Тверді сорти сиру – назви, фото та описи (список)

Тверді сорти сиру: назви, фото та описи (список)

Вважаєш себе справжнім експертом у сирах та шукаєш нові смаки? А може, навпаки, тільки плануєш розібратися, які вони взагалі бувають і чим відрізняються? У будь-якому випадку, ми вже підготували тобі список твердих сортів сиру з назвами, фото та описами. Користуйся здоров’ям!

Російські тверді сири

До російських сирів багато хто ставиться скептично, і абсолютно дарма. Ми також маємо кілька цікавих знахідок!

Російський

Найвідоміший вітчизняний сир, який виготовляється у всіх регіонах. У нього характерний дрібний візерунок та легкий нейтральний смак. Для виготовлення використовується пастеризоване коров’яче молоко. Найкраще вживати його теплим.

Російський - Російські тверді сорти сиру

Радянський

Найстаріший за технологією виготовлення сорт серед сучасних. Головки сиру світло-жовті, пластичні, із овальними або круглими отворами. Смак трохи солодкий і пряний.

Радянський - Російські тверді сорти сиру

Алтайська

В основному цей сир виробляється в Алтайському краї, чому й завдячує своєю назвою. Як і Радянський, він солодкуватий і пряний, але при цьому гостріший. Краще не використовувати його для термообробки. Найближче за характеристиками Швейцарський сир.

Алтайська - Російські тверді сорти сиру

Голландська

Незважаючи на назву, це вітчизняна технологія, і лише деякі її тонкощі запозичені у Голландії ще понад 150 років тому. У сиру ніжна та пластична консистенція та чистий молочний смак з легкою кислинкою. Його найближчий родич – Костромський сир.

Голландська - Російські тверді сорти сиру

Білоруські тверді сири

Білоруська молочна продукція славиться далеко за межами рідної країни, і сири не стали винятком. Вони мають відмінну якість і приємну ціну.

Пошехонський

Для виготовлення використовують пастеризоване коров’яче молоко та сичужний фермент.У сиру легка однорідна текстура з майже непомітним візерунком та м’який смак. Він дуже ароматний і з тонкою кіркою. Це відмінна самостійна страва та інгредієнт для приготування.

Пошехонський - Білоруські тверді сорти сиру

Монастирський

Твердий сир середньої жирності – близько 50%. При виготовленні він проходить всі етапи: формування, пресування та дозрівання. Смак пряний і виразний, тому такий сир краще їсти окремо.

Монастирський - Білоруські тверді сорти сиру

Тирольський

Ніжно-жовтий еластичний сир із вираженим вершковим смаком та ароматом. Його можна дізнатися за характерним малюнком із незграбних очей. У багатокомпонентних стравах розкриваються його солодкуваті та фруктові ноти.

Тирольський - Білоруські тверді сорти сиру

Голландські тверді сири

Голландські сири вже стали універсальною повсякденною класикою. Вони добрі і просто так, і в кулінарії.Більшість із них виготовляються за технологією пресування.

Едамер

Класичний голландський сир із містечка Едамата гавані Едамер. Його роблять із коров’ячого молока і витримують близько 17 тижнів, за рахунок чого колір та смак стають дуже насиченими. Едамер – чудовий самостійний продукт.

Едамер - Голландські тверді сорти сиру

Гауда

Рецепт класичного голландського сиру розробили близько 700 років тому, і з того часу він лише вдосконалиться. Це витриманий сир, який може дозрівати до 9 місяців і навіть більше. Чим більша витримка – тим специфічнішим стає смак. Гурмани оцінять!

Гауда - Голландські тверді сорти сиру

Лейденський

Оригінальний твердий сир зі спеціями, який наслідували в більшості європейських країн. До складу входить гвоздика, кмин та інші ароматні прянощі. Є такий сир краще окремо.

Лейденський - Голландські тверді сорти сиру

Маасдам

Колись цей сорт критикували за кількість великих округлих очей. Але не можна недооцінювати його якість та смак.Тим більше, Маасдам дешевший від більшості голландських аналогів. Але це не тому, що він гірший, а лише тому, що він швидше дозріває.

Маасдам - ​​Голландські тверді сорти сиру

Буренкаас

Для виготовлення цього сиру використовується лише сире молоко, але в жодному разі не пастеризоване. Це забезпечує його оригінальний насичений смак. До речі, форма виготовлення як пресованого кола запатентована саме під цей сорт.

Буренкаас - Голландські тверді сорти сиру

Швейцарські тверді сири

Швейцарські сири відрізняються вишуканим та насиченим смаком, хоч і обійдуться дорожче. Традиційно швейцарські сири варяться.

Емменталь

Найзнаменитіший швейцарський сир із великими гладкими очками. За смаковими якостями він частково нагадує Маасдам, тому в кулінарії вони взаємозамінні. Емменталь властивий пікантний і солодкуватий горіховий смак після 2 місяців витримки.

Емменталь - Швейцарські тверді сорти сиру

Апенцелер

Сорт родом з Альп відрізняється гладкою текстурою без очей та горіхово-фруктовим ароматом. Чим довше він визріває, тим прянішим і гострим стає. При виготовленні в оригінальному рецепті використовується сидр та пряні трави. Краще їсти такий сир окремо чи з вином.

Аппенцеллер - Швейцарські тверді сорти сиру

Сбрінц

Цей сорт відноситься до екстратвердих завдяки щільній зернистій текстурі. Він дуже сухий і пряний, частково нагадує пармезан, тому найчастіше його використовують серед закусок або для посипання страв. Сбрінц визріває майже півтора роки.

Сбрінці - Швейцарські тверді сорти сиру

Шабцигер

У твердого Шабцигера незвичайний ніжно-зелений відтінок та легкий бобовий присмак. Це дуже оригінальний сорт з пажитником, який не має аналогів у світі. До речі, приготовлений за оригінальним рецептом, сир виходить безлактозним. Найчастіше його використовують у гарячих стравах.

Шабцигер - Швейцарські тверді сорти сиру

Італійськітверді сири

Італія славиться вином, оливками та, звичайно ж, сирами. Це батьківщина одразу кількох популярних у всьому світі сортів.

Пармезан

Безмовний король італійських сирів виготовляється з коров’ячого молока лише у кількох регіонах Італії. В оригінальному рецепті вказано навіть яким сіном можуть харчуватися корови і в яких чанах проводити ферментацію. Сир дозріває щонайменше рік, а окремі голівки – до 30 місяців.

Пармезан - Італійські тверді сорти сиру

Пекоріно

Існує 6 різновидів цього твердого італійського сиру із овечого молока – залежно від регіону приготування. Молоді голівки витримані 5 місяців, а витримані – 8 місяців. Чим сир старший, тим чіткіше проступає вершково-горіховий смак. У деякі різновиди додають спеції – наприклад, чорний перець або чилі.

Пекорино - Італійські тверді сорти сиру

Грана падана

Твердий коров’ячий сир відрізняється виразною зернистою текстурою. Він дуже популярний та універсальний у застосуванні. Для виготовлення використовується суміш вершків з вечірньої дійки та молока з ранкової. Саме це дає сиру ніжний солодкуватий смак.Чим більша витримка – тим явнішою стає зернистість.

Грана падано - Італійські тверді сорти сиру

Азіаго

Твердий сир родом із Венеції раніше робили з овечого, але зараз – з коров’ячого молока. Це ще один універсальний столовий ґатунок, який використовується повсюдно. Є нюанс: ферми, на яких беруть молоко, повинні знаходитися на висоті від 600 м. Чим більша витримка, тим більш зернистою стає текстура, очі збільшуються, кірка темніє, а м’якоть жовтіє.

Азіаго - Італійські тверді сорти сиру

Фонтіна

Напівтвердий коров’ячий сир у натуральній оболонці користується популярністю у всьому світі. При виробництві за оригінальним рецептом його змочують розсолом, через що з’являється характерний різкий запах. Витримка – 2-3 місяці, і від неї залежить твердість кремової м’якоті. Фонтіна відмінно плавиться, так що використовується для фондю, соусів та піци.

Фонтіна - Італійські тверді сорти сиру

Французькі тверді сири

Французькі сири легкі та яскраві одночасно. Саме з Франції до нас прибули такі популярні сорти.

Шевр

Це ціла категорія сирів з козиного молока, які можуть відрізнятися твердістю та смаком. Чим більша витримка – тим твердіше і пікантніше Шевр. Є цікаві види з травами, родзинками, медом, мариновані та інші. Відмінний вибір для закусок, салатів та сендвічів.

Шевр - Французькі тверді сорти сиру

Бреби баск

Твердий французький сир із овечого молока ідеально поєднується з вином та варенням. Найпопулярніший різновид – оссо-ірати. Але, як і у випадку із Шевром, Бребі баск – це ціла категорія продуктів.

Бребі баск - Французькі тверді сорти сиру

Комте

Твердий коров’ячий сир виготовляється переважно в однойменному регіоні. Це варений сир, який виготовляють у великих головках близько 40 кг вагою, і на одну йде по 450 л молока. Конте добре зберігається і переносить транспортування, тому був популярний і за межами Франції багато років тому.

Комте - Французькі тверді сорти сиру

Морбіє

Зрілий пресований сир роблять тільки в горах і лише з сирого коров’ячого молока. Зазвичай йому використовують закваску, що залишилася від виробництва Конте. Для захисту її посипали сажею, яка досі дає характерний синюватий прошарок та тонкі фруктові ноти.

Морб'є - Французькі тверді сорти сиру

Канталь

Твердий пресований сир виготовляють у вигляді незвичайних циліндричних головок до 45 кг вагою. Рецепт вже був відомий наприкінці 13 століття і використовується до цих пір. Канталь гарний у кулінарії: від основних страв до десертів. Він відрізняється термінами витримки – від 30 до 240 днів і більше.

Канталь - Французькі тверді сорти сиру

Англійські тверді сири

Англійські тверді сири менш відомі, і даремно. Вони мають свої неповторні смакові ноти.

Чеддер

Твердий пресований сир зараз випускають у всьому світі, але спочатку він британський. Для виготовлення за оригінальним рецептом використовують лише непастеризоване молоко місцевих корів та тваринний сичуг.У Чеддера класичний вершковий смак із легкою кислинкою та гостротою.

Чеддер - Англійські тверді сорти сиру

Чешир

Еталонний сир Середньовічної Англії став прототипом для більшості сучасних сортів. За старовинним рецептом використовувалося лише молоко чеширських корів, бо вони паслися неподалік соляних шахт, і це давало сиру природну сіль. По текстурі сорт трохи шаруватий та пухкий.

Чешир - Англійські тверді сорти сиру

Стілтон

Стилтон – це напівтвердий сир із блакитною пліснявою, пряним смаком та солом’яними нотками. М’якість і різкість залежить від терміну витримки головки. Зараз Стілтон виробляють лише у 6 графствах із цільного молока місцевих корів. За текстурою він трохи липкий і дуже жирний.

Стілтон - Англійські тверді сорти сиру

Іспанські тверді сири

Іспанські сири відрізняються від звичних європейських сортів.Тут свої правила та стандарти – і в результаті зовсім новий цікавий продукт.

Манчего

Твердий овечий сир виготовляється лише із молока овець певної породи – Ла-Манчі. У нього виразний кислуватий смак, але відтінки сильно залежать від терміну витримки, який варіюється від кількох місяців до кількох років. Чудовий закусочний сир під вино.

Манчего - Іспанські тверді сорти сиру

Кабралес

Пікантний напівтвердий сир із блакитною пліснявою роблять із суміші коров’ячого, козячого та овечого молока. Він жирний, зі специфічним різким запахом та пікантним смаком. За старовинним рецептом Кабралес має півроку визрівати у вапнякових печерах. Він чудово поєднується з молодими солодкими винами.

Кабралес - Іспанські тверді сорти сиру

Ідіасабаль

Твердий сир виготовляється із овечого молока з низькою жирністю. Для цього знову використовується лише одна порода – лача, і далеко не всі пастухи мають право її випасати. Є копчені та некопчені сорти. Копчені готують на дровах бука, глоду або вишні. Найкраще він поєднується з сидром чи ігристим вином.