Хоста (70 фото) – посадка та догляд, вирощування, види

Хоста (70 фото): посадка та догляд, вирощування

Давно думаєш чим цікавим розбавити садову квіткову розсаду? Або просто віддаєш перевагу рослинам з декоративним листям, а не пишним цвітінням? Тоді тобі напевно підійде хоста у всьому її різноманітті та універсальності. А ми розповімо, чим вона примітна, який сорт вибрати і як її доглядати!

Загальна характеристика

Всього два десятки років тому популярне сьогодні хосту знали лише рідкісні садівники та селекціонери. Флористи використовували її для своїх квіткових композицій і на цьому все закінчувалося. Тепер ситуація в корені змінилася, і красивий декоративний листяний багаторічник можна зустріти на багатьох ділянках.

Довгий час незвичайну рослину відносили до лілейників та до спаржових, а згодом ботаніки виділили її в окрему однойменну родину. Друга назва хости – функція, але вона майже не використовується у повсякденному мовленні.

Загальна характеристика - Хоста

У саду хоста чудово поєднується з пишними папоротями, хвойними рослинами, геранню, примулою, астильбою або анемоною.У ландшафтному дизайні вона використовується як красива ґрунтопокривна рослина з соковитим і яскравим листям. Існують навіть сорти-хамелеони, відтінок листя яких змінюється протягом сезону.

Хоста підходить для обрамлення вертикальних клумб, декору садових доріжок і галявин, облаштування альтанок. Найменші сорти навряд чи доростають до 10 см, а найбільші – легко витягуються понад 70 см.

Для квітникарів-аматорів хоста хороша тим, що її численні різновиди легко схрещуються між собою. Отже, кожен бажаючий може спробувати вивести власні унікальні гібриди, які легко приживаються і радують довголіттям.

Загальна характеристика - Хоста