Як позбутися тарганів: 12 народних засобів та ефективних способів

Як позбутися тарганів: найкращі народні засоби

«Непрохані гості» у квартирі – це справжній кошмар, тим більше видворити тарганів не так просто. Здається, вони вже давно не бояться жодних спеціальних гелів та платівок. Але як не дивно, на допомогу приходять народні засоби, перевірені ще нашими прабабусями. Ділимося найкращими способами, як позбутися напасті!

1. Борна кислота

Для цього рецепту тобі потрібна борна кислота у порошку, а не аптечна баночка. Порошок можна розсипати в чистому вигляді або змішати з|із| роздавленим вареним жовтком. З суміші скочують кульки та змінюють їх кожні 3 дні.

Борна кислота - Як позбутися тарганів у квартирі

2. Гіпс та алебастр

Такий небанальний метод показує непогані результати. Тобі теж потрібно змішати «тісто» з вареним жовтком, борошном, алебастром та гіпсом. Доведи суміш водою, якщо вона занадто густа, скатай кульки і розклади в місцях, де бачиш тарганів.

Гіпс і алебастр - Як позбутися тарганів народними засобами

3. Оцет

Водним розчином оцту щодня обприскують плінтуси, кути, місця вздовж шаф та труб. Їм же можна протерти поверхні як додатковий антисептичний метод.

Оцет - Як позбутися тарганів

4. Бура

Це альтернатива борній кислоті і той же тетраборат натрію. Приготуйте пюре з однієї великої картоплини, змішайте його з яйцем і 1 ст.л. бурі. Далі наліпи приманки, розклади і потурбуйся, щоб у квартирі більше не було відкритої їжі та води. Або змішай порошок з борошном та цукром, і так розсип його по щілинах.

Бура - Як позбутися тарганів у квартирі

5. Нашатирний спирт

Нашатир теж можна розвести водою і використовувати для обприскування, як оцет. Або додай ложку нашатирного спирту у воду, і протри стінки холодильника та кухонні меблі.

Нашатирний спирт - Як позбутися тарганів

6. Лавровий лист

Візьми кілька листочків зі звичайної банки спецій і дрібно розітріть, щоб посилити запах. Розклади їх по всій квартирі, а важкодоступні місця та робочі поверхні обприскай міцним відваром.

Лавровий лист - Як позбутися тарганів народними засобами

7. Полин

Вважається, що різкий аромат полину відлякує тарганів. Розклади сухі пучки трави по найпроблемніших місцях. А якщо тарганів багато, то обережно підпали траву в залізній ємності та обкури квартиру.

Полин - Як позбутися тарганів

8. Герань

Як не дивно, вазони з квітучою геранню – чудовий засіб боротьби з будь-якими домашніми комахами. А все тому, що її специфічний аромат відлякує всіх шкідників, включаючи мурах, моль та тарганів. Але герань краще не вирощувати у спальні, бо часто часто болить голова.

Герань - Як позбутися тарганів

9. Ромашник

Цю траву ще ти можеш зустріти під назвою «піретрум». Принцип використання проти тарганів той самий, що й з лавровим листом: розітри та розклади по квартирі.

Ромашник - Як позбутися тарганів у квартирі

10. Скипідар та гас

Це не найкомфортніший, але дуже радикальний метод – помити підлогу та всі поверхні водою зі скипидаром та гасом. Є нюанс: доки кімната повністю не вивітриться, у ній не можна жити. Для обробки паркету можна розвести мастику зі скипидаром.

Скипидар і гас - Як позбутися тарганів народними засобами

11. Банку пастка

Проста банка з приманкою з хліба, меду або іншого шматочка їжі стане чудовою механічною пасткою. Щоб таргани не могли вибратися, змасти краї та стінки вазеліном або олією. До речі, в банки можна налити пиво або трохи вина – вони також приваблюють шкідників.

Банка пастка - Як позбутися тарганів у квартирі

12. Липкі пастки

Виріж з картону квадрати і прямокутники середнього розміру та оклей краю по периметру двостороннім скотчем. У центрі капни медом, поклади трохи фаршу або будь-яку іншу приманку. За ніч таргани у пошуках їжі – прилипнуть до скотчу.

Липкі пастки - Як позбутися тарганів народними засобами