Породи кроликів – назви та фото (каталог)

Породи кроликів: назви та фото (каталог)

По всьому світу у господарстві містять понад 700 різновидів кроликів, різних за розміром та зовнішнім виглядом. Зовсім карликові навряд чи дотягують до кілограма, а великі – важать понад 6 кг. Щоб тобі було простіше зорієнтуватися, ми підготували добірку із 25 найпопулярніших порід кроликів із фото та описами!

М’ясні породи кроликів

Це великі породи, які можуть важити до 10 кг та швидко набирають масу. Подібно до курей, таких кроликів часто називають бройлерами. Їхнє м’ясо – дієтичне, з мінімальним жировим прошарком і відмінно засвоюється організмом.

Фландр

Великий бельгійський велетень – одна з найстаріших м’ясних порід. Наразі такі кролики важать до 7 кг, хоча раніше частіше зустрічалися особини по 10-12 кг. На перший погляд тварина здається масивною і неповороткою, але насправді вони дуже спритні.

Фландр - М'ясні породи кроликів

Бургундський

Великі руді кролики славляться міцним здоров’ям і рясним приплодом – близько 50 дитинчат на рік. Порода практично не хворіє, але схильна до ожиріння, тому потрібно контролювати харчування.

Бургундський - М'ясні породи кроликів

Новозеландський

Порівняно молода порода кроликів представлена ​​двома різновидами: червоною та білою. Звірятка дуже красиві і великі, причому самки більше за самців. Новозеландська порода вважається однією з м’ясних у господарстві.

Новозеландський - М'ясні породи кроликів

Сірий велетень

Симпатичні кролики компанії охоче живуть у спільних вольєрах і чахнуть на самоті. Вони мають середній розмір, до 6 кг, але висока плодючість. Крольчихи не виявляють агресії до малюків і їх вигодовують.

Сірий велетень - М'ясні породи кроликів

Білий велетень

Химерне змішування генів дозволило вивести гігантських альбіносів без найменшої домішки інших відтінків. При правильному харчуванні кролі виростають угодованими, до 5-6 кг. Але щоб зберегти видові особливості, періодично потрібне втручання селекціонерів.

Білий велетень - М'ясні породи кроликів

Баран

Кролі примітні не лише незвичайною назвою, а й обвислою формою вух, через що вони вимагають спеціального догляду. Зате великі особи породи виростають навіть до 10-11 кг при правильному харчуванні.

Баран - М'ясні породи кроликів

Хіколь

Білосніжний французький гібрид із кумедними темними вухами набирає до 5 кг уже до четвертого місяця. Кролі м’ясні та швидко ростуть, але не можуть розмножуватися самостійно. Отже, для збереження видових характеристик знадобиться ручне запліднення.

Хіколь - М'ясні породи кроликів

Європейський срібний

Порода цінується за особливу низьковолокнисту структуру м’яса, через що воно добре засвоюється організмом. Кролики невибагливі, чудово почуваються в середній смузі та порівняно мало їдять.

Європейський срібний - М'ясні породи кроликів

хутряні породи кроликів

Хутряні породи цінуються за декоративну шкірку незвичайного забарвлення. Багато з цих різновидів розводять навіть для м’яса, завдяки чому можна зробити процес ще більш прибутковим.

Рекс

Старовинна порода раніше вважалася елітною та майже недосяжною, але й зараз її хутро високо цінується. Вовна рексів дуже щільна, нагадує плюш або оксамит, а відтінки варіюються в межах коричневої гами. За красу рексов часто утримують як декоративних домашніх улюбленців.

Рекс - Хутряні породи кроликів

Вуалево-сріблястий

Чорно-шиншилове забарвлення дісталося цим кроликам завдяки химерному змішанню одразу чотирьох різних порід. Після першої линяння на хутрі проявляється незвичайний сріблястий підтон, а після другого – чорна вуаль.

Вуалево-сріблястий - Хутряні породи кроликів

Радянський мардер

Досягнення вітчизняних селекціонерів цінується за незвичайну коричнево-шиншилову масть. Оксамитова шкірка пухнаста і цікаво переливається на світлі. Мардери порівняно дрібні – близько 4 кг і за один окрол дають до 7 малюків.

Радянський мардер - Хутряні породи кроликів

Віденський блакитний

Дивний блакитний відтінок хутра цієї породи кроликів зводить з розуму заводчиків по всьому світу. Довгий час цей різновид був зникаючим, тому що його активно використовували для імітації шкіри інших тварин.

Віденський блакитний - Хутряні породи кроликів

Горностаєвий

Зараз порода здається дуже декоративною, але насправді у її крові звичайні дикі кролі. Забарвлення хутра з темними плямами на носі, вухах, лапах і хвості справді нагадує гірськолиста. Порода майже не хворіє, легко адаптується до різних умов і практично всеядна.

Горностаєвий - Хутряні породи кроликів

Пухові породи кроликів

Пухові породи спеціально виведені так, щоб шкірка здебільшого складалася саме з пухового волосся. Порівняно з іншими тваринами, кролячий пух набагато м’якший, однорідніший і кращий за якістю.

Ангорський

Пухові ангорські кролі потрапили до Європи з Туреччини і тривалий час вважалися екзоти, на вагу золота. Хоч звірята і невеликі, але обсяг пуху сягає 92%, тому навіть при щомісячній стрижці вони нагадують пухнасті кульки. На рік з великої особини можна отримати до 1,5 кг пуху.

Ангорський - Пухові породи кроликів

Французька ангорська

Це вже дива європейських селекціонерів, яким вдалося зробити породу більшою і щільнішою. За звірятами простіше доглядати, тому що знизу у них немає довгого пуху, який потрібно постійно вистригати, щоб нормально рухався кроль. Шерсть практично не звалюється, так що й вичісувати французьких ангор легше.

Французька ангорська - Пухові породи кроликів

Білий пуховий

Вітчизняна порода ідеально пристосована до середніх широт та прохолодних регіонів, бо погано переносить спеку. Пухові волоски дуже легкі та еластичні, складають до 95% всього хутра. На рік кролик вагою до 5 кг дає близько 750 г пуху.

Білий пуховий - Пухові породи кроликів

Сатинові

Сатиновікролики не такі пухнасті, в порівнянні з іншими пуховими різновидами, а й структура їхнього пуху принципово інша. Сяюча шовковиста вовна нагадує атласну тканину – вона дуже тонка, і за рахунок цього набагато ніжніша і м’яка.

Сатинові - Пухові породи кроликів

Пісцовий

Ще одна вітчизняна, але цього разу дуже стара порода легко адаптується до різних кліматичних умов. Кролики невеликі, так що дають до 250 г пуху, але вони зовсім невибагливі в їжі, майже не хворіють і дуже витривалі.

Песцовий - Пухові породи кроликів

Декоративні породи кроликів

Декоративних кроликів розводять як домашніх улюбленців. Зазвичай вони дрібні, максимум – до 2 кг, досить охайні та не надто примхливі у догляді.

Гімалайський

За характерне забарвлення породу ще прозвали «чорний ніс», хоч основне забарвлення та біле. Як і у альбіносів, у гімалайських кролів червоні очі. Вони досить великі, тому їм знадобиться більше місця.

Гімалайський - Декоративні породи кроликів

Польська

Малюсенький польський кролик рідко зростає більше кілограма. Це довга селекційна робота найкращих дослідників Європи, з якої пізніше вивели гермелінів та інші популярні різновиди. Зараз окремо поділяють польські та британські підвиди: польські округліші, коли британці – стрункіші та нагадують зайців.

Польський - Декоративні породи кроликів

Метелик

Ці дрібні декоративні кролики прибули до нас з Англії та стрімко завоювали популярність завдяки незвичайному забарвленню. Майже вся шкірка біла, але на вухах, мордочці, шиї та на носі залишаються чорні плями, що нагадують крила метеликів. Великі гібриди цієї породи вирощують і як хутряні кролі.

Метелик - Декоративні породи кроликів

Тедді

Чарівна молода порода справді нагадує плюшеві іграшки. Маленькі довгошерсті кролики виглядають пухнастим грудочкою. Поки що вони визнані окремим видом не у всіх країнах, але процес уже триває.

Тедді - Декоративні породи кроликів

Мініатюрний сатин

Сатинов цінують за шовковистий блиск шкірки, через який вже виведено десятки хутряних, пухових та декоративних гібридів. У будинках найчастіше містять мініатюрну породу до 2 кг, у якій вже визнано понад 10 забарвлень.

Мініатюрний сатин - Декоративні породи кроликів

Джерсі Вулі

Це карликова пухова порода на основі французьких ангорських кроликів. Смішні звірята надто дрібні для промислового розведення, але миттєво стали зірками виставок. Є дуже багато різних кольорів, а за вовною простіше доглядати, тому що довгий пух не покриває голову та шию.

Джерсі Вулі - Декоративні породи кроликів

Вислоухий лев

Вигляд мініатюрних кроликів отримав таку назву завдяки своїй пухнастій вовні, яка справді нагадує гриву. Порода налічує всього 20 років, але вже поширилася по всьому світу.Важлива особливість – висловухість, через що вуха потребують ретельного догляду.

Вислоухий лев - Декоративні породи кроликів