Ліатріс (60 фото) – види, посадка та догляд у відкритому грунті

Ліатріс (60 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Незвичайні суцвіття ліатрису нагадують м’які пухнасті пензлики. Так і хочеться торкнутися, щоб зрозуміти, які ж вони на дотик. Ліатріс поки не дуже популярний у наших широтах. Але дарма, і розповідаємо чому!

Загальна інформація

У це важко повірити, дивлячись на суцвіття ліатрису, але насправді він належить до айстрових. У природі він мешкає в Мексиці, окремих регіонах Америки та на островах. Крім дивовижних суцвіть-свічок ліатріс примітний оригінальним ароматом, в якому читаються нотки ванілі та свіжоскошеної трави.

У природному середовищі ліатріс – багаторічник зі складною кореневою системою із дрібних бульб та тонких корінців. Пагони у нього гіллясті або звичайні, причому за сприятливих умов кущ виростає до 2 м. У ліатрису лінійне гостре листя, а довжина суцвіть сягає 50 см.

Розпускаються квіти зверху вниз, і найчастіше зустрічаються білі та рожеві відтінки. Ліатріс вирощують у тому числі під зріз для букетів, а ще – засушують для декору та зимових композицій.

Загальна інформація

Види ліатрису

У світі існує близько 20 видів цієї південної квітки. Ми пропонуємо почати з тих, які ти можеш самостійно виростити у себе в саду!

Колосковий ліатрис

Американський вид з прямим і густо покритим листям пагонами. Їхня висота – до 50 см, причому довжина суцвіть при цьому сягає 35 см. Цвіте в першій половині літа трохи більше місяця.

Колосковий ліатріс

Плівчатий ліатріс

Його можна дізнатися за розширеними листовими пластинами і темними бузковими квітками. Є ефектні білі та малинові сорти, а ще кілька високорослих форм.

Плівчастий ліатріс

Шорсткий ліатріс

Це не настільки популярний вигляд, але він теж дуже цікавий. Його суцвіття з розпатланих лавандових квіток виглядають дуже оригінально. І це найвищий вид – до 1 м.

Шорсткий ліатріс