Як і чим підгодувати розсаду помідорів – щоб були товсті

Як правильно і чим підгодувати розсаду помідорів

Помідори – одні з найвибагливіших мешканців дачної ділянки. У той час як огіркам потрібні щедрі підживлення азотом, помідори практично не потребують навіть його. Тому, перш ніж зайнятися пошуком добрив, переконайся, що вони тобі потрібні!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Якщо помідори ростуть у бідному ґрунті – все зрозуміло, їм потрібні комплексні добрива. А от якщо грунт хороший і родючий, доведеться розбиратися. Найкраще – орієнтуватися на листя, яке одразу ж відображає стан рослини.

Якщо листя жовтіє, а прожилки зі зворотного боку стають бурими або червоними – потрібно додати азоту. Якщо вони завертаються в трубочки всередину – не вистачає фосфору. Якщо верхнє листя деформується, а нижнє сохне по краях, справа в калії.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати розсаду помідорів

Бліді жовті плями та деформація молодих пластин – показник дефіциту кальцію. Жовтизна при зелених жилках свідчить про нестачу заліза.А якщо листя блякне і відливає синьовий – помідорам точно не вистачає міді.

Головний компонент для зростання розсади помідорів – це азот, але він є агресивним. Важливо не перестаратися з дозою, тому що кореневище згорить, а плоди будуть малоїстівними. Якщо твої помідори ростуть у хорошому ґрунті і виглядають здоровими власними силами – не потрібно їх підгодовувати. Перегодовані томати більше хворіють і мало плодоносять.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати розсаду помідорів

Найкращий час для підживлення помідорів

Помідори удобрюють ще з моменту висадки розсади у горщиках чи ящиках. Проведи перше підживлення до другого-третього справжнього листочка. Наступні дві порції добрив вноси кожні 10 днів, а останню – за тиждень до висадки у відкритий ґрунт.

Перше підживлення на ділянці проводиться через 2-3 тижні після висадки саджанців. У цей час у них починається фаза активного зростання, тому потрібні добрива для соковитих великих плодів.

Найкращий час на підживлення помідорів