Як почистити срібло в домашніх умовах: 10 простих способів

Чистимо срібло в домашніх умовах: 10 способів

Улюблені прикраси хочеться носити щодня безперервно. На жаль, срібло не дозволяє таку розкіш. Воно темніє буквально від усього: від вологи, мила, шампуню та бальзамів, улюбленого крему для рук та інших повсякденних впливів. Але не варто панікувати, якщо дорогоцінний подарунок чи бабусина реліквія таки вже почорніли. Розповідаємо, як урятувати ситуацію!

1. Мильний розчин

Найпростіший спосіб почистити срібло будинку – це легкий мильний розчин. Він не допоможе від серйозних плям, але змиє повсякденний бруд і прибере незначне потемніння. Для цього занури кільця та сережки у чашку з рідиною, а через 15 хвилин протрі їх м’якою зубною щіткою.

Мильний розчин - Як почистити срібло в домашніх умовах

2. Зубна паста

Чистка срібла зубною пастою – класика, знайома ще нашим мамам та бабусям. Відбілюючі речовини та мікроскопічні абразивні частинки очищають від чорноти навіть складні рельєфні прикраси з декоративним плетінням.Більш радикальний метод – кашка із зубного порошку та нашатирю.

Зубна паста - Як почистити срібло в домашніх умовах

3. Губна помада

Думаєш, до чого тут губна помада до срібла? А ми вже готові здивувати тебе, адже це один із найдієвіших способів чищення. Секрет простий: жири та діоксид титану у складі, які відмінно розчиняють, очищають та полірують метал. Просто змасти срібні прикраси помадою та натрі їх ватним диском або вовняною ганчірочкою до скрипу.

Губна помада - Як почистити срібло в домашніх умовах

4. Нашатир і перекис

Суміш нашатиря з перекисом 1:1 – ще один класичний рецепт. Досить замочити срібло у розчині на 15-20 хвилин. Тільки рекомендуємо робити це в щільно закритій баночці, інакше тобі доведеться насолоджуватися всіма «принадами» їдкого аміачного запаху.

Щодо цих компонентів окремо, розкриємо ще пару секретів:

– Нашатир у чистому вигляді підходить для чищення срібла та помутнілого каміння.Він не такий ефективний, як суміш, але й не настільки агресивний;

– А ось перекис у чистому вигляді використовувати не можна – надто сильний відбілюючий ефект. Великий ризик зіпсувати прикрасу, особливо якщо у складі є якісь домішки чи покриття. Може з’явитися наліт чи каламутність. Це стосується не лише срібла, а й інших цінних металів.

Нашатир та перекис - Як почистити срібло в домашніх умовах

5. Лимонна кислота та мідний дріт

Висип 100-грамовий пакетик у півлітрову каструлю води та постав суміш на плиту. Занури всередину срібні прикраси та почекай 15 хвилин – ефект з’явиться на очах. Незвичайна хитрість – мідний дріт. Оберни їй кільце або браслет – при такому контакті в лимонній кислоті відбувається реакція, яка робить очищення ще швидше та ефективніше.

Лімонна кислота та мідний дріт - Як почистити срібло в домашніх умовах

6. Сода та алюмінієва фольга

Скип’яти таку ж півлітрову каструлю з 2 столовими ложками соди.Опусти в каструлю смужку харчової фольги – можеш навіть відірвати від упаковки шоколадки. Потім – опусти срібло і залиши чудо-суміш на 15-20 хвилин.

Як і у випадку з міддю, тут важлива реакція срібла з алюмінієм, яка сприяє виведенню будь-якоїчорноти. Заодно ти забудеш про помутніння та нашарування. Блиск буде – як новенький! Не дарма саме цей рецепт – найефективніший. А ось від сухої соди для чищення краще відмовитись – це надто агресивний абразив для м’якого та делікатного срібла.

Сода та алюмінієва фольга - Як почистити срібло в домашніх умовах

7. Як почистити срібло?

Для чищення срібних столових приладів найкраще підходить концентрований розчин соди та солі. Додай у літр води 3 столові ложки соди та 3 столові ложки солі. Закип’яти суміш, опусти туди вироби та залиш на 15 хвилин. Можеш використовувати соду чи сіль окремо, але тоді збільш концентрацію. Після цього відполіруй вилки, ложки та ножі м’якою тканиною до блиску.

Як почистити столове срібло в домашніх умовах

8. Як почистити чорне срібло?

Почистити чорне срібло від чорноти – найскладніше завдання. Тут важливо намацати тонку грань між тим, щоб позбутися зайвого, але не пошкодити своєрідне покриття. Тому всі агресивні методи та розчини категорично не підходять для таких прикрас.

Використовуй соду та сіль у чистому вигляді, але збільши час обробки до півгодини. Другий спосіб – покласти прикраси в каструлю з холодною водою та декількома очищеними картоплинами. Залиш їх там на 3-5 годин і після цього промий під краном. Якщо десь залишилася чорнота, скористайся звичайною канцелярською гумкою.

Як почистити чорне срібло в домашніх умовах

9. Як почистити матове срібло?

Тобі не підійдуть усі методи, які дають блиск та поліруючий ефект. А значить – відмовся від будь-яких абразивів та кислот. Найкраще промивати такі вироби звичайним мильним розчином, просто робити це частіше.

Як почистити матове срібло в домашніх умовах

10. Як почистити срібло з камінням?

На вибір методу для таких прикрас впливає щільність каменю та те, як він закріплений. Камінням високої густини немає діла до твоїх старань. Можеш не хвилюватися за улюблене кільце зі смарагдом чи сапфірові сережки.

Гранат і рубін не переносять високі температури, тому тобі не підійдуть методи з кип’ятінням. Малахіт, бірюза чи опал не люблять абразиви – тут обмежитися милом та ваннами.А ось делікатні перли, бурштин або корали краще відразу віддати спеціалістам – вони буквально чутливі до всього.

Якщо для фіксації використовуються срібні лапки – друге питання відпадає саме собою. А якщо клей – агресивні хімічні реакції не твій метод. Відмовся від кислоти, нашатирю та перекису.

Як почистити срібло з камінням у домашніх умовах