Що повинен робити чоловік по дому

Що повинен робити чоловік по дому?

Напевно, всі вже бачили смішне відео «Аліса, що повинен робити чоловік по дому?», в якому він зобов’язаний лише багато їсти та розкидати по квартирі шкарпетки. Але тепер жарти убік і давай справді розберемося, які існують чоловічі обов’язки в сім’ї та чи існують вони взагалі?

Не все так просто!

Схеми розподілу обов’язків змінювалися разом із людством та нашим способом життя. «Чоловік – здобувач» – концепція, яка була актуальною за часів полювання на мамонтів. Тоді ролі ділилися дуже просто і зрозуміло: чоловік фізично сильніший, тому вбиває та приносить у будинок видобуток. Жінка – народжує потомство, росте дітей та наглядає за житлом.

Пізніше, крім фізичної сили, з’явився й економічний фактор. За часів, коли жінки не могли нормально працювати, сім’ю повністю забезпечував чоловік. Логічно, що в такому випадку його домівки були мінімальними.

Хтось дотримується такої позиції і зараз, тільки вона давно неактуальна. Сучасні жінки працюють нарівні з чоловіками, а дехто навіть більше. Внаслідок цього ухилення від домашніх обов’язків переростає виключно у форму самоствердження.

Що повинен робити чоловік по дому

Чого чекають від чоловіків найчастіше?

Якщо умовно розділити роботу по дому на чоловічу та жіночу, то до чоловічої все ще належать завдання, які потребують фізичної сили. Зібрати шафу, пересунути комод, повісити картину, змінити замок, підфарбувати стіну. Жінки досі часто чекають, що улюблений партнер уміє все це за промовчанням.

Логічно та раціонально, якщо кожен сам займається пранням та прасуванням своїх речей. Особливо це стосується костюмів та сорочок, де у кожного свої уявлення про прекрасне. Чоловікам не доведеться страждати, що комірець відпрасований неідеально, а жінкам – що їхня праця не цінують.

За численними опитуваннями на форумах та в соцмережах жінки найчастіше відносять до чоловічої роботи ще винос сміття та прибирання підлог пилососом. А чоловіки вважають, що зобов’язані також точити ножі, прочищати засмічення та міняти лампочки.

Що повинен робити чоловік по дому

Професійні завдання – професіонали!

Якби не розподілялися обов’язки у твоїй сім’ї, рекомендуємо залишати всі сантехнічні та електротехнічні роботи професіоналам. Якщо криво вбитий цвях можна поправити, то виправити неполадки з трубами та проводкою потім набагато складніше.

Не кажучи навіть про те, що лізти у комунікації без досвіду не мужньо, а небезпечно.Навряд чи затопленим чи знеструмленим сусідам буде дуже цікаво, хто і як ділить обов’язки за зачиненими дверима.

Те саме стосується підключення дорогої та складної побутової техніки. Наприклад, монтаж та обслуговування кондиціонера. Витрати після самодіяльності можуть виявитися, м’яко кажучи, несподіваними!

Що повинен робити чоловік по дому

Періодично чи щодня?

Як легко помітити, більшість чоловічих обов’язків по дому не є щоденними, на відміну від жіночих. Як часто потрібно забити цвях або пересунути шафу в іншу кімнату? А помити посуд чи приготувати їжу? Саме через таку несправедливість найчастіше й виникають побутові конфлікти в парах, де працюють обидва партнери.

Що повинен робити чоловік по дому

Що робити чоловікові вдома, якщо жінка працює

Через гендерні стереотипи досі вважається нормальним, коли дружина приходить з роботи і займається приготуванням або приготуванням. Сюди ж відносяться походи магазинами, виховання дітей і навіть планування відпустки. Природно, жінки, що втомилися, незадоволені таким розкладом, якщо друга половина в цей час грає в танчики або дивиться телевізор.

Можна змінюватися обов’язками щодо ситуації або одразу розділитиїх за принципом взаємного комфорту. Наприклад, одного не напружує мити посуд та підлогу, а другий любить готувати. До речі, а ти знаєш, що найкращі кухарі світу – найчастіше чоловіки? А спільне прибирання чудово перетворюється на розважальний квест разом з дітьми.

Що повинен робити чоловік по дому, якщо жінка працює

Що робити чоловікові вдома, якщо жінка не працює

Якщо чоловік днями пропадає на роботі, а жінка займається своїми справами – логічно, що й домашні обов’язки переважно падають на неї. За такого розкладу список завдань для чоловіка справді можна з чистою совістю звести до пункту «принести додому мамонта». Але це не означає, що зовсім не потрібно цікавитись справами сім’ї.

Однак тут треба враховувати, чому ситуація така. Якщо це взаємний вибір комфортного життя – це одне. А якщо жінка вагітна, доглядає хворого родича або займається трьома дітьми – то тут ще питання, хто може втомлюватись більше!

Що повинен робити чоловік по дому, якщо жінка не працює

Що робити чоловікові вдома, коли є маленька дитина

Якщо жінка весь час проводить вдома, займаючись новонародженим, а чоловік не може виділити хоча б кілька годин – це є вірним шляхом до конфліктів. Молодим мамам обов’язково потрібно відпочивати та відновлюватися, навіть якщо вони виглядають бадьорими та повними сил.

Програма мінімум для працюючого батька – періодичні прогулянки з коляскою найближчим сквером, закупівля продуктів харчування, памперсів та побутових дрібниць. А в ідеалі – хоча б зрідка перемитий посуд та підлога.

Що має робити чоловік по дому, коли є діти

«Ні» стереотипам!

Міркування з кам’яної доби та Середньовіччя давно не актуальні в наших реаліях. Будь-який сучасний сімейний психолог скаже: для спокою та гармонії у сім’ї немає місця гендерним стереотипам. Так само немає «чоловічої» та «жіночої» роботи по дому. Усі повсякденні турботи треба ділити навпіл, а найскладніші завдання – наскільки можна делегувати спеціалістам. У будь-якій ситуації головне – домовлятися!

Що повинен робити чоловік по дому