Китайська троянда (70 фото) – види, правильний догляд та вирощування

Китайська троянда (70 фото): види та правильний догляд

За надзвичайну красу та характерну форму бутонів ніжний гібіскус прозвали «китайською трояндою». Квітка оточена такою кількістю легенд і містичних загадок, що деякі досі забобонно бояться тримати її вдома. Втім, жодних об’єктивних підстав відмовлятися від бажаного вазону немає. А як виростити китайську троянду здоровою та ефектною – розповімо у цій статті!

Загальна інформація

Китайська – одна з найкрасивіших декоративних рослин з великими квітами, з яких навіть плетуть вінки для молодят в Індії. Таємнича квітка така популярна, що в багатьох регіонах вона фігурує серед національних символів: від Малайзії до Гавайських островів. До нас він потрапив з Азії та з Тихоокеанських островів.

Листя китайської троянди нагадують березові – такі ж темні, гладкі та злегка зубчасті. Але примітні саме квіти – великі вузькі чаші, що широко розкриваються пелюстками до 25 см у діаметрі. Найчастіше зустрічаються червоні сорти, але є рожеві, білі, жовті та багатобарвні.

Загальна інформація - Китайська троянда

Види китайських троянд

У природі є сотні видів гібіскусів, але в наших широтах прижилися саме китайські сорти. Саме тому можна сміливо стверджувати, що китайська троянда та гібіскус – одне й те саме, адже інших у нас майже не водиться.

Сирійська троянда

Сирійський гібіскус досить стійкий до холодів, тому саме він найчастіше зустрічається у нас у садах. У південних регіонах він взагалі практично не вимагає догляду – достатньо сформувати крону.

Сирійська троянда - Види китайських троянд

Кленолистий Махагон

Рідкісний сорт китайської троянди, який вирощують у тому числі за декоративне листя. Пластини у нього великі, червоні, з такими ж бордовими або червоними квітами. В азіатських країнах його кислувате листя використовують як овочеву культуру.

Кленолистий Махагон - Види китайських троянд