Борошниста роса на смородині – заходи боротьби, чим обробити і як лікувати

Болосниста роса на смородині: заходи боротьби та лікування

Мучниста роса беззастережно знаходиться в першій трійці серед найчастіших грибкових захворювань смородини. А все тому, що уникнути всюдисущої хвороби в саду практично неможливо. Тож рекомендуємо ознайомитися з лікуванням заздалегідь, а ми вже дізналися найефективніші методи боротьби!

Що таке борошниста роса?

Це грибок, який має відразу кілька різних збудників. Він розвивається не тільки на смородині, а й на всіх культурах без винятку. Листя в’януть, пагони гинуть, суцвіття не утворюють зав’язі, плоди гниють, падає зимостійкість чагарника.

Що це - Борошниста роса на смородині

Причини появи

Грибок борошнистої роси віддає перевагу першим спекотним дням літа, коли суперечки остаточно прокидаються після зими. Він поширюється при безпосередньому контакті, вітром або краплями води. Смородина сильніше страждає при перепадах вологості, після неправильної обрізки або через надлишок азоту.

Причини появи - Борошниста роса на смородині

Як розпізнати хворобу

Симптоматика борошнистої роси цілком відповідає її назві. Листя покриває білий і ніби борошнистий наліт – це грибниці. Він розходиться плямами і поступово перекидається на пагони та плоди.

Найчастіше борошниста роса спочатку помітна на нижньому листі, і вже звідти піднімається. Пізніше на плямах проступають дрібні краплі, та був зовсім буріють. У смородини викривляються пагони та дрібнішають листові пластини.

Як розпізнати хворобу - Борошниста роса на смородині

Хімічні препарати: чим обробляти?

Хоча борошниста роса легко розходиться по смородині, але з нею ефективно справляються фунгіциди. Підійде будь-який спеціалізований препарат, так що ми розповімо про кілька найпоширеніших та найефективніших!