Як виміряти розмір ноги для взуття. Правила і точність виміру розміру ступні

Досить часто при покупці взуття стає актуальним питання про розмір ступні ноги. Тому кожен сучасний дорослих людина має знати, як правильно виміряти розмір ноги і що слід враховувати при примірці нової взуття. Поради експертів в нашій статті будуть актуальними як для дорослих, так і для дітей.

Як виміряти розмір ноги

Щоб знати, як виміряти розмір ноги для взуття, потрібно скористатися наступною інструкцією:

 • Для отримання точних значень необхідно встати на лист картону (паперу) і обвести контур стопи олівцем.
 • На виведеному контурі, використовуючи лінійку, проведіть 2 відрізки. Один в довжину, від найдовшого пальця до п’яти. Другий впоперек на місці найбільшої ширини. Заміряйте свідчення. Це визначить довжину і ширину ноги.

 • Оскільки при створенні взуття розміри мають строгу величину, з різницею в 0,5 мм, при отриманні проміжного значення слід додати кілька міліметрів до отримання відповідного значення, найбільш близького до заміряній результату. Приклад: якщо отримане значення дорівнює 24,2, то слід округлити до 24,5. Ця величина буде радити 37 розміру.
 • Для обчислення повноти ноги потрібно з допомогою сантиметрової стрічки обхопити саму об’ємну частину стопи.
 • Кращий час для вимірювань — вечір. Для найбільшої точності слід робити це влітку. Причина криється в тому, що за весь день нога набрякає і набуває максимальну величину. У спекотну погоду це особливо помітно.
 • Зверніть увагу! Міряти саму ногу не варто, оскільки під час вигинання стопа може стиснутися або розтягнутися, тим самим давши невірний результат.

  Виміряти слід розмір кожної ноги, так як отримані величини можуть істотно різнитися, що створить дискомфорт для людини при носінні взуття. Люди не абсолютно симетричні, тому при отриманні різних результатів за кінцеве значення береться максимальне число.

  Довжина ступні мм. Який розмір ноги для взуття відповідає виміряної довжини. 235 36 240 36,5 255 38,5 250 37,5 260 40 257 39 270 41

  Вимірювання по устілці

  Одним з варіантів вимірювань ноги може стати устілка. Цей метод застосовується в європейській системі і створює малий припуск для взуття, величиною 15 мм. Для проведення вимірювання потрібно витягти устілку з наявною взуття підходящої величини і заміряти її так само, як і ступню.

  Як виміряти розмір ноги для взуття: допоможе в цьому і устілка

  Люди не абсолютно симетричні, тому при отриманні різних результатів за кінцеве значення береться максимальне число.

  Зверніть увагу! Інтернет-магазини в основному використовують розміри, отримані саме по устілці, а не нозі.

  Вимірювання об’єму ступні

  Об’ємом називається величина обхвату ноги в найбільш широкій частині. Часто обхват не вважають, оскільки велика частина населення потрапляє під стандартні величини.

  Існує спеціальні позначення на взуття:

  • B — вузька стопа;
  • D — середня величина;
  • E — трохи більше стандартного;
  • EE — широка стопа.

  Для обчислення значення застосовується формула: Q = 0,25 N – 0,15 V – E

  В якій:

  • Q – підсумкова величина обхвату;
  • N – отримане при вимірюванні значення обсягу;
  • V – довжина ноги;
  • E – постійне значення. Встановлюється за допомогою таблиці.

  Приклад: маючи довжину в 225 мм, охоплення 210, підставляємо значення у формулу і результатом стане 1,75. Отриманий результат округлюється в більшу сторону.

  Стать людини Довжина ступні Обсяг N Жіноче взуття 21-27 1-10 16 Чоловіче взуття 24-30 1-10 17

  Особливості вибору взуття на підборах

  Підбираючи туфлі на підборах, потрібно враховувати його величину. Коли значення перевищує 3 см, стопа подається вперед і зростає тиск на великий палець. Також, взуття модельне жорсткіше повсякденному, і її важче розносити.

  У зв’язку з цим слід купувати розмір більше початкового:

 • На половину від вихідної з підборами висотою 5-9 див.
 • На один розмір, з величиною 10-15 див.
 • З великими значеннями вибирається розмір на 1,5 більше початкового.
 • Розмір ноги у дітей

  Як виміряти розмір ноги для взуття у дітей, корисно знати кожному з батьків. Брати з собою дитину і підбирати підходящу за всіма параметрами взуття довгий і выматывающее заняття.

  Щоб уникнути цього, слід відразу виміряти ногу підставити отримані значення в таблицю, і знайшовши відповідність, спокійно придбати потрібну взуття.

  Як визначити розмір взуття у дитини

  Для вимірювання ноги маленького дитини потрібно розмістити стопу на паперовому аркуші і обвести її. Проводиться це в вечірній час, оскільки навіть у дитини до цього моменту проявляється мала набряклість ступні.

  Підбираючи туфлі на підборах, потрібно враховувати його величину. Коли значення перевищує 3 см, стопа подається вперед і зростає тиск на великий палець. Це необхідно враховувати при обчисленні розміру ноги для взуття.

  Під час вимірювання ноги дитини повинні знаходитися на відстані 10 см один від одного, щоб зменшити навантаження на стопу і точних підсумкових показників.

  В магазині отриманий контур необхідно прикласти до устілці обраної взуття. При цьому потрібно пам’ятати, що це величина на голу ногу. Якщо буде додатково вдягатися носок і інше, слід взяти взуття на розмір більше. Не менше значення має ширина стопи.

  Зверніть увагу! Можна підрахувати розмір ноги для взуття без використання таблиці. Для цього потрібно виміряти довжину ступні від крайньої точки до п’яти і поділити число наполовину. Потім додати отримане значення до вихідного, так як дане значення дасть вірний результат.

  Приклад: довжина ноги становить 18 див. Поділивши дане число навпіл, вийде 9. Додайте дане значення до початкового (18+9). Підсумкове число є розміром.

  Цей результат відповідає російським стандартам. Якщо взуття купується за кордоном, слід використовувати таблицю перекладу. Знайти її можна на сайті самого магазину.

  Розмір взуття і довжина стопи

  Розібратися з тим, як виміряти розмір ноги для взуття, достатньо просто, однак розмір взуття буде відрізнятися в залежності від країни та прийнятих у ній стандартів. Щоб здійснити їх переклад однієї системи в іншу, простіше використовувати спеціальні таблиці. Вихідними даними стануть довжина стопи і відповідний розмір.

  Міжнародні стандарти розмірів

  У світі використовується кілька основних стандартів для визначення величини стопи:

 • Міжнародний стандарт. У цьому варіанті розмір стопи обчислюється в міліметрах. Вимірювання виконується від максимально виступає пальця до п’яти. Без поправок на вигляд колодки, з-за чого система максимально проста. Використовується подібний стандарт на території Росії.
 • Європейський стандарт. Усі величини у сантиметрах за величиною устілка. Відмінність між сусідніми розмірами становить 6,7 мм Устілка більше ступні на 15 мм (функціональний припуск). Дані значення в Європі будуть більше значень з першого варіанту.
 • Англійський стандарт. Вимірюється в дюймах, в співвідповідачі з величиною устілки. Найменша величина дорівнює 4 дюймам (нога немовляти). Розміри розрізняються на 85 мм між собою.
 • Американська система. Схожа на використовувану в Англії, проте початкова величина менше. Нумерація дорівнює попередній.
 • Довжина в мм Росія Англія Америка. Для чоловіків Америка.
  Для жінок Європа 230 35 3,5 4 5 36 235 36 4 4,5 5 37 250 37 5 5,6 6 38 257 39 6 6,5 7 40 260 40 7 7,5 8,5 41

  Практичні поради від експертів

  Скористайтеся корисними порадами для вибору взуття від фахівців у світі одягу і взуття:

 • Купуючи взуття у виробника, не полінуйтеся відвідати офіційний сайт і переглянути коментарі користувачів. Такі неупереджені думки повідомлять набагато більше корисної інформації.
 • Під час покупки взуття зверніть увагу на бренд. Він може використовувати власні розміри, відмінні від прийнятих. Щоб не прогадати з величиною, прогляньте опис покупки на сайті виробника. Також крім розміру ноги, для взуття можуть наводитись додаткові корисні вимірювання, такі як: об’єм халяви, висота каблука. Інші параметри слід уточнити у менеджерів або служби підтримки. Важливу роль відіграють відгуки клієнтів. З їх допомогою легко з’ясувати особливості товару даного бренду.
 • Підібравши взуття ідеального розміру, запишіть дані з ярлика. При наступній покупці взуття цього бренду можна бути впевненим у відповідній величині.
 • Під час вимірювання довжини ступні може виявитися різниця в довжині стоп. Вибір в такому разі виконується на користь більшого значення. При сильної різниці на допомогу прийдуть модель з половинним розміром. Для меншої ступні слід підкласти устілку.
 • Різні проблеми з ногами у вигляді мозолів або шишок, не дозволяють керуватися однією лише довжиною при виборі моделі. В такому випадку необхідно міряти заздалегідь кожну обрану модель. Окремі компанії дозволяють виконувати доставку з приміркою.
 • Не забувайте про відмінності між системами заходів у різних державах. Особливо це стосується любителів замовляти через міжнародні магазини.
 • Знаючи правила і деталі вимірювання розміру ноги, дуже просто придбати взуття в будь-якому магазині або торговій точці.

  Знаючи правила і деталі вимірювання розміру ноги, дуже просто придбати взуття в будь-якому магазині або торговій точці. Важливо пам’ятати про те, що результат успішного підбору залежить від часу доби і точності розрахунків.

  Інструкція про те, як правильно виміряти розмір ноги:

  Як визначити розмір взуття: