Як почистити срібний ланцюжок у домашніх умовах – 10 простих та ефективних способів

Як почистити срібний ланцюжок у домашніх умовах: 10 ефективних способів

Срібні ланцюжки є універсальними прикрасами, які підійдуть для будь-якого заходу. Їх витонченість та холодне сяйво приваблюють багатьох поціновувачів ювелірної краси. Але що робити, якщо метал раптом почав втрачати свій блиск чи з’явилися темні плями? Як почистити срібний ланцюжок у домашніх умовах? Ми розповімо про 10 найефективніших способів!

1. Молоко

Кислота, що міститься в цьому продукті, добре видаляє наліт з покриття та повертає прикрасі його початковий блиск. Для кращого ефекту прокип’ятити ланцюжок у молоці, а для протирання також підійдуть кефір або звичайна домашня кисляка.

У складі деяких магазинних напоїв можна зустріти діоксид титану. Це нешкідливий білий барвник, який у комплексі із молочною кислотою ще краще допомагає у боротьбі з плямами.

Молоко - Як почистити срібний ланцюжок у домашніх умовах

2.Картопля

Отварити овочі в шкірці, злий отриманий концентрат у будь-яку посудину і дай йому охолонути. Потім помістіть срібний ланцюжок у рідину на пару годин. Якщо чекати не дуже хочеться, поклади на дно тари клапоть фольги. Він значно прискорить реакцію, а ти отримаєш результат уже за 20 хвилин.

Другий варіант – розрізати сиру картоплю навпіл і акуратно протерти ним срібло. Або подрібни овоч за допомогою терки та потримай виріб у цій кашці до її потемніння.

Під рукою виявився крохмаль? Додай 4 столові ложки порошку на літр холодної води та залиш ланцюжок у цьому розчині на 1-3 години залежно від ступеня потемніння ланок.

Картопля - Як почистити срібний ланцюжок у домашніх умовах

3. Крейда і нашатир

Налий 250 мілілітрів води, додай пів чайної ложки спирту. Потім насип в отриману рідину товчений крейда, щоб вийшла густа мазь. М’яко почисти нею срібний ланцюжок. Після закінчення процедури змий залишки кашки із прикраси теплою водою.

Якщо наліт не дуже сильний, підійде сухий тип очищення. Візьми невеликий неворсистий шматок тканини, поклади на нього ланцюжок і посип зверху крейдою. Загорнувши шматок, акуратними рухами потріть срібло 5-7 хвилин, а потім здуй або змахни залишки порошку. Замість крейди можна використовувати господарське мило.

Крейда і нашатир - Як почистити срібний ланцюжок у домашніх умовах