Як позбутися запаху в холодильнику: 12 ефективних способів

12 способів, як позбутися запаху в холодильнику

Чи варто відчинити дверцята холодильника, і в ніс вдарив різкий огидний запах цвілі, зіпсованих продуктів чи затхлості? Що тепер: міняти дорогу техніку чи викликати майстра? Для початку можна спробувати впоратися самостійно. А ми розповімо, як!

1. Генеральне миття

Перший і головний спосіб, з якого потрібно почати, – це ретельне миття холодильника. Без неї навіть найкращі поглиначі запахів позбавлять лише наслідків, а не самої проблеми. Відключи холодильник від мережі, виклади та заодно переглянь продукти, склади їх у сумку-холодильник або на балкон.

М’якою губкою відмий усі стінки, дістань і промий полиці з піддоном, вичисти щіточкою стики та ущільнювачі. Можеш взяти звичайний мильний розчин або спеціальні миючі засоби (делікатні та без абразивів). Ретельно всі висуши і протріть сухими рушниками, щоб ніде по кутах не залишилася вода.

Генеральне миття - Як позбутися запаху в холодильнику

2.Оцет

Розведи оцет з водою навпіл і протри всі поверхні після того, як вимиєш їх з милом. Щоб захистити руки від агресивного розчину, одягни господарські рукавички. Після обробки відкрий вікна на кухні та просуши холодильник з відкритими дверцятами, щоб пішов характерний різкий оцтовий запах.

Оцет - Як позбутися запаху в холодильнику

3. Нашатирний спирт

Нашатирний спирт знищує бактерії, прибирає сторонні запахи і вимиває плями, що залишилися. Щоб зробити розчин, в літр води влий ложку нашатирю і перемішай. Вимочи в рідині губку, протри весь вміст холодильника і провітрю.

Нашатирний спирт - Як позбутися запаху в холодильнику

4. Лимонна кислота

Лімонна кислота – приємніший засіб для чищення та антибактеріальний засіб без такого різкого запаху, як у оцту або нашатирю. Розведіть ложку порошку або кілька ложок лимонного соку на літр води. Можеш додати трохи звичайного спирту.

Смочи в розчині губку і протри всі поверхні холодильника, а для закріплення результату можеш пройтися поверх свіжою цедрою. Або використовуй пульверизатор для обприскування.

Лімонна кислота - Як позбутися запаху в холодильнику

5. Сода

Сода добре поглинає будь-які запахи і при цьому майже не має власного. Пересип пачку в контейнер або непотрібну банку і залиш її відкритою десь у кутку холодильника. Приблизно раз на місяць не забувай прибирати та витрушувати ємність, мити її та засипати свіжу соду.

Сода - Як позбутися запаху в холодильнику

6. Сіль

Чашку кухонної солі постав у дальній кут холодильника на кілька тижнів. Поверх можеш влити півложки лимонного соку або капнути пару крапель ефірних масел. Наприклад, цитрусове або чайне дерево (відмінний природний антисептик).

Сіль - Як позбутися запаху в холодильнику

7. Кава

Кава теж добре нейтралізує сторонні запахи, але при цьому має виражений свій.Підійде банка будь-якої найдешевшої меленої кави або висушена гуща, яка залишилася в ранковому фільтрі. Насип в чашку і постав на поличку в холодильнику, змінюючи при необхідності.

8. Цитруси

Розріж разом зі шкіркою вимитий апельсин, грейпфрут або лимон і розклади часточки на тарілках по холодильнику. Облиш їх на пару днів і викинь – цього вистачить, щоб нейтралізувати запахи. Як не дивно, той самий результат дає розрізана картопля.

Цитруси - Як позбутися запаху в холодильнику

9. Активоване вугілля

Добре прибирає неприємний запах у холодильнику та звичайне активоване вугілля, яке потрібно спочатку подрібнити та розжарити у духовці. Тобі знадобиться приблизно 10-20 пігулок, які потрібно зсипати в тарілку або пергамент. Поклади порошок у холодильник на 2-3 дні і повторюй процедуру раз на 3-4 тижні. Є готові магазинні поглиначі із вугіллям у вигляді м’ячиків або мішечків.

Активоване вугілля - Як позбутися запаху в холодильнику

10.Глина

Нітрохи не гірше справляється суха глина у порошку, яка продається пакетиками в аптеках та магазинах косметики. Використовуй її за тим самим принципом, що й вугілля. Бери білу – вона точно не залишить слідів на білих стінках.

Глина - Як позбутися запаху в холодильнику

11. Силікагель

Якщо в тебе залишилися пакетики з силікагелевими кульками з взуття, м’яких іграшок, верхнього одягу та техніки – настав час. Десятка стандартних пакетиків вистачить приблизно півроку. Крім них підійде гелевий або мінерально-сольовий поглинач.

Сілікагель - Як позбутися запаху в холодильнику

12. Папір та газети

Позбутися запаху в нижніх лотках холодильника можна зім’ятими газетними кульками. Головне – регулярно викидати їх та закладати нові хоча б раз на тиждень. Це дуже простий і доступний спосіб прибрати затхлий запах і забути про вогкість!

Папір та газети - Як позбутися запаху в холодильнику