Борошниста роса на смородині – заходи боротьби, чим обробити і як лікувати

Болосниста роса на смородині: заходи боротьби та лікування

Мучниста роса беззастережно знаходиться в першій трійці серед найчастіших грибкових захворювань смородини. А все тому, що уникнути всюдисущої хвороби в саду практично неможливо. Тож рекомендуємо ознайомитися з лікуванням заздалегідь, а ми вже дізналися найефективніші методи боротьби!

Що таке борошниста роса?

Це грибок, який має відразу кілька різних збудників. Він розвивається не тільки на смородині, а й на всіх культурах без винятку. Листя в’януть, пагони гинуть, суцвіття не утворюють зав’язі, плоди гниють, падає зимостійкість чагарника.

Що це - Борошниста роса на смородині

Причини появи

Грибок борошнистої роси віддає перевагу першим спекотним дням літа, коли суперечки остаточно прокидаються після зими. Він поширюється при безпосередньому контакті, вітром або краплями води. Смородина сильніше страждає при перепадах вологості, після неправильної обрізки або через надлишок азоту.

Причини появи - Борошниста роса на смородині

Як розпізнати хворобу

Симптоматика борошнистої роси цілком відповідає її назві. Листя покриває білий і ніби борошнистий наліт – це грибниці. Він розходиться плямами і поступово перекидається на пагони та плоди.

Найчастіше борошниста роса спочатку помітна на нижньому листі, і вже звідти піднімається. Пізніше на плямах проступають дрібні краплі, та був зовсім буріють. У смородини викривляються пагони та дрібнішають листові пластини.

Як розпізнати хворобу - Борошниста роса на смородині

Хімічні препарати: чим обробляти?

Хоча борошниста роса легко розходиться по смородині, але з нею ефективно справляються фунгіциди. Підійде будь-який спеціалізований препарат, так що ми розповімо про кілька найпоширеніших та найефективніших!

Мідний купорос

Це основний засіб для боротьби з борошнистою росою на смородині, тому його можна використовувати в чистому вигляді. На відро води знадобиться 100 г, і готову рідину можна використовувати для поливу.

Мідний купорос - Обробка смородини від борошнистої роси

Залізний купорос

Для знищення борошнистої роси можна використовувати і залізний купорос. Але його концентрація має бути вищою – до 300 г на відро, а в іншому правила застосування ті ж самі.

Залізний купорос - Обробка смородини від борошнистої роси

Бордоська рідина

Це найуніверсальніший препарат, який, напевно, є в арсеналі кожного садівника. Він допомагає не тільки від борошнистої роси, а й від інших грибків, хвороб і паразитів.

Бордоська рідина - Обробка смородини від борошнистої роси

Скор

Фунгіцид широкого спектру підходить для всіх видів культур і не боїться дощу. Але його обов’язково потрібно використати мінімум за 3-4 тижні до збирання врожаю.

Скор - Обробка смородини від борошнистої роси

Топаз

Ефективнийта універсальний фунгіцид зупиняє розвиток та поширення суперечок. Потрібно всього 2 мл на відро, але спочатку звір з інструкцією. Топаз використовують на початку сезону профілактично, а потім – за необхідності.

Топаз - Обробка смородини від борошнистої роси

Фітоспорин

Препарат з м’якою дією відноситься до щадних, але при цьому дає добрий результат. Для зручності він випускається у вигляді рідини, порошку чи пасти.

Фітоспорин - Обробка смородини від борошнистої роси

Байлетон

У фунгіциду середня токсичність для людини, але він безпечний для бджіл. Крім знищення борошнистої роси, Байлетон добре підвищує імунітет та стійкість смородини до стресу.

Байлетон - Обробка смородини від борошнистої роси

Фундазол

Препарат дуже добрий для ягідних чагарників, і теж підходить для профілактики та лікування.Першу обробку потрібно обов’язково провести до цвітіння, а останню після збору смородини.

Фундазол - Обробка смородини від борошнистої роси

Народні засоби: як боротися?

Якщо ти не хочеш обробляти сад хімічними пестицидами чи борошниста роса тільки з’явилася – то можна обійтися народними рецептами. Розповідаємо кілька найдієвіших саме для смородини!

Зола

Залий півсклянки золи літром окропу, дай настоятися 2 доби, додай трохи мила. Обробляти смородину можна з інтервалом на тиждень стільки разів, скільки потрібно.

Зола - Народні засоби від борошнистої роси на смородині

Марганцівка

На відро води додай 5 г марганцівки та обприскуй смородину у міру розвитку хвороби. Такий розчин не знищить борошнисту росу, але призупинить її поширення.

Марганцівка - Народні засоби від борошнистої роси на смородині

Сидерати

Піввідра сидератів та садових бур’янів залий гарячою водою до краю ємності та перемішай. Розчин повинен настоятися кілька днів і почати блукати, а потім проціди його і обприскуй смородину.

Сидерати - Народні засоби від борошнистої роси на смородині

Кухонна сода

Розчин звичайної соди не надто ефективний для лікування, але буде гарною профілактикою. На відро води потрібно 2 ст. і трохи тертого мила, щоб після обприскування залишилася плівка. Такий засіб можна використовувати до 5-6 разів на сезон.

Кухонна сода - Народні засоби від борошнистої роси на смородині

Кальцинована сода

На літр рідини потрібна лише неповна чайна ложка кальцинованої соди і стільки ж мила. Добре перемішай розчин і двічі обприскай смородину з тижневою перервою.

Кальцинована сода - Народні засоби від борошнистої роси на смородині><noscript><img loading=

Коров’як

Залий до краю третину відра коров’яка холодною водою і прибери у темне місце на 3 дні. Щоб ліки швидше наполягли, його потрібно періодично перемішувати. Профільтруй розчин, розведи чистою водою 1:10 та одразу ж використовуй для вечірньої обробки.

Коровяк - Народні засоби від борошнистої роси на смородині

Кисломолочна сироватка

Сироватку з кефіру або скислого молока розводять водою 1:10 і ретельно розмішують. Ось і все – розчин вже готовий для застосування проти борошнистої роси!

Кисломолочна сироватка - Народні засоби від борошнистої роси на смородині

Профілактика борошнистої роси на смородині

Спори грибка благополучно зимують у старому листі, тому наприкінці сезону завжди потрібно прибирати рослинні залишки. Обрізання, що омолоджує, проводи вчасно і акуратно, тому що вона тимчасово знижує імунітет рослин. При посадці не висаджуй кущі надто близько, щоб у майбутньому їм не було тісно.

Вноси ​​азотні добрива у рекомендовані виробником терміни та суворо за дозуванням. Їх надлишок також сприяє розвитку борошнистої роси, особливо – під час бутонізації. Натомість стійкість смородини підвищують планові підживлення калієм та фосфором.

Всі уражені та перемерзлі пагони на смородині обов’язково потрібно вирізати. На початку сезону, до цвітіння та після збирання врожаю проводи планове обприскування фунгіцидами.

Профілактика - Борошниста роса на смородині