Астильба (75 фото) – догляд, вирощування та посадка

Астильба (75 фото): догляд, вирощування та посадка

Якщо тобі набридли нудні однотипні клумби, а хочеться красиво оформити ділянку, то елегантна астильба створена спеціально для тебе! Багатьом не знайома ця квітка – і зовсім дарма, адже їй практично немає рівних. Особливо добре йому в тінистих садах, тож якщо у тебе на подвір’ї не вистачає сонця – ми розповімо, що робити!

Загальна характеристика

Астильба – трав’яниста рослина з розвиненою дерев’янистою кореневою системою. Багаторічні пагони можуть розростатися до 2 м у висоту, але є і мініатюрні сорти всього до 8 см. Матове темне листя на довгих черешках набуває темно-зеленого, бронзового або червоного відтінку.

Особливість астильби – її виразні верхівкові суцвіття до 60 см, зібрані з маленьких мереживних кольорів. Відтінки варіюються від рожевого до лілового, від білого до яскраво-червоного, від бузкового до фіолетового.

Загальна характеристика - Астильба

Іноді зустрічаються пірамідальні, хуртові, ромбовидні і навіть пониклі суцвіття. У пірамідальні бічні стрижні поступово зменшуються вгору і розходяться від основної осі майже прямим кутом.У ромбовидних вони розходяться під гострим: це властиво японській астильбі.

У саду квітка чудово гармонує з іншими рослинами, що люблять тінь. Наприклад, з морозником, бергенією та подофіллумом, або навпаки – з тонкими та витонченими конвалії, ірисами, тюльпанами, горянкою. Висаджуй астильбу моногрупами біля інших чагарників, а поодиноко вони розбавлять хвойні садові посадки.

Загальна характеристика - Астильба

Історія поширення

Астильба прийшла до нас з Америки та Східної Азії, де вона чудово проростає серед лісів та на берегах. У Європу вона потрапила з Японських островів до кінця 18 століття, коли її завезли мисливці за дивовижними краєвидами.

У Стародавньому Китаї астильбу використовували як ліки, і досі готують з неї цілющі суміші і навіть спеції. Вважається, що вона має тонізуючий, виражений протизапальний і жарознижувальний ефект.

Навіть походження назви астильби незвичайне, як і сама квітка: дослівно вона означає «без блиску». Так назвав новий вигляд лорд Гамільтон, який хотів підкреслити матове елегантне листя.

Історія розповсюдження - Астильба