Фітофтора на помідорах: як боротися, чим обробити

Фітофтора на помідорах: як боротися, чим обробити

Кожен городник рано чи пізно стикається з одвічним ворогом своєї розсади – фітофторою. Хвороба прогресує в лічені дні і здатна занапастити більшість грядок з помідорами. Боротися з нею дуже складно, але складніше – вчасно виявити. Розповідаємо, як це зробити і чим обробити уражені рослини!

Що таке фітофтора?

Фітофтора – це грибок, який вражає городні та садові культури буквально на очах. Він дуже швидко розвивається і ще швидше пошириться дільницею. Спочатку це хвороба томатів, баклажанів та картоплі, але також вона вражає і багато інших рослин.

Фітофтора на помідорах - Що це

Причини появи

Фітофтора процвітає у вологі теплі дні з сильними перепадами температур з дня на ніч та рясною росою. Саме вода найкраще розносить суперечки грибка по ділянці, а от у сухі спекотні дні вони, навпаки, гинуть.

Фітофтороз передається буквально всіма можливими шляхами – через ґрунт, насіння, бульби, з розсади на розсаду, на інструментах, підошві та рукавичках.Інфекція довго зберігається і чекає на сприятливий момент. Суперечки можуть спати та не подавати ознак життя навіть кілька років.

Причини появи фітофтори на помідорах

Як розпізнати хворобу

Фітофтору складно вчасно розпізнати, а потім вже надто пізно, адже вона здатна знищити помідори буквально за ніч. Інкубаційний період захворювання при 20 градусах – менше трьох днів. Втрата врожаю може досягати 70% і навіть вище.

Перші ознаки фітофторозу – це бурі сухі плями на листі, які поступово розростаються і покриваються білим нальотом. Вони переходять на стебла та плоди помідорів, і повільно повзуть знизу нагору. Якщо погода досить суха – уражені тканини просто відмирають, а якщо волога – гниють.

На останніх стадіях плоди помідорів від фітофтори чорніють і висихають майже за пару годин. А на перших – хворобу легко переплутати з іншими грибками, тільки вони куди менш стрімкі. Уражені рослини по суті помирають від нестачі кисню. Є такі плоди або використовувати насіння категорично не можна – воно заражене.

Як розпізнати хворобу - Фітофтора на помідорах