Лілійник (70 фото) – види, догляд та вирощування

Лілейник (70 фото): види та особливості догляду

Багато помилково плутають лілійник з лілією через його назву та характерну форму квітів. Насправді це зовсім інша родина та інша рослина, яка ще називається «гемерокалліс». За його чудові декоративні властивості та виняткову невибагливість він давно і впевнено прижився у наших садах!

Загальна інформація

На відміну від лілії, квіти лілійника – одноденки, але їх дуже багато, тому кожен кущик цвіте кілька місяців. За цю особливість і виразний оранжево-червоний відтінок у народі лілійник називають ще «красеньким».

Від лілії лілійник відрізняється ще й кореневищем – це трав’янистий багаторічник із потужною та розвиненою кореневою системою. Вона дуже товста та м’ясиста, завдяки чому квітка легко переживає посуху. Великі вирви квітів розкриваються на високих квітконосах, до метра.

У лілійника загострене витягнуте листя з сизим відливом, причому деякі з сортів за сприятливих умов залишаються вічнозеленими. На одному кущі виростає одразу багато квітконосів, тому їх вистачає на кілька місяців. Живе такий чагарник до 15 років і широко використовується у групових посадках, міксбордерах або при оформленні огорож.

Загальна інформація - Лілійник

Види лілійника

Рід лілейників охоплює кілька десятків різновидів, і в більшості з них налічується ще мінімум стільки ж сортів. Квітка полюбилася садівникам та селекціонерам, і тепер поширена повсюдно. У садах найчастіше вирощують австралійські та голландські гібриди.

Помаранчевий лілійник

Це найпоширеніший дикий лілійник із яскравими помаранчевими квітами до 12 см у діаметр. Він відомий у культурі вже близько 150 років, і за цей час досі залишається напрочуд популярний.

Помаранчевий лілійник