Як почистити золото в домашніх умовах: 10 простих способів

Чистимо золото в домашніх умовах: 10 способів

Хто любить розлучатися з улюбленими золотими прикрасами та аксесуарами? Особливо боляче, коли вони просто брудняться, темніють, бліднуть і втрачають колишню красу. Звичайно, цього можна уникнути, якщо регулярно доглядати за металом, адже навіть невибагливе золото потребує турботи. Але що робити, коли неприємність вже сталася? Розповідаємо!

1. Засіб для миття посуду

Найкраще з жиром, масляними слідами та нальотом будь-якого походження бореться засіб, створений спеціально для цього завдання. Візьми миючий гель для посуду, розведи його у воді та залиш у ньому прикраси. Золото без покриттів та каміння можеш навіть кілька хвилин прокип’ятити в розчині – гарний спосіб вичистити всі дрібні ланки та інші важкодоступні місця.

Засіб для миття посуду - Як почистити золото в домашніх умовах

2. Сіль

Соляний розчин – найпростіший, доступний і досить щадний засіб для чищення золотих прикрас.Засип у склянку пару-трійку столових ложок дрібної солі і залиш золото в концентрованому розчині на ніч, а на ранок просто промий водою. Метод не підійде для м’якого каміння, яке не переносить довгого замочування.

Сіль - Як почистити золото в домашніх умовах

3. Перекис

Додай у склянку 2 ложки перекису з ложкою рідкого мила або свого шампуню, а потім залий теплою водою. Перемішайте розчин і залиште в ньому золото на 15 хвилин, після чого відполіруйте ганчіркою.

Перекись - Як почистити золото в домашніх умовах

4. Зубний порошок чи паста

Краса методу в простоті: знадобляться тільки вони та стара зубна щітка – не більше. Врахуй, що порошок краще чистить, але він грубіший, а з пастою доведеться довше повозитися – але вона делікатніша. Ще один метод – нанести пасту, що відбілює, на золото і залишити до висихання – це поверне втрачений блиск.

Зубний порошок або паста - Як почистити золото в домашніх умовах

5. Нашатирний спирт

Його використовують у чистому вигляді, розводять водою або змішують з іншими компонентами для посилення ефекту. Наприклад, з пральним порошком у пропорції – по одній ложці кожного на чашку окропу. Прикраси кладуть у розчин на 1-2 години, після чого більшість забруднень відходять самі.

Нашатирний спирт - Як почистити золото в домашніх умовах

6. Крейда

Для чищення золота добре підходить крейда, але це мають бути прикраси без каміння та покриття, які легко подряпати. Змішай крейдяний порошок із натертим господарським милом або з нашатирним спиртом до густої щільної пасти. Щоб добре нанести масу на поверхню, використовуй стару зубну щітку. Не забудь обов’язково промити коштовності, щоб потім не залишилося плям.

Крейда - Як почистити золото в домашніх умовах

7. Сода та фольга

Розчини в гарячій воді пару ложок соди і поклади на дно ємності лист звичайної кухонної фольги.На дно виклади золоті прикраси і залиш відмокати на ніч. Після цього улюбленим браслетам та ланцюжкам потрібно самостійно просохнути – розклади їх на рушник або паперовій серветці.

Сода та фольга - Як почистити золото в домашніх умовах

8. Як почистити біле золото?

Особливість білого золота в тому, що насправді це сплав із кількох різних компонентів. У ньому може бути нікель, мідь, паладій, родиєве покриття та інші добавки – залежно від прикраси. Тут головне правило – не стерти верхній світлий та блискучий шар, тому жодних абразивів.

Освіжити такі прикраси можна у розчині цукру (2 великі ложки на склянку води), у якому вони замочуються на ніч. Від незначної чорноти допоможе той самий мильний розчин, куди потрібно помістити коштовності на півгодини. Коли біле золото добряче забруднилося, залиш його на півгодини в розчині нашатиря з шампунем.

Очищені ланцюжки та кільця потрібно ретельно промити проточною водою та акуратно витерти м’якою мікрофіброю або паперовим рушником. Врахуй, що відновити втрачений блиск білого золота – завдання, близьке до неможливого. Тому будь-які серйозні маніпуляції та складні плями краще довірити майстрам-ювелірам.

Як почистити біле золото в домашніх умовах

9.Як почистити золото з камінням?

Найскладніше чистити інкрустовані прикраси, адже потрібно враховувати їх особливості теж. Якщо в улюбленому кільці чи сережках багато різних каменів – не роздумуючи неси їх у майстерню. Складно підібрати універсальний рецепт, коли малахіт сильно дряпається, гранат не переносить гарячу воду, перли – кислоти та луг, а бурштин – будь-які розчинники.

З твердим камінням, на кшталт фіаніту чи діаманту простіше – їм підійде будь-який засіб із нашатирем. А в ювелірних магазинах часто продаються готові пасти для домашнього використання – корисне придбання, якщо ти любиш прикраси. Для повсякденного догляду достатньо мильного розчину та полірування мікрофіброю.

З м’яким камінням складніше: вони не переносять оцет і нашатир у будь-яких концентраціях. Деякі породи можуть помутніти або навіть змінити колір. Не можна використовувати будь-які агресивні абразиви та порошки, довге замочування або інші надто тривалі дії. По суті, у тебе залишається лише спиртовий розчин на 15-20 хвилин та м’яка безворсова ганчірочка.

Як почистити золото з камінням у домашніх умовах

10. Як почистити позолоту?

Перш за все рекомендуємо з’ясувати, який товщини шар позолоти на твоєму прикрасі і який у неї склад – зазвичай це вказується на бирці.Далі діє просте правило: що покриття тонше, тим воно делікатніше. Тому краще відмовитися від будь-яких абразивних методів, агресивних речовин та концентрованих розчинів.

Спробуй почистити позолоту мильною водою та м’якою губкою, серветкою або мікрофіброю. Поліруйте прикрасу легкими круговими рухами, але не три занадто сильно. Якщо не допомагає – додай у рідину краплю нашатиря та повтори процедуру.

З товстим шаром позолоти проблем немає – він майже не поступається характеристиками чистому золоту. Але якщо у тебе є хоч найменші сумніви, обов’язково спочатку перевір будь-який метод на внутрішній стороні або будь-якому іншому непомітному місці.

Як почистити позолоту в домашніх умовах