Молочай (50 фото) – види, особливості посадки та догляду

Молочай (50 фото): види, особливості посадки та догляду

Десятки та сотні різновидів молоча зовсім не схожі між собою. Але їх об’єднує характерний млечный сік, який виділяється, якщо пошкодити рослина. Цікаво, що основні особливості догляду залишаються однаковими. І ми вже дізналися про найважливіші тонкощі!

Загальна інформація

Під садовим молочаєм найчастіше мають на увазі молочай багатоквітковий. Це кулястий чагарник діаметром від 50 см до 1,5 м, залежно від різновиду. Серед них є однорічні та багаторічні сорти.

У молоча цікаве забарвлення листя. Вони можуть бути не тільки зеленими, але ще блакитними або сизими. Зеленувато-жовті квіти, на перший погляд, зливаються із загальним тлом, але стають все яскравішими в міру цвітіння. Причому їх дуже багато, тому що суцвіттям закінчується кожна молода втеча.

Листя молоча бувають подовженими, скрученими, овальними, хвилястими – якими завгодно. В основному, у розмірі вони сягають максимум 8 см. Облистяні квітучі пагони схожі на маленькі окремі букети.

Загальна інформація

Види молоча

Серед сортів молоча є квіти, невеликі дерева та високі зелені кущі. Розберемо найпопулярніші та найпоширеніші різновиди!

Окаймлений молочай

Невибагливий однорічник з декоративним краплевидним листям з білястою облямівкою. Ще краще він виглядає під час цвітіння з його ажурними приквітками. У наших широтах він вирощується як однорічник.

Окаймлений молочай

Миндальний молочай

Отримав свою назву за характерну форму листя, що нагадує мигдальні горіхи. У нього незвичайні лускаті пагони і такі ж химерні квіти, ніби в зеленому капюшоні.

Міндальний молочай

Різнолистий молочай

Дивовижна рослина, на якій росте листя різних форм і розмірів. А ще це один із найвибагливіших різновидів для прикраси ділянки.

Різнолистий молочай