Багаторічні квіти для дачі – фото з назвами (каталог)

Багатолітні квіти для дачі: фото з назвами (каталог)

Розкішний сад, що цвіте протягом усього сезону – мрія багатьох квітникарів. На перший погляд здається, що це дуже складно, але насправді потрібно лише правильно підібрати види та сорти. З погляду догляду – багаторічники набагато практичніші, адже вони не такі примхливі і їх не потрібно щороку висаджувати заново. Розповідаємо про найпопулярніші, красиві та невибагливі багаторічні квіти для дачі!

1. Проліски

Серед первоцвітів проліски досі займають одне з перших місць, адже саме вони асоціюються з весною та настанням тепла! Їм не страшні заморозки, і вони впевнено пробиваються із землі, щойно почне сходити сніг. Після цвітіння наземна частина пролісків відмирає, але коренева система надійно захищена землею до наступного року.

Проліски - Багаторічні квіти для дачі

2. Проліски

Проліски ховаються між деревами і наповнюють дачний сад неповторним ароматом.Їх не потрібно висаджувати щороку, але доведеться контролювати популяцію – квіти швидко розмножуються без сторонньої допомоги. Проліски чудово почуваються на будь-якому ґрунті будь-якої якості.

Проліски - Багаторічні квіти для дачі

3. Барвінок

Окрім того, що барвінок – це багаторічник, він ще й вічнозелений, тому чудово прикрасить ділянку. Цвітіння починається провесною, але окремі одиночні квіти з’являються навіть у розпал літа. Барвінок невибагливий, але потребує регулярної прищипки для здорового розвитку.

Барвінок - Багаторічні квіти для дачі

4. Незабудки

Як і проліски, незабудки незаслужено недооцінені у дачному садівництві. Красиві ніжні рослини легко розмножуються насінням і радують дрібними яскравими квітами синього відтінку. Незабудки розпускаються до кінця весни і дуже люблять регулярний полив.

Незабудки - Багаторічні квіти для дачі

5.Арніка

Арніка – простий, невибагливий і знайомий майже всі садівникам багаторічник. Яскраві дрібні квіти люблять велику кількість сонця, кислий ґрунт та регулярний полив. Найкраще арніка поєднується з такими ж дрібними та барвистими видами інших відтінків.

Арніка - Багаторічні квіти для дачі

6. Васильки

Волошки – частий гість дачних ділянок, і зовсім не дарма. Тільки ось далеко не всі знають, що насправді існує безліч сортів різних форм, розмірів та відтінків. Вони згруповані у дві великі категорії, від чого залежить специфіка вирощування та терміни цвітіння.

Волошки - Багаторічні квіти для дачі

7. Анютини очі

Друга назва популярної садової квітки – віола, і вони теж можуть бути найрізноманітніших відтінків. Найпопулярніші з них – білі, жовті та сині, але є навіть темні, майже чорні чи плямисті сорти. Щоб братки розквітали роками, достатньо вибрати сонячне піднесення, де не накопичується надмірна волога.

Брюки - Багаторічні квіти для дачі

8. Багаторічний мак

Багатолітній мак – це гарна східна квітка, яка роками надихала художниківта поетів. Роки селекції дозволили вивести десятки морозостійких сортів дивовижних форм та відтінків. Зверніть увагу на зубчасті та махрові маки, на помаранчеві, фіолетові та білі гібриди.

Багатолітній мак - Багаторічні квіти для дачі

9. Горічівка

Ніжні блакитні дзвіночки тирличу виглядають так, наче зійшли зі сторінок старовинної російської казки. Це гірська квітка, яка чудово доповнює альпійські гірки. Горечавку не потрібно постійно висаджувати заново, але доведеться регулярно видаляти сухі пагони.

Горечавка - Багаторічні квіти для дачі

10. Дицентра

Ефектна та витончена дицентра цінується квіткарями за свій незвичайний зовнішній вигляд. Вона не схожа на жодні інші багаторічні квіти і чудово доповнює клумби, міксборди та бордюри. За всієї екзотичної зовнішності дицентра абсолютно невибаглива.

Дицентри - Багаторічні квіти для дачі

11.Нарциси

Існує думка, що нарциси на ділянці – це надто нудно та банально. Але найчастіше так вважають недосвідчені квіткарі, не знайомі з усім сортовим розмаїттям весняного багаторічника. Зверніть увагу на махрові, багатоквіткові, корончасті та цикламеноподібні сорти.

Нарциси - Багаторічні квіти для дачі

12. Гіацинти

Гіацинти – ще один дачний багаторічник, який цінують за пишні незвичайні суцвіття-мітелки. У нього дуже цікава форма самих кольорів, а відтінки можуть бути будь-якими. Найкраще гіацинти почуваються в теплих регіонах, тому що погано переживають надто сильні морози та пориви вітру.

Гіацинти - Багаторічні квіти для дачі

13. Гладіолуси

Красиві ніжні гладіолуси неймовірно популярні у наших широтах, і кожен напевно бачив їх хоч раз у житті. Насправді кількість сортів та гібридів досягає 10 тисяч, тому з гладіолусів можна висадити цілий квітковий килим. Їм потрібно більше світла і насичений живильний грунт.

Гладіолуси - Багаторічні квіти для дачі

14. Іриси

Іриси – одні з найвитриваліших багаторічників на дачі, з якими майже неможливо помилитися. Вони можуть бути практично будь-яких відтінків, включаючи багатобарвні гібридні сорти. Кожен вид має свій неповторний аромат, а посадкою можна займатися протягом усього року.

Іриси - Багаторічні квіти для дачі

15. Крокуси

Ще один первоцвіт пробивається до сонця одночасно з пролісками. Крокуси приваблюють своєю яскравістю та різноманітністю сортів, тому з них можна висадити цілу клумбу. Крокуси добре почуваються на відкритій місцевості, у тіні під деревами та у контейнерах.

Крокуси - Багаторічні квіти для дачі

16. Лілійники

Назва лілійників сповна відображає їхню головну особливість – великі та виразні квіти характерної форми. Ще більше витонченості надає довге і гостре листя. Кущі лілейника висаджують на відстані близько півметра один від одного, рясно поливають і мульчують.

Лайнички - Багаторічні квіти для дач

17. Адоніс

Красивий яскравий багаторічник розквітає наприкінці весни і тішить пишним цвітінням. Йому підходить як сонце, і тінь, а головна вимога – живильний насичений грунт. Май на увазі, що адоніс не любить частої пересадки, тому відразу вибирай місце на кілька років уперед.

Адоніс - Багаторічні квіти для дачі

18. Аліссум

Аліссум – один із самих сонцелюбних багаторічників, який легко переносить посушливі сезони. Він примітний різноманітністю сортів та багатою кольоровою палітрою – особливо білих, рожевих та фіолетових тонів. Врахуй, що алісум погано переносить надмірний полив і може згнити.

Аліссум - Багаторічні квіти для дачі

19. Примули

Примули – це маленькі низькі шматочки з яскравими барвистими кольорами всіх відтінків веселки. Пелюстки можуть бути однобарвними або забарвленими в кілька контрастних кольорів відразу. А ще примули невибагливі – їм достатньо поживного ґрунту та регулярного поливу.

Примули - Багаторічні квіти для дачі

20. Пеларгонія

Пеларгонія – ще один акуратний компактний кущик з яскравими та пишними суцвіттями. Вона дуже красива, а ще довго цвіте: з початку літа і до перших серйозних заморозків. Пеларгонію не потрібно пересаджувати щороку, а щоб вона добре цвіла – достатньо удобрювати її гноєм.

Пеларгонія - Багаторічні квіти для дачі

21. Айстри

Айстри надзвичайно невибагливі, і саме за це їх цінують на дачних ділянках. А ще вони дуже різноманітні та різнокольорові, тому можна експериментувати з сортами та поєднаннями. Існує помилкова думка, що айстри потрібно висаджувати заново щороку, але це не так.

Айстри - Багаторічні квіти для дачі

22. Анемони

Великі красиві анемони з квітами діаметром до 8 см відносяться до вітряниць. Є багато різнокольорових сортів, які у майбутньому можна використовувати для букетів. Врахуй, що у суворих північних регіонах виростити анемони як багаторічник буде проблематично, а ось на півдні країни – якраз.

Анемони - Багаторічні квіти для дачі

23. Фіалки

Незважаючи на те, що зараз є багато альтернатив новіші та цікавіші, садівники цінують фіалки в першу чергу за різноманітність сортів. Їх зовнішній вигляд і колірна гама досить одноманітні, а ось терміни цвітіння розтягуються від ранньої весни та до осені. Ті ж фіалки можна сміливо вирощувати на підвіконні, у контейнерах та на балконі.

Фіалки - Багаторічні квіти для дачі

24. Астильба

Великі та пишні суцвіття астильби рідко зустрічаються в середніх широтах, і даремно. Вона добре почувається в помірному кліматі і не переносить хіба що посуху та надмірну спеку. Астильба без проблем росте на одному місці до двадцяти років і радує цвітіння протягом усього сезону, якщо грамотно поєднати сорти.

Астильба - Багаторічні квіти для дачі

25. Дельфініум

Незвичайний багаторічник гарний високими, яскравими кистевидними суцвіттями всіх відтінків синього, фіолетового та білого.Дельфініум легко переносить морозні зими і не потребує захисного укриття. Це твій вибір, якщо ґрунт на твоїй ділянці надто вологий або навіть подекуди заболочений.

Дельфініум - Багаторічні квіти для дачі

26. Люпини

Дуже красива та цікава квітка з мітельчастими суцвіттями любить кислий ґрунт та азотні добрива. Це дуже гарний багаторічник, який однаково ефектно виглядає у багатокомпонентних композиціях або соло невеликими групами.

Люпини - Багаторічні квіти для дачі

27. Клематіс

Яскраві великі клематиси з квітами-зірками цінують за найвищу зимостійкість та довге цвітіння. Вони швидко розростаються, добре почуваються в піщаному чи суглинистому ґрунті та люблять сонце. Клематисам обов’язково потрібен хороший дренаж та захист від морозів на зиму.

Клематис - Багаторічні квіти для дачі

28. Хризантеми

Багато хто знає хризантеми, як класичні осінні букети, але зовсім не як дачна квітка. А дарма, адже є дуже багато красивих та ефектних багаторічних сортів, які цвітуть до морозів. Після зрізання букети з хризантем стоять тижнями, тому ти зможеш прикрасити і будинок.

Хризантеми - Багаторічні квіти для дач

29. Півонії

Через пишну екзотичну красу півоній недосвідчені квітникарі часто вважають їх дуже примхливими. Але це зовсім не так: невибагливий багаторічник десятиліттями живе на одному місці і не доставляє клопоту. Головне – стежити за вологістю повітря, залишати відстань між розсадою при посадці і періодично омолоджувати кущі.

Півонії - Багаторічні квіти для дачі

30. Мальви

Мальви бувають однорічними і багаторічними: сучасне різноманіття селекційних сортів дозволяє вибрати. На дачах і в садах висаджують близько тридцяти сортів висотою від 30 до 120 см. Великою популярністю користується суданська багаторічна мальва, яку ще називають Чорною за насичений червоно-чорний колір.

Мальви - Багаторічні квіти для дач