Залізний купорос – застосування в садівництві, як приготувати розчин

Залізний купорос: застосування в садівництві

Синьо-зелений порошок, який, напевно, зустрічався тобі в садівництві – це залізний купорос. Або сульфат заліза, який дуже універсальний для лікування рослин та профілактики всього на світі. Його навіть вводять як мінеральну добавку при підживленні. Розповідаємо докладніше!

Боротьба з весняними заморозками

Обробка слабким розчином залізного купоросу до появи нирок допомагає відстрочити початок вегетаційного періоду на кілька тижнів. Це важливо для видів, чутливих до температурних перепадів, як виноград. Після обробки вони краще переносять перші весняні заморозки після зняття зимового укриття.

Боротьба з весняними заморозками - Залізний купорос застосування в садівництві

Залізний купорос від шкідників

Активний та профілактичний інсектицид – одна з головних сфер застосування залізного купоросу, адже він знищує не лише комах, а й їхні кладки з личинками. Обов’язково вибирай концентрацію щодо ситуації: мінімальну, якщо нирки вже формуються.І більше, до 5% – восени, коли листя опало.

При обробці плодових дерев лише купоросом, без інших допоміжних препаратів, можна знищити до 50% яєць мідяниці. Обробляти потрібно стовбур, усі гілки та землю навколо дерева. Орієнтовні терміни – середина квітня, але зважай на кліматичні особливості, погоду та вид культури.

Майте на увазі, що навіть сильний розчин погано справляється із зимуючими паразитами. Отже, потрібно дочекатися, поки вони прокинуться і почнуть відкладати яйця. Але не затягуй, інакше обробка нашкодить рослині та врожаю, адже це досить агресивний засіб. Залізний купорос не можна поєднувати з фосфорорганічними інсектицидами.

Залізний купорос від шкідників - застосування в садівництві