Біденс (60 фото) – види, вирощування та правильний догляд

Біденс (60 фото): види, вирощування та правильний догляд

Любителі жовтих квітів точно знайомі з біденсом. Взагалі його колірних варіацій набагато більше, але саме золотисті сонячні сорти особливо популярні серед садівників. Розповідаємо, чим ще гарна ця квітка і чому вона потрібна саме тобі!

Загальна інформація

Біденс з’явився у декоративному садівництві зовсім недавно – трохи більше 20 років тому. Але вже привернув до себе увагу яскравим та рясним цвітінням у поєднанні з невибагливістю. У природі він поширений у Мексиці, Аргентині та Центральній Америці.

Свою назву біденс отримав через незвичайну форму насіння – воно буквально перекладається «двузубчастим». Цікаво, що за допомогою цих зубців насіння чіпляється за шерсть тварин, і так і поширюється світом.

У наших широтах біденс вирощують як однорічник, і тут він отримав другу назву – ферулеліста низка. Висота кущиків у середньому – 50-80 см, а діаметр жовтих квіток – до 4 см. Пагони міцні, міцні та густо вкриті листям. Цвіте біденс майже до кінця осені.

Загальна інформація

Види біденсу

У культурі вирощують здебільшого один вид біденсу – ферулелистий.А також його садові форми та сорти, на яких хотілося б зупинитися трохи докладніше!

Біденс Така Тука

Ефектний сорт із яскравими двоколірними пелюстками. Лимонно-жовті від центру, вони стають білими до кінчиків. Висота втеч – до 35 см.

Біденс Така Тука

Біденс Пейнтед Ред

Компактний сорт висотою до 45 см з незвичайним забарвленням пелюсток. Жовті та червоні плями хаотично переплітаються між собою, а медовий аромат приваблює до саду бджіл.

Біденс Пейнтед Ред

Біденс Золота куля

Розлий вид висотою до 80 см з міцними гіллястими пагонами. Легко здогадатися, як виглядають суцвіття біденсу під назвою Золота куля. Діаметр кожної квітки – до 4 см.

Біденс Золота куля