Будівництво лазні з бруса: ТОП-100 фото кращих проектів і новинок

Великий вибір готових ідей і проектів для будівництва лазні з бруса. Опис розмірів, а також інструкція щодо розміщення лазні на дачній ділянці своїми руками.

Погана екологія, від якої люди втомлюються і хворіють в мегаполісах, все більше підштовхує їх до розумного рішення будувати житло за межами міста. Причому, переваги у виборі матеріалу для будівництва, все більше схиляються в бік будівель з дерева.

Основні якості дерев’яних будівель

Дерев’яні будови набагато більше відповідають екологічним вимогам, ніж такі ж з інших поширених будівельних матеріалів.

Сучасні технології обробки деревини додають їй додаткові технічні характеристики. Такий матеріал володіє високою міцністю, стійкістю до пожежі, гниття і біологічного впливу.

Унікальні властивості теплопровідності дозволяють дерев’яній будівлі швидко прогріватися зсередини і довго утримувати тепло навіть в найхолоднішу пору року. Випаровування натурального, особливо хвойного, виду деревини благотворно діють на всю атмосферу всередині будівлі.

Характерні особливості дерев’яного бруса

Цей природний матеріал знаходиться на першому місці серед затребуваних забудовниками для споруди будинків у приватному секторі, туристичних та санаторних комплексах.

в порівнянні з дерев’яним зрубом з оциліндрованої колоди, будови з брусів мають свої переваги, серед яких наступні:

  • більш швидке зведення стін, яке може зайняти всього декілька тижнів;
  • таке будівництво обійдеться дешевше, ніж з будь-якого іншого виду дерева;
  • пристрій полегшеного типу фундаменту, зумовлене невеликою вагою стін;
  • можливість складання лазні з клеєного бруса, з використанням готових комплектів, виготовлених в заводських умовах;
  • виконана строго за технологією, збірка стін виключає утворення щілин і тріщин;
  • профільований брус не потребує додаткової обробки, так як стіни з нього, самі по собі, виглядають естетично і допомагають регулювати тепловий і вологісний режим в приміщеннях.

Вибір бруса для лазні

Від якості вибраного матеріалу будуть багато в чому залежати експлуатаційні можливості самої парилки. Звичайно, будь-які, навіть незначні, тріщини у відрізках бруса можуть згодом призвести до великих неприємностей. Вони розходяться і збільшуються при осадових деформацій, у них легко утворюються процеси біологічного руйнування.

Бракований матеріал видає себе червоточина, помітними на поверхні, або синіми плямами, які вказують на приховані процеси грибкового гниття всередині дерев’яного масиву.

Якщо все-таки в закуплених брусах зустрілося кілька з явними ознаками зараження, то здорові ділянки можна використовувати для більш дрібних деталей, а уражені частини обов’язково спалити, разом з бактеріями і комахами.

Види дерев’яного бруса

Готові будівельні деталі бувають трьох видів: цільні, профільовані і клеєні. Суцільний дерев’яний брус виглядає менш естетично і іноді може потребувати додаткової обробки фасадів.

Деталі з профільованого бруса відрізняються венцовимі пазами, які розташовані по всій довжині колоди, а також оснащені шипами, які полегшують кріплення при збірці. Такі стіни стійкі до проникнення вологи і не потребують інших видах захисту, крім періодичної обробки пропилентами.

Клеєний брус виходить шляхом промислової склеювання дощок під пресом. Він виглядає акуратно, добре веде себе після обробки грунтом і лаком. Його ніколи не поведе при висиханні або осадових процесах.

Породи дерева для зведення лазні

Беручи до уваги особливе призначення будівель, які в процесі експлуатації піддаються режиму великий температурної і вологості навантаження в приміщеннях, треба серйозно поставитися до вибору породи дерева, застосованого для виготовлення брусів.

найкращим деревом для будівництва такого будинку є модрина. Це обумовлено її високою протистоянням процесам гниття, а також унікальною особливістю набирати, з часом, міцність.

Однак, висока ціна цієї деревини доступна не багатьом бажаючим. Але проблему можна вирішити, якщо листяний брус пустити на кілька нижніх вінців, а далі складати стіни з більш легких і дешевих ялинових або соснових брусів.

Проектні рішення для будівництва лазень

В інтернеті пропонуються різні проекти бань. Важливо вибрати з них найбільш підходящий для площі і розташування ділянки.

Традиційна російська лазня повинна ділитися на тамбур, передбанник і парилку. Площа приміщення залежить від можливостей забудовника і від передбачуваної кількості користувачів приміщенням для миття.

Цікаві варіанти лазні з терасою або верандою. Все це треба вирішити на етапі проектування або використання готового конструктивної пропозиції. Особливу увагу слід приділити пристрою фундаменту, так як від нього залежить довговічність споруди.

Важливі моменти при закладці фундаменту

Підстава під лазню може бути точковим або стрічковим. При першому способі, по кутах і периметру майбутньої споруди, на відстані до 2 метрів, встановлюють стовпи. Під кожен стовп необхідно залити бетонну підставу.

При влаштуванні стрічкового фундаменту, бетонна основа закладається під всьому периметру стін. Глибина ями залежить від середньої величини промерзання грунту, прийнятою для конкретного регіону, і може коливатися в розмірах від 50 до 70 см.

Обов’язково проведення гідроізоляційних заходів, таких як настил з руберойду, не менше двох шарів. Ширина фундаменту повинна бути більше ширини майбутньої стіни не менше, ніж на 10 див. При влаштуванні будь-якого виду фундаменту слід пам’ятати про зміцнення його металевою арматурою.

Закладка перших вінців конструкції

При складанні перших вінців треба використовувати рівень і, не закріплюючи геть вінці, перевірити стан всіх граней бруса. Перший ряд витримує на собі найбільшу навантаження, тому його можна зробити більш міцної породи дерева або бруса більшого перерізу. Наприклад, при розмірі основної кількості брусів 15Х15 см, самі нижні можуть бути перерізом 20Х20 см.

По сторонах першого ярусу рекомендується укладання дерев’яних рейок по цоколю, а відстані між ними можна закласти монтажною піною або іншим утеплювачем. Всі дерев’яні частини повинні покриватися антисептиками, для збільшення термінів використання всієї споруди.

Зведення корпусу лазні

При складанні лазні своїми руками, треба слідувати давно відомим технологіям, щоб не виникало прикрих ускладнень згодом. Укладання і вирівнювання вінців — це необхідний попередній етап перед їх закріпленням.

Для складання використовують кріпильні штирі, відстань між якими по довжині стін має бути не менше 1,5 метра. Просвердлені отвори для кріпильних деталей повинні проходити крізь всю товщину верхнього бруса і входити наполовину в нижній.

Додатково стіни зміцнюються нагелями, які з’єднують кожні наступні два бруса по висоті. Скріплювати дерев’яні частини можна великими цвяхами без капелюшків, але, з часом, під дією підвищеної вологості вони можуть проржавіти.

На стіни укладається конструкція даху з дерев’яних брусів, а покрівельне покриття вибирається залежно від побажань господарів. На численних фото бань з бруса можна побачити, яка покрівля краще виглядає для вибраного типу будівлі.

Фото будівництва лазні з бруса