Дицентра (50 фото) – види, правильний догляд та посадка

Дицентру (50 фото): види, правильний догляд та посадка

Навіть недосвідчені садівники легко можуть дізнатися дицентру за незвичайною формою бутонів. Чарівні квіти схожі на серця, і, звичайно ж, свого часу це породило десятки легенд та історій. Сьогодні ми хочемо розповісти тобі, як доглядати таку чарівну садову гостю!

Загальна інформація

Вважається, що батьківщина дицентри – це Японія, але вже багато років її культивують у всьому світі. Залежно від сорту є однорічні та багаторічні різновиди. Але всі вони відрізняються тими самими оригінальними суцвіттями.

Дицентр виростає до 1 м і розвиває дуже потужну кореневу систему, яка йде глибоко в землю. Найпоширеніші відтінки – всі варіації білого, рожевого та малинового. Дивно, але дицентр відноситься до макових. Трав’янисті стебла бувають прямими або гіллястими, зі складним сизуватим листям.

Загальна інформація

Види дицентри

З усіх різновидів дицентри нам вдалося вибрати найцікавіші та найпопулярніші. Про них ми розповімо далі!

Чудова дицентра

Розлий багаторічник до 1 м з великим листям і рожевими квітками.Іноді зустрічаються білі сорти, і ще рідше – сорти із жовтуватим листям. Чудова дицентра може цвісти двічі за сезон.

Чудова дицентра

Виняткова дицентра

Компактні кущики до 20 см начебто відливають блакитним через характерний відтінок листя. Коріння містить токсини, тому працюй з квіткою тільки в рукавичках.

Виключна дицентра

Канадський дицентр

Вона відрізняється будовою кореневої системи: кореневища зібрані з дрібних бульб. Крім білих сортів зустрічаються жовті. Цвіте така дицентра на початку весни максимум місяць.

Канадська дицентра

Красива дицентра

Кустики середнього розміру примітні великою кількістю кольорів. Особливо хороші білі, червоні та пурпурні сорти із сріблястими листками. Красива дицентра цвіте все літо.

Красива дицентра

Дицентр, що вивчається

Рідкісна ліана у своєму роді, вона витягується до 2 м і покривається яскравими жовтими квітками.Це унікальний однорічний різновид для любителів екзотики.

Дицентри, що вивчаються

Бродяжна дицентра

Ще один мініатюрний вигляд максимум до 20 см і з таким же компактним корінням. А ось квітки такої дицентри досить великі, найчастіше – білі чи червоні.

Бродяжна дицентра

Догляд дицентра

Дицентр чудово поєднує екзотичний зовнішній вигляд і абсолютну невибагливість жителя середньої смуги. Єдине, чому варто приділити особливу увагу – це підживлення та сезонне обрізання.

Температура

Жодних строгих обмежень за температурою немає. Садова рослина чудово почувається в наших широтах. Хіба що у спекотні дні долі полив.

Температура

Освітлення

Дицентр байдужий до рівня освітлення і добре росте на сонці або в тіні. На сонці бутони швидше розпускаються, але й відцвітають також швидше.

Освітлення

Полив

Дицентр дуже чутливий до режиму поливу.Посуха можна призвести до сплячки рослини, а надлишок вологи- До гниття коріння. Тому ретельно відстежуй стан землі залежно від погоди та температури.

Полив

Грунт

Грунт для дицентрів краще підготувати з осені. Радимо його перекопати, удобрити і при необхідності додасть розпушувач. І не забувай про дренажний шар. Так грунт буде достатньо поживним і легким до весни.

Грунт

Добрива та підживлення

Дицентр любить підживлення протягом усього сезону. Навесні потрібні комплексні добрива для зростання, під час цвітіння кілька разів підгодуй кущики суперфосфатами. А восени додай азот, щоб почали закладатися нові молоді бруньки.

Добрива та підживлення

Обрізка

Наприкінці осені дицентру доведеться радикально обрізати практично до землі. Але дочекайся, поки листя і пагони пожовтіють, щоб коріння встигло запастися корисними речовинами.

Обрізка

Повторне цвітіння

Деякі види дицентрів можуть цвісти двічі на сезон. Але для цього їм потрібна невелика стимуляція ззовні.Відразу ж видаляй усі відцвілі бутони та квітконоси, залишаючи максимум 10 см від ґрунту.

Повторне цвітіння

Пересадка

Дицентр може роками рости на одному місці і не завдавати клопоту. Але в процесі зростання або через гниття коріння її все-одно іноді доводиться пересаджувати. Тут діє головне правило – чим більше земляна грудка, тим краще. Тому що коренева система дицентри тільки виглядає переконливо, але насправді вона дуже крихка.

Пересадка

Зимівка

Більшість видів дицентрів не бояться морозів і відмінно зимують у наших широтах. Але все-таки безсніжні зими та ранні весняні заморозки можуть бути згубними. Тому рекомендуємо вкривати рослини чимось легким хоча б на ніч. Можна використовувати торф та лапник.

Зимівка

Посадка та розмноження

Розмножувати дицентру насінням у побуті безглуздо і довго, тим більше не всі види дають насіння в наших широтах. Куди зручніше робити це живцями. Акуратно ріж молоді пагони, залиш їх на добу в укоренителі і висади в пухкий вологий грунт під плівку або скло.Через місяць з’являться коріння, а наступної весни саджанці можна висадити у відкритий ґрунт.

Навесні або восени дицентру можна розмножити поділом куща. Потрібно викопати рослину, дати кореню підсохнути, акуратно розділити його на частини з молодими бруньками та пересадити у ґрунт на постійне місце. Цей метод підходить для всіх видів, включаючи бульби.

Посадка та розмноження

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Дицентр не надто приваблює шкідників, але його можуть облюбувати равлики та слимаки. Коріння квітки люблять пожирати капустянки. У всіх цих випадках як профілактика достатньо обробки комплексними інсектицидами.

Хворіє дицентра теж не дуже часто, це взагалі безпроблемна рослина. Якщо постійно переливати квіти, може з’явитися грибок або гнилизна. Від них допомагає видалення уражених ділянок та обробка фунгіцидами, але краще не допускати такої ситуації.

Іноді дицентра страждає від вірусу плямистості, через що частини рослини покриваються плямами та поступово деформуються. Потрібно повністю видалити заражені рослини, акуратно прополоти землю та обробити спеціальними препаратами.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Дицентру – фото

Здається, що розглядати суцвіття дицентри можна вічно.Ось і ми не змогли відмовити собі в задоволенні і зібрали велику фотогалерею!

Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентра – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентра – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото
Дицентри – фото