Як почистити срібло в домашніх умовах: 10 простих способів

Чистимо срібло в домашніх умовах: 10 способів

Улюблені прикраси хочеться носити щодня безперервно. На жаль, срібло не дозволяє таку розкіш. Воно темніє буквально від усього: від вологи, мила, шампуню та бальзамів, улюбленого крему для рук та інших повсякденних впливів. Але не варто панікувати, якщо дорогоцінний подарунок чи бабусина реліквія таки вже почорніли. Розповідаємо, як урятувати ситуацію!

1. Мильний розчин

Найпростіший спосіб почистити срібло будинку – це легкий мильний розчин. Він не допоможе від серйозних плям, але змиє повсякденний бруд і прибере незначне потемніння. Для цього занури кільця та сережки у чашку з рідиною, а через 15 хвилин протрі їх м’якою зубною щіткою.

Мильний розчин - Як почистити срібло в домашніх умовах

2. Зубна паста

Чистка срібла зубною пастою – класика, знайома ще нашим мамам та бабусям. Відбілюючі речовини та мікроскопічні абразивні частинки очищають від чорноти навіть складні рельєфні прикраси з декоративним плетінням.Більш радикальний метод – кашка із зубного порошку та нашатирю.

Зубна паста - Як почистити срібло в домашніх умовах

3. Губна помада

Думаєш, до чого тут губна помада до срібла? А ми вже готові здивувати тебе, адже це один із найдієвіших способів чищення. Секрет простий: жири та діоксид титану у складі, які відмінно розчиняють, очищають та полірують метал. Просто змасти срібні прикраси помадою та натрі їх ватним диском або вовняною ганчірочкою до скрипу.

Губна помада - Як почистити срібло в домашніх умовах

4. Нашатир і перекис

Суміш нашатиря з перекисом 1:1 – ще один класичний рецепт. Досить замочити срібло у розчині на 15-20 хвилин. Тільки рекомендуємо робити це в щільно закритій баночці, інакше тобі доведеться насолоджуватися всіма «принадами» їдкого аміачного запаху.

Щодо цих компонентів окремо, розкриємо ще пару секретів:

– Нашатир у чистому вигляді підходить для чищення срібла та помутнілого каміння.Він не такий ефективний, як суміш, але й не настільки агресивний;

– А ось перекис у чистому вигляді використовувати не можна – надто сильний відбілюючий ефект. Великий ризик зіпсувати прикрасу, особливо якщо у складі є якісь домішки чи покриття. Може з’явитися наліт чи каламутність. Це стосується не лише срібла, а й інших цінних металів.

Нашатир та перекис - Як почистити срібло в домашніх умовах