Хризантеми (90 фото) – види, правильний догляд та вирощування

Хризантеми (90 фото): види, правильний догляд
Один китайський філософ сказав: «Якщо хочеш бути щасливим все життя – рости хризантеми». Такі прості та витончені квіти з давніх часів надихали поетів, художників і навіть імператорів. Зараз хризантеми зустрічаються всюди, адже різноманітність їхніх видів практично неможливо порахувати. Любиш яскраві, барвисті та елегантні клумби у саду – тоді зверни увагу саме на них!

Загальна характеристика

Назва «хризантема» буквально перекладається як «Золота квітка». У 1753 році його дав Карл Ліней, і досі це найвлучніший опис стародавніх сортів. Адже навіть старовинні китайські гравюри демонструють дрібні жовті квіти, що нагадують ромашки.

Перші хризантеми використовували у кулінарії, медицині та навіть виноробстві для приготування святкових напоїв. Вважалося, що вони дають життєву силу, допомагають від головного болю, надають енергії.

Загальна характеристика - Хризантеми

Хризантеми можуть бути трав’янистими або напівчагарниками, однорічними або багаторічними, з гладкими або опушеними стеблами.Квіти зібрані у кошик, але суцвіття суттєво відрізняються між собою, залежно від виду.

Однорічні сорти живуть лише один сезон до заморозків, але при цьому вони дуже невибагливі, а висаджувати їх можна прямо на клумбу. Багаторічні вимагають більш делікатного поводження і між собою класифікуються на оранжерейні та корейські. Корейські сорти стійкі до заморозків і навіть можуть зимувати у відкритому грунті.

Більшість видів цвітуть восени, причому різні сорти охоплюють весь період від вересня до листопада. Але є й літні дикі хризантеми, бутони яких розпускаються у червні та липні.

Загальна характеристика - Хризантеми