Біденс (60 фото) – види, вирощування та правильний догляд

Біденс (60 фото): види, вирощування та правильний догляд

Любителі жовтих квітів точно знайомі з біденсом. Взагалі його колірних варіацій набагато більше, але саме золотисті сонячні сорти особливо популярні серед садівників. Розповідаємо, чим ще гарна ця квітка і чому вона потрібна саме тобі!

Загальна інформація

Біденс з’явився у декоративному садівництві зовсім недавно – трохи більше 20 років тому. Але вже привернув до себе увагу яскравим та рясним цвітінням у поєднанні з невибагливістю. У природі він поширений у Мексиці, Аргентині та Центральній Америці.

Свою назву біденс отримав через незвичайну форму насіння – воно буквально перекладається «двузубчастим». Цікаво, що за допомогою цих зубців насіння чіпляється за шерсть тварин, і так і поширюється світом.

У наших широтах біденс вирощують як однорічник, і тут він отримав другу назву – ферулеліста низка. Висота кущиків у середньому – 50-80 см, а діаметр жовтих квіток – до 4 см. Пагони міцні, міцні та густо вкриті листям. Цвіте біденс майже до кінця осені.

Загальна інформація

Види біденсу

У культурі вирощують здебільшого один вид біденсу – ферулелистий.А також його садові форми та сорти, на яких хотілося б зупинитися трохи докладніше!

Біденс Така Тука

Ефектний сорт із яскравими двоколірними пелюстками. Лимонно-жовті від центру, вони стають білими до кінчиків. Висота втеч – до 35 см.

Біденс Така Тука

Біденс Пейнтед Ред

Компактний сорт висотою до 45 см з незвичайним забарвленням пелюсток. Жовті та червоні плями хаотично переплітаються між собою, а медовий аромат приваблює до саду бджіл.

Біденс Пейнтед Ред

Біденс Золота куля

Розлий вид висотою до 80 см з міцними гіллястими пагонами. Легко здогадатися, як виглядають суцвіття біденсу під назвою Золота куля. Діаметр кожної квітки – до 4 см.

Біденс Золота куля

Біденс Ред Страйп

Ще один оригінальний вигляд, на жовтих пелюстках якого тягнеться червона смуга. Причому в похмурі дні її видно більш чітко, ніж у спекотні та сонячні.

Біденс Ред Страйп

Біденс Перл Вайт

Ефектний білий сорт, квітки якого виглядають ще ніжніше на тлі темно-зеленого листя. Перл Вайт розростається великим кущем у вигляді кулі діаметром до 90 см.

Біденс Перл Вайт

Догляд за біденсом

Головний нюанс у догляді за біденсом – підтримка комфортної вологості. Ґрунт повинен завжди бути достатньо мокрим, але без застою води, тому що рослина схильна до чорної ніжки та кореневих гнил.

Температура та освітлення

Для біденсу обов’язково потрібна тепла сонячна ділянка. Він не переносить морози і прибув до нас із теплих широт. Навіть у легкій півтіні рослина повільніше кущає і пізніше цвіте.

Температура та освітлення

Полив

У біденса неглибока, але активно розростається горизонтальна коренева система. Тому він швидко поглинає вологу, а решта випаровується. Тому біденс потрібно поливати часто, але не надто інтенсивно. І радимо замульчувати верхній шар.

Полив

Грунт

Підійде абсолютно будь-який садовий грунт, якщо він буде досить пухким і вологопроникним.Це необхідно для підтримки оптимального рівня вологості. Занадто важкий ґрунт розбав торфом та піском.

Грунт

Добрива та підживлення

Раз на 2 тижні використовуй рідкі добрива під час поливу. Вибирай склади для квітучих рослин на основі фосфору та калію, щоб бутони були більшими і яскравішими.

Добрива та підживлення

Обрізка

Біденс активно розростається і розгалужується, тому акуратний кущик потрібно формувати. Основне обрізання проводиться до утворення бутонів. А далі тільки підрізай надто витягнуті бічні пагони.

Обрізка

Посадка та розмноження біденсу

Зручніше вирощувати біденс через розсаду, тому що при висадці у відкритий ґрунт він зацвіте набагато пізніше навіть у південних регіонах. Його висаджують у другій половині березня у вологий пухкий ґрунт на глибину 1,5 см. Відразу залишай між насінням відстань, щоб уникнути травматичного пикровування.

Накрий розсаду плівкою та провітрюй кожен день. Перші сходи з’являться за 2 тижні. Ще за 1,5 тижня їх можна трохи підгодувати. І підсипай ґрунт у міру зростання, щоб формувалися бічні корінці.

Наприкінці травня після загартовування біденс можна пересаджувати в сад на відстані від 30 см один від одного. Такий біденс, вирощений через розсаду, зацвіте до середини червня.Живцюванням біденс практично не розмножується.

Посадка та розмноження біденса

Боротьба зі шкідниками та хворобами

У біденса хороший імунітет і він не приваблює шкідників. Так що проблема залишається лише одна – грибок через його любов до вологості. Для профілактики контролюй стан ґрунту, регулярно оглядай прикореневі зони кущиків та не загущай посадку. При появі підозрілих симптомів негайно використовуй фунгіциди.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Біденс – фото

Біденс гарний на клумбах, у вазонах, у контейнерах та у підвісних кашпо. А що ще потрібне для повного щастя?

Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс – фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото
Біденс - фото