Що повинен робити чоловік по дому

Що повинен робити чоловік по дому?

Напевно, всі вже бачили смішне відео «Аліса, що повинен робити чоловік по дому?», в якому він зобов’язаний лише багато їсти та розкидати по квартирі шкарпетки. Але тепер жарти убік і давай справді розберемося, які існують чоловічі обов’язки в сім’ї та чи існують вони взагалі?

Не все так просто!

Схеми розподілу обов’язків змінювалися разом із людством та нашим способом життя. «Чоловік – здобувач» – концепція, яка була актуальною за часів полювання на мамонтів. Тоді ролі ділилися дуже просто і зрозуміло: чоловік фізично сильніший, тому вбиває та приносить у будинок видобуток. Жінка – народжує потомство, росте дітей та наглядає за житлом.

Пізніше, крім фізичної сили, з’явився й економічний фактор. За часів, коли жінки не могли нормально працювати, сім’ю повністю забезпечував чоловік. Логічно, що в такому випадку його домівки були мінімальними.

Хтось дотримується такої позиції і зараз, тільки вона давно неактуальна. Сучасні жінки працюють нарівні з чоловіками, а дехто навіть більше. Внаслідок цього ухилення від домашніх обов’язків переростає виключно у форму самоствердження.

Що повинен робити чоловік по дому

Чого чекають від чоловіків найчастіше?

Якщо умовно розділити роботу по дому на чоловічу та жіночу, то до чоловічої все ще належать завдання, які потребують фізичної сили. Зібрати шафу, пересунути комод, повісити картину, змінити замок, підфарбувати стіну. Жінки досі часто чекають, що улюблений партнер уміє все це за промовчанням.

Логічно та раціонально, якщо кожен сам займається пранням та прасуванням своїх речей. Особливо це стосується костюмів та сорочок, де у кожного свої уявлення про прекрасне. Чоловікам не доведеться страждати, що комірець відпрасований неідеально, а жінкам – що їхня праця не цінують.

За численними опитуваннями на форумах та в соцмережах жінки найчастіше відносять до чоловічої роботи ще винос сміття та прибирання підлог пилососом. А чоловіки вважають, що зобов’язані також точити ножі, прочищати засмічення та міняти лампочки.

Що повинен робити чоловік по дому