’яних горщиках, сади їх прямо з ними. І май на увазі, що молоді лютики найчастіше зацвітають лише на другий рік.

Посадка та розмноження жовтців

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Більшість проблем із лютиками виникає через неправильний догляд. Зокрема, надлишок вологи в ґрунті – найпоширеніша причина появи гнилі, цвілі та грибка.

Якщо симптоми вже очевидні, обов’язково потрібно скоротити полив та скористатися фунгіцидами. А для профілактики – насамперед подбати про якісний дренаж ще під час посадки.

Дрібні світлі плями на листі можуть бути ознакою появи павутинного кліща. Згодом шкідники залишають наліт, схожий на справжнє павутиння. У цьому випадку достатньо комплексних інсектицидів, як і від інших поверхневих комах.

Складніше, коли за справу взялися нематоди, що знищують кореневу систему. Квітка чахне, повільно росте, деформується, а листя згортається в трубочку. На ранніх стадіях допомагає обробка кореневої системи спеціальними препаратами чи марганцівкою.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Квітки – фото

Лютики здатні перетворити будь-який сад на справжній казковий лужок. Тільки поглянь, як добре вони виглядають у клумбах та групових посадках!

Лютіки – фото
Лютіки – фото
Лютіки– фото
Лютіки – фото
Фото жовтиків
Лютіки – фото
Лютіки – фото
Лютіки – фото
Лютіки – фото
Фото жовтиків
Лютіки – фото
Лютіки - фото
Лютіки – фото
Лютіки – фото
Лютіки – фото
Лютіки – фото
Лютіки – фото
Лютіки – фото
Лютіки – фото
Лютіки – фото
Лютіки - фото
Лютіки – фото
Лютіки – фото
Лютіки – фото
Лютіки – фото