Як позбутися мурах у будинку назавжди – ефективні способи та поради

Як позбутися мурах у домі: способи та поради

Свій просторий будинок і двір допомагають насолодитися влітку у всіх його проявах, але з приходом такого очікуваного всіма тепла стає активною і докучливою живністю, яка може легко пробратися в куточки різних кімнат. До таких комах варто віднести мурах. Вони доставляють масу клопоту та дискомфорту, коли вторгаються у приватне житло. У цій статті ми розповімо про те, як попередити появу таких непроханих гостей, а також успішно знешкодити тих, хто вже з’явився!

Препарати та засоби від мурах

Завдання позбутися шкідливих комах у житловому приміщенні не можна назвати легким, особливо якщо у дворі є навіть невеликий город чи сад. Щоб знешкодити мурах успішно та без повторного курсу, необхідно ознайомитись з основними видами коштів, які пропонують виробники. Ми розглянемо найактуальніші та найефективніші препарати для знищення мурах у приватному будинку:

Гелі

Вони працюють за рахунок свого ефективного складу, в якому містяться ароматні харчові обманки. Загибель мурах відбувається не відразу, тому що таким способом частина мурах, що отруїлися, зможе успішно перенести отруту в гніздо і заразити інших побратимів, які помруть протягом недовгого часу.

Наносити гелі для знешкодження мурах можна практично на будь-які поверхні. Подібні препарати часто настільки універсальні, що здатні знищити як мурах, а й інших літніх комах. Найбільш популярними на сьогоднішній день вважаються такі засоби: гель Глобал, Дохлокс та Фас.

Гелі - Як позбутися мурах у домі та квартирі

Аерозолі

Така методика вимагає тимчасово звільнити заражене приміщення від людей, тварин, посуду та одягу. Ділянки проживання мурах ретельно обприскуються аерозолем і залишаються незайманими протягом трьох-чотирьох годин. Саме протягом цього часу загибель шкідників.

Після такої процедури обов’язково варто приділити час генеральному прибиранню з використанням антисептичних засобів, якими потрібно вимити всі поверхні. Добре зарекомендував себе аерозоль Раптор, Рейд та Комбат.

Аерозолі - Як позбутися мурах у будинку та квартирі

Дрібники

Цікавий вид препаратів від мурах, який також непогано зарекомендував себе. Але він значно програє в ефективності та швидкості роботи іншим типам коштів.

До плюсів варто віднести лояльну ціну, а також низьку токсичність, що є важливим критерієм для багатьох людей. Крейди краще використовувати тоді, коли зараження будинку мурашками ще не досягло свого піку і кількість мурах не надто велика.

Дрібниці - Як позбутися мурах у домі та квартирі

Пастки

Більш старий і легкий спосіб позбавлення мурах. Пастки є маленькими корпусними виробами з отрутою, а також електричними виробами та липучками, які здатні швидше вигнати, а не знищити комах (за рахунок загибелі виключно робочих особин).

Пастки - Як позбутися мурах у домі та квартирі

Народні засоби від мурах

Незважаючи на сучасність, що стрімко розвивається, з її новими технологіями, народні засоби завжди були безпечними і перевіреними методами, які по кишені кожній людині.

Одним із найефективніших народних методів знищення мурах називають суміш борної кислоти та яєчного жовтка. Для приготування суміші необхідно зварити яйце круто. Використовувати потрібно буде лише потертий у порошок жовток.Його змішують із борною кислотою, потім додається рідкий мед.

Народні засоби - Як позбутися мурах у будинку та квартирі

Якщо все виконати правильно – ви отримаєте своєрідне “тісто”, з якого створюються маленькі коржики. Їх розкладають за основними місцями проживання мурах. Дуже важливо простежити, щоб до цих місць не змогли вільно дістатися вихованці та діти.

Працює схема дуже просто: всі комахи, які вже встигли поласувати заражаючим засобом, переносять його далі. Згодом гине матка та вся решта колонії. Так само діє і бура, яка теж поєднується з жовтком і стає концентрованою отрутою для робочих особин.

До ще одного перевіреного засобу можна віднести пляшки із солодким цукровим сиропом. Це може бути цукор, рідкий мед або поєднання цукру з дріжджами. Приповзаючи за частуванням, мурахи просто тонуть. Ефективність даної методики нижча порівняно з коржами з борної кислоти та бури.

Народні засоби - Як позбутися мурах у будинку та квартирі

Як запобігти появі мурах у будинку

Успішним знищення комах можна назвати тоді, коли приміщення не зазнає повторного зараження.Існують прості прийоми, які допоможуть запобігти появі «непроханих» гостей у вашому будинку. До них належать такі правила:

1. Потрібно повністю залатати усі місця, в які можуть проникнути комахи. Особливо крихітні щілини, які найчастіше є відкритою дорогою для мурах. Зробити це можна за допомогою спеціальних розчинів або готових спреїв;

2. Герметизація вікон також значно зменшить ризик появи мурах у приватному житлі. Крім того, це позитивно вплине на відсутність непотрібних протягів у приміщенні;

Як запобігти появі мурах у домі та квартирі

3. Забирайте з відкритих поверхонь їжу. Будь-які продукти найкраще не залишати на стільниці, а зберігати в холодильнику або спеціальних контейнерах;

4. Приділяйте увагу чистоті поверхні раковини. Ніколи не залишайте немитий посуд на ніч. Будь-які крихти та солодкі аромати також можуть залучити колону мурах;

5. Якщо ви вже виявили мурашник у себе у дворі, варто знищити матку, після якої настання мурах не здійсниться. Знаходиться головна особина на дні мурашника;

6. Можна обробити деякі поверхні (які можуть зазнати) тальком. Досвід показує, що цей простий засіб також відлякують мурах.

Як запобігти появі мурах у домі та квартирі