Види та сорти лілій – фото, назви та описи (каталог)

Види та сорти лілій: фото, назви та описи

Ніжна та витончена лілія виглядає велично та екзотично. Тим не менш, вона добре приживається в садах і майже не завдає клопоту, якщо правильно підібрати різновид. Сьогодні ми докладніше розповімо про види та сорти лілій з фото, назвами та описами, щоб тобі більше ніколи не довелося в них плутатися!

1. Аарон

Ніжний азіатський сорт розпускається великими махровими кольорами білого кольору. Лілії Аарон середнього розміру – до 80 см заввишки, а цвітуть у першій половині літа.

Аарон - Види та сорти лілій

2. Перпл Принц

Один із найвищих садових гібридів витягується до 2 м і випускає квіти до 25 см у діаметрі. На одній такій лілії розпускається до 30 бутонів, що виглядає надзвичайно яскраво.

Перпл Принц - Види та сорти лілій

3.Шокінг

Ефектний гібрид стійкий до морозів і не вимагає укриття навіть за -30 градусів. Пелюстки лілії ніжного вершкового кольору з червоними плямами та розлученнями.

Шокінг - Види та сорти лілій

4. Нове Центо

Яскравий жовтий сорт із зеленуватим відливом цінується саме за своє насичене забарвлення. Хоч лілія Нове Центо і не дуже висока, але квіти розкриваються до 16 см у діаметрі та радують весь липень.

Нове Центо - Види та сорти лілій

5. Тріумфатор

Цікава властивість сорту Тріумфатор – гігантські квіти за порівняно невеликого розміру. Лілія витягується до 1 м, але її біло-рожеві бутони розкриваються влітку на 25 см.

Тріумфатор - Види та сорти лілій

6. Дольче Енд Габбана

Свою знамениту назву сорт отримав завдяки дивовижній красі хвилястим пелюсткам. Дольче Енд Габбана відрізняється від інших рожевих лілій і одразу приковує увагу.

Дольче Енд Габбана - Види та сорти лілій

7. Мапіра

Ще один азіатський сорт лілій, який цінується за незвичайне забарвлення. Квіти Мапіри переливаються всіма відтінками бордового, а з відстані здаються взагалі чорними.

Мапіра - Види та сорти лілій

8. Вайт Тріумф

Лілія відноситься до довгоквіткових за рахунок характерної форми витягнутих бутонів. У другій половині літа Вайт Тріумф розпускається великими білими квітами із зеленим відливом.

Вайт Тріумф - Види та сорти лілій

9. Буги Вугі

Досить високий гібрид легко зростає до 1,5 м. Цінується ця лілія за ніжне та романтичне забарвлення, в якому благородне золото м’яко поєднується з зворушливим рум’янцем.

Буги Вугі - Види та сорти лілій

10.Містері Дрім

Один із найнезвичайніших сортів лілій примітний оригінальною формою махрових.квітів, що розпускаються у другій половині літа. Пелюстки – жовто-салатового відтінку з бурими цятками.

Містери Дрім - Види та сорти лілій

11. Міс Фея

Дуже росла лілія зростає вище 2 м, але її квіти не настільки великі – до 17 см. Проте їх відрізняє дивовижне забарвлення малинового кольору або кольору фуксії з темними плямами та білою облямівкою.

Міс Фея - Види та сорти лілій

12. Слейтс Морнінг

Популярна кучерява лілія поєднує в собі безліч відтінків: від білого і жовтуватого до рожевого та фіолетового. Її плямисті пелюстки майже неможливо переплутати з будь-якими іншими сортами.

Слейтс Морнінг - Види та сорти лілій

13. Дабл Сенсейшн

Яскраво-червона лілія з білою серединкою виглядає дуже ефектно зі своїми махровими пелюстками. Дабл Сенсейшн – досить дрібний азіатський сорт, близько 60 см заввишки.

Дабл Сенсейшн - Види та сорти лілій

14. Блек Чарм

Розкішна чорна лілія – декоративний гібрид із великими квітами. Вона порівняно невибаглива, але на зиму потребує укриття і віддає перевагу підкисленому грунту.

Блек Чарм - Види та сорти лілій

15. Аполло

Одна з найкрасивіших сортів лілій у світі відрізняється ще й дивовижним ароматом. Її квіти не надто великі – до 12 см у діаметрі, але у групі вони виглядають просто розкішно.

Аполло - Види та сорти лілій

16. Левове серце

З відстані може здатися, що пелюстки великих лілій нагадують бананову шкірку. Жовті кінчики поступово переходять у темну чорно-фіолетову середину Левиного серця.

Левове серце - Види та сорти лілій

17.Лоліпоп

Порівняно невисокі лілії примітні широко розкритими квітами, які ніби тягнуться до сонця. Пелюстки мають ніжний кремовий відтінок з недбалими червоними мазками.

Лолліпоп - Види та сорти лілій

18. Лейк Тулар

Пелюстки американського гібрида так сильно загнуті назад, що новачки навіть сумніваються, чи це лілія. Біла середина з жовтою смугою плавно переходить у яскраво-рожеві кінці з багряними крапками.

Лейк Тулар - Види та сорти лілій

19. Марлен

Гібридний сорт азіатської лілії люблять флористи та декоратори по всьому світу. Вона росла, до 1,2 м, з великими ніжно-рожевими квітами по 15 см у діаметрі. Одна рослина може випускати до сотні бутонів – рідкісна властивість окремих сортів.

Марлен - Види та сорти лілій

20. Голден Сплендор

Трубчаста лілія з довгими трубками-квітами цінується за яскравий жовтий колір.За формою бутона вона нагадує скоріше пониклий дзвіночок на середньорослому стеблі.

Голден Сплендор - Види та сорти лілій

21. Африкан Квін

Назва сорту сповна відображає його суть, адже здається, що забарвленням Африкан Квін переплелися всі відтінки пустелі. Великі квіти зібрані в кистевидні суцвіття по кілька штук, а паростки виростають до 1,4 м.

Африкан Квін - Види та сорти лілій

22. Ред Твін

Один із найкрасивіших сортів серед червоних лілій вражає розміром махрових квіток – до 16 см. За всієї екзотичної краси Ред Твін легко переносить морози і не потребує зимового укриття.

Ред Твін - Види та сорти лілій

23. Пінк Перфекшн

Серед рожевих сортів Пінк Перфекшн виділяється ніжним відтінком з бузковим відливом. Це трубчаста лілія, тому її бутон нагадує дзвіночок, що поник.

Пінк Перфекшн - Види та сорти лілій

24.Салмон Стар

Східний гібрид з ніжним лососевим забарвленням насправді дуже великий і значний. Пагони Салмон Стар виростають до 2 м, а гофровані ароматні квіти розкриваються щонайменше на 20 см.

Салмон Стар - Види та сорти лілій

25. Леді Еліс

Декоративний тигровий гібрид нагадує справжню казкову квітку завдяки ефектному біло-жовтогарячому забарвленню. Лілія Леді Еліс легко виростає до 1,5 м, а квітки відрізняються чалмоподібною формою.

Леді Еліс - Види та сорти лілій