Породи курей несучок – назви та фото (каталог)

Породи курей несучок: назви та фото (каталог)

З усіх курей найпоширеніші – саме яєчні. Несушки швидко ростуть і розвиваються, всього за пару місяців набирають вагу, і до половини року починають активно нестись. При хорошому догляді вони живуть до 16 років, проте поступово їхня продуктивність падає. Залежно від породи протягом року кури приносять до 250-300 яєць. Ділимося подробицями, назвами та фото!

1. Анкона

Куриця середнього розміру на рік дає до 250 яєць вагою 45-60 г, але потрібний просторий курник і високий паркан. У породи дуже відомий забарвлення – насичений чорний у білу точку. Для південних регіонів анкона – одна з найкращих порід.

Анкона - Породи курей несучок

2. Тетра

Вигляд славиться вражаючою продуктивністю – до 310 яєць масою близько 65 г. Кури великі і швидко ростуть, тому підходять і для м’ясного розведення. Але при цьому вони досить ненажерливі, а отже, вимагатимуть відповідних витрат.

Тетра - Породи курей несучок

3. Хайсекс

Невеликі кури дають понад 300 великих яєць до 70 г, але дуже погано переносять холоди. Найкраще вони почуваються у просторих вільних курниках. Цікавий факт, що у білих несучок несучість вища, ніж у рудих.

Хайсекс - Породи курей несучок

4. Амераукана

Досить великі кури з виразними бакенбардами дають до 250 великих яєць по 60 г. Вони невибагливі до погоди та зовнішніх умов, можуть жити без вигулу, але потребують підгодівлі з кальцієм. Це досить рідкісна порода, якою здебільшого займаються лише заводчики.

Амераукана - Породи курей несучок

5. Род-Айленд

Американська порода відноситься до м’ясоїчних і виростає до 2,8-3,8 кг. У рік птах приносить до 200 яєць, тому його цінують за своєрідний баланс характеристик. У курей дуже яскравий рудо-коричневий відтінок, а у півнів – розкішний зеленуватий хвіст.

Рід-Айленд - Породи курей несучок

6. Андалузька

Середня несушка вагою до 2 кг дає близько 200 середніх яєць по 40-60 г, причому навіть у розпал зими. У курей щільне і густе оперення незвичайного блакитнуватого відтінку, тому вони не бояться морозів. Хоч порода і може жити в клітинах, але краще почувається на відкритому просторі.

Андалузька - Породи курей несучок

7. Кучинська ювілейна

У цієї породи курей несучок не найвища продуктивність – до 180 яєць. Але це компенсує дивовижна витривалість та невибагливість до умов життя. Птахи скоростиглі та великі, тому використовуються і в м’ясному господарстві.

Кучинська ювілейна - Породи курей несучок

8. Араукана

Середнього розміру курки дають до 200 яєць по 45-60 г, але вони майже не підходять для інкубаторів через високу смертність. Зате це хороші квочки, які можуть спокійно жити без вигулу. Зовнішня особливість породи – повна відсутність хвоста та навіть хвостових хребців.

Араукана - Породи курей несучок

9.Нью-Гемпшир

Ще одна американська порода дає за рік понад 270 великих яєць. Кури дуже невибагливі, з міцним і витривалим тілом, підходять для розведення м’яса. Але вони вимагають збалансованого харчування в таких же значних кількостях.

Нью-Гемпшир - Породи курей несучок

10. Гамбурзька

Несушка середнього розміру на рік приносить до 250 маленьких яєць вагою близько 40 г. Порода починає мчати раніше за інших, а закінчує – пізніше, після 4 років. Зверни увагу, що гамбурзькі кури схильні до спонтанних пагонів, можуть злетіти і віддають перевагу підніжному корму.

Гамбурзька - Породи курей несучок

11. Адлерська срібляста

Вітчизняну породу цінують не лише за продуктивність до 200 яєць, а й за чудові декоративні властивості. У курей незвичайне сріблясте забарвлення, міцне потужне тіло і разюча витривалість. Їх використовують як м’ясоїчну породу.

Адлерська срібляста - Породи курей несучок

12.Домінант

Велика курка вагою до 2,3 кг дає майже рекордну продуктивність – близько 310 яєць по 70 г. Іноді з’являються яйця понад 100 г, але вони зазвичай з двома жовтками. Вільнолюбна порода вимагає більшого простору для життя та вигулу.

Домінант - Породи курей несучок

13. Кампін

Дрібні несушки дають такі самі дрібні яйця, всього до 40 г і до 200 штук щорічно. Нестися вони починають на пару місяців пізніше за інших порід і важко переносять холод. Але кампінів цінують за декоративні та бійцівські якості.

Кампін - Породи курей несучок

14. Котляревська

Порода здатна давати до 240 яєць середнього розміру з м’яким коричневим відтінком шкаралупи. Це досить великі кури, так що їх використовують і як м’ясні. А ще у них сильно розвинені інстинкти висиджування, тому птах дуже зручний у господарстві.

Котляревська - Породи курей несучок

15. Леггорн

Великі кури до 3,5 кг на рік зносять від 250 середніх яєць по 45-60 г.Вони дуже рано починають мчати, але зовсім не призначені для висиджування. Леггорни галасливі та полохливі, зате за співвідношенням витрат і прибутку – одні з найвигідніших.

Леггорн - Породи курей несучок

16. Хай Лайн

Гібридна порода вимагає часу, уваги та значних витрат. У рік кури здатні давати до 350 яєць вагою 65 р. Хай Лайнов має міцний імунітет, вони майже не хворіють і швидко пристосовуються до будь-яких умов життя.

Хай Лайн - Породи курей несучок

17. Ломан Браун

Великим несучкам дісталася рекордна продуктивність – до 320 яєць на рік. Але водночас високі показники зберігаються лише 24 місяці. Таких курей дуже складно розмножувати, і вони потребують білкових підживлень, зате використовуються ще й як м’ясні породи.

Ломан Браун - Породи курей несучок

18. Загорська лососева

Назву порода отримала за незвичайний відтінок м’яса, яке ще й дуже смачне. Кури досить великі та несуть до 260 яєць щорічно.Початківців фермерів приваблює, що курок і півнів можнарозрізнити вже буквально у перші дні.

Загорська лососева - Породи курей несучок

19. Великодня

Куриця середнього розміру відрізняється такою ж середньою несучістю – до 200 штук. Зате це виняткова порода, яка здатна давати кольорову шкаралупу – рожеву, зелену, блакитну. Птахи тихі, витривалі, абсолютно невибагливі до умов, але вимагають білкових та мінеральних підживлень.

Великодня - Породи курей несучок

20. Лакенфельдер

Яєчна порода дає до 200 фарфорово-білих яєць і славиться таким же білим делікатесним м’ясом. Птахи дуже активні, віддають перевагу теплому клімату, хоча можуть адаптуватися і до несприятливих умов. У них цікаве чорно-біле забарвлення, а зрідка зустрічається золотисте або блакитне забарвлення.

Лакенфельдер - Породи курей несучок

21. Пушкінська

Вага великих курей досягає значних 3,5 кг, а продуктивність – до 250 великих яєць, від 60 г кожне.Вони невибагливі у їжі, не бояться морозів і довго зберігають хорошу продуктивність. Строката курка відрізняється масивністю і великими ногами, так що для здорового зростання потрібен строго збалансований раціон.

Пушкінська - Породи курей несучок

22. Мінорка

Іспанська порода курей несучок дає дуже великі яйця – до 80 г, але продуктивність при цьому – близько 180 штук на рік. Окремо цінується ніжне м’ясо, завдяки якому мінорки відносяться до м’ясоїчних птахів. Їх цінують за декоративні характеристики, хоча вони досить рідкісні та дорогі.

Мінорка - Породи курей несучок

23. Російська біла

Маленька біла несушка славиться дивовижною для своїх розмірів продуктивністю – до 250 яєць по 45-60 г. Але для таких результатів потрібні комфортні умови та стабільна температура близько 15 градусів.

Руська біла - Породи курей несучок