Петунія (60 фото) – види, догляд та вирощування

Петунія (60 фото): види та особливості догляду

Петунія цілком заслужено отримує любов і захоплення садівників по всьому світу. Небагато однорічників можуть зрівнятися з нею за різноманітністю сортів, форм та розмірів. З петуній можна висадити цілу клумбу, і кожен кущик відрізнятиметься від попереднього. Розповідаємо, як правильно доглядати цю примхливу красуню!

Загальна інформація

Петунія – це кущиста декоративна квітка з стеленими або прямими втечами. У неї виразне овальне листя розміром до 12 см глибокого темного відтінку. Найчастіше пластини опушені, і на їх тлі особливо витончено виглядають яскраві пелюстки.

Кущі петунії можуть виростати до 0,7 м, але є зовсім крихітні сорти до 15-20 см. На коротких квітконосах широко розкриваються лійчасті квіти зі звичайними або махровими суцвіттями. При вирощуванні кімнатних сортів зваж на те, що у квітів петунії буває занадто різкий запах.

Селекціонери та садівники займаються петуніями ще з вісімнадцятого століття. Популярні зараз гібриди почали виводити близько ста років тому для прикраси особняків. Потім вони перекочували до вазонів, а незабаром заповнили собою сади.

Спільна інформація - Петунія

Види петунії

Всі різновиди петунії розділили на дві великі категорії – багатоквіткові та великоквіткові. Їх ще називають мультфлора та грандіфлора, відповідно. Є кілька проміжних категорій та ціла садова група, яка охоплює десятки різних підвидів.

Петунія Фентезі

Це компактний сорт із категорії мультифлора з червоними, малиновими, лососевими та рожевими кольорами. Рідше зустрічаються фіолетові, білі, сині та кремові гібриди. Петунії мультифлори раніше розцвітають, невибагливі і краще підходять для садів. Діаметр кольорів – близько 5 см, зате їх багато і вони невибагливі.

Петунія Фентезі - Види петунії