Кращі сорти огірків для Підмосковя – фото, назви та описи (каталог)

Найкращі сорти огірків для Підмосков'я: фото, назви та описи ( каталог)

Змінний клімат Підмосков’я диктує свої правила для городників та фермерів. Добре, що умови дозволяють збирати багатий і стабільний урожай. Але потрібно одразу правильно вибрати стійкі види. Ділимося каталогом кращих сортів огірків для Підмосков’я з фото, назвами та описами!

Найвищі сорти огірків для Підмосков’я

Урожайні сорти огірків дозволяють збирати з одного квадрата до 16 кг плодів і навіть більше. Дуже привабливо!

Дачник

Ранній гібрид можна вирощувати у відкритому ґрунті або у теплицях. Він високий і невибагливий, але потребує запилення бджолами. Висаджувати можна у травні, коли вже точно немає заморозків.

Дачник - найвищі врожайні сорти огірків для Підмосков'я

Амур

Ультраранний гібрид добре адаптований до умов середньої смуги. Він починає плодоносити приблизно через 37-40 днів від повного сходу.

Амур - найвищі врожайні сорти огірків для Підмосков'я

Біла ніч

Врожайний гібрид дає темно-зелені огірки середнього розміру, до 9 см. Поверхня плодів виражена горбиста, а м’якуш щільний, але дуже смачний.

Біла ніч - Найвищі врожайні сорти огірків для Підмосков'я

Коринто

Цей дуже врожайний сорт огірків максимально розкриває свій потенціал у теплицях. Рослина досить потужна, дає великі циліндричні плоди завдовжки до 22 см.

Коринто - найвищі врожайні сорти огірків для Підмосков'я

Геркулес

Салатний сорт дає великі плоди до 17 см і вагою до 170 г. Він цінується не лише за врожайність, а й за відмінні товарні якості, а ще – за стійкість до мозаїки та плямистостей.

Геркулес - Найвищі врожайні сорти огірків для Підмосков'я

Ранні сорти огірків для Підмосков’я

Ранні сорти хороші тим, що дуже швидко дозрівають. В середньому потрібно близько 45 днів, хоч і справжні рекордсмени, які встигають за 39-40 днів.

Алтайський ранній

Сорт адаптований навіть до Північних регіонів, тому він чудово почувається у відкритому ґрунті у Підмосков’ї. Дрібногорбчасті плоди акуратної овальної форми виростають до 10 см.

Алтайський ранній - Ранні сорти огірків для Підмосков'я

В’язніковський

Дуже ранній та врожайний сорт із яскравими салатовими плодами видовженої форми. Поступово огірки темніють. Вони хороші у свіжому вигляді та для приготування солінь.

В'язнівський - Ранні сорти огірків для Підмосков'я

Конкурент

Старий сорт перевірений багаторічним досвідом і досі не поступається десяткам сучасніших гібридів.Огірки зберігають відмінні смакові якості за будь-якої переробки.

Конкурент - Ранні сорти огірків для Підмосков'я

Підмосковні вечори

Цей сорт найкраще почувається під плівковим укриттям. Він легко пристосовується до нестачі сонця та різних умов, продовжуючи давати стабільний урожай до 17 кг з квадрата.

Підмосковні вечори - Ранні сорти огірків для Підмосков'я

Конні

Невибагливий урожайний сорт огірків має підвищену стійкість до хвороб. Плоди у нього досить великі, циліндричної форми та з вираженими шипами, зате зовсім без гіркоти.

Конні - Ранні сорти огірків для Підмосков'я

Середньостиглі сорти огірків для Підмосков’я

Середньостиглі сорти огірків дозрівають приблизно за 45-50 днів. Іноді для зручності окремо виділяють середньопізні види, і вони можуть зріти до 60 днів.

Джерельце

Середньостиглий сорт, який цінують насамперед за підвищену стійкість до грибка та захворювань. Огірки зовсім не гірчать, бо цю властивість викорінили ще за селекції.

Джерельце - Середньостиглі сорти огірків для Підмосков'я

Син полку

Маленькі корнішони не жовтіють і не переростають, тому їх часто вирощують у промислових масштабах. Плоди дуже рівні та акуратні, універсального призначення.

Син полку - Середньостиглі сорти огірків для Підмосков'я

Мадам

Гарні циліндричні огірки виростають в середньому до 85 г. Сорт стійкий до гнилі та борошнистої роси, інтенсивно плодоносить, але потребує прищипки.

Мадам - ​​Середньостиглі сорти огірків для Підмосков'я

Пікас

Потужний високий гібрид відрізняється високою врожайністю, причому як ранньою, так і загальною.Огірки смачні, довгасті, з практично гладкою шкіркою та вагою до 210 г.

Пікас - Середньостиглі сорти огірків для Підмосков'я

Лібелле

Короткоплідний сорт універсального призначення підходить для консервації та використовується у свіжому вигляді. Плоди не жовтіють і не гірчать, рівномірно вкриті дрібними горбками та виростають до 12 см.

Лібелле - Середньостиглі сорти огірків для Підмосков'я

Пізні сорти огірків для Підмосков’я

Пізні сорти дозрівають від 60 днів і більше. Вони хороші тим, що тільки починають плодоносити, коли решта вже закінчують.

Ніжинський

Старовинний сорт не втрачає популярності завдяки смачним плодам та відмінним товарним якостям. Він довго плодоносить, невибагливий у догляді та стійкий до посухи.

Ніжинський - Пізні сорти огірків для Підмосков'я

Крапелька

Бджолозапильний сорт огірків з короткими батогами та гарною врожайністю – від 7 до 12 кг з квадрата. Бугристі плоди не надто великі, до 120 г, із щільною соковитою м’якоттю зовсім безгіркоти.

Крапелька - Пізні сорти огірків для Підмосков'я

Переможець

Плоди Переможця легко відрізнити зовні – у них незвичайний салатово-зелений відтінок та великі шипи. Сорт стійкий до посухи та коротких заморозків.

Переможець - Пізні сорти огірків для Підмосков'я

Неросимий

Ще один старий сорт, який можна вирощувати у всіх регіонах Росії, крім Південних. Навіть у відкритому ґрунті він плодоносить аж до перших заморозків.

Неросимий - Пізні сорти огірків для Підмосков'я

Фенікс

Спочатку це південний сорт, але він вже добре зарекомендував себе в Підмосков’ї. Його головна перевага – феноменальна лежкість, за рахунок чого її часто вирощують на продаж.

Фенікс - Пізні сорти огірків для Підмосков'я

Найкращі сорти огірків для теплиць у Підмосков’ї

У теплицях можна вирощувати і великі соковиті огірки, і маленькі хрусткі корнішони. Тут же найкращі сорти для консервації, тому що за стабільних умов вони виростають однаковими та красивими.

Маша

Дуже врожайний ранній сорт, який можна збирати вже за 36 днів. Плоди маленькі, трохи колючі і злегка гірчать, але ідеально підходять для консервації та засолювання.

Маша - Найкращі сорти огірків для теплиць у Підмосков'ї

Муравля

Відмінний самозапильний сорт з короткими горбистими плодами салатного призначення, які легко впізнати. У тепличних умовах у Підмосков’ї з куща легко зібрати до 7 кг огірків.

Мурашка - Найкращі сорти огірків для теплиць у Підмосков'ї

Бенефіс

У плодів Бенефісу дуже виразний і свіжий смак зовсім без гіркоти.Сорт стійкий до грибка та гнили, зовсім невибагливий і підійде навіть новачкам.

Бенефіс - Найкращі сорти огірків для теплиць у Підмосков'ї

Витончений

Рання тепличний сорт найкраще підходить для салатів, але іноді використовується і для консервації. Огірки майже гладкі, з дрібними горбками.

Вишуканий - Найкращі сорти огірків для теплиць у Підмосков'ї

Кузя

Ще один гібрид з маленькими плодами, які виростають максимум до 9 см. Це класичний салатний сорт і водночас він один із найкращих для консервації.

Кузя - Найкращі сорти огірків для теплиць у Підмосков'ї

Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту в Підмосков’ї

Клімат Підмосков’я є досить сприятливим для вирощування огірків.Тому з підбором сортів не буде особливих проблем!

Мураха

Ранній та невибагливий сорт дає урожай приблизно через 35 днів після появи листя. Кущі досить компактні, але і плоди невеликі, з тонкою шкіркою. Найкраще єїх у сирому вигляді.

Мураха - Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту в Підмосков'ї

Петербурзький експрес

Завдяки тому, що сорт адаптований до більш північних регіонів, у Підмосков’ї його можна сміливо висаджувати у відкритий ґрунт. Смачні плоди – одні з ранніх для вживання у свіжому вигляді, а ось для засолювання вони не годяться.

Петербурзький експрес - Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту в Підмосков'ї

Вір

Сорт вважають одним із найкращих, бо він дуже смачний та універсальний. У рік із куща можна зібрати до 2 кг великих витягнутих плодів близько 11 см завдовжки.

Вір - Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту в Підмосков'ї

Радгоспний

Ще один універсальний середній сорт можна використовувати у будь-якому вигляді – свіжим та для переробки.Огірки дуже міцні і не тріскаються, тому їх можна прибирати навіть машинами.

Совхозний - Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту в Підмосков'ї

Єрофей

Середній сорт універсального призначення з невеликими плодами до 7 см. Кущі виростають рослими та гіллястими, зате вони стійкі до борошнистої роси та грибків.

Єрофей - Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту в Підмосков'ї