Підживлення яблуні навесні: чим підгодувати для хорошого врожаю, як правильно

Як правильно і чим підгодувати яблуню навесні

Плодові дерева завжди вимагають більше і витягають із ґрунту все, що можуть. Тому, щоб сад залишався красивим, здоровим та врожайним, його потрібно обов’язково підгодовувати. Причому весь час від моменту, як остаточно закінчаться морози. Розповідаємо, чим підгодувати яблуню навесні!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Навесні яблуні насамперед потрібен азот у різних його проявах. Він запускає вегетаційні процеси та сприяє нарощуванню листяної маси. Його вносять у різних формах навіть тоді, коли молоде дерево більше не вимагає жодного іншого підживлення.

Нестача поживних речовин насамперед проявляється на старому листі, адже дерево намагається скинути «баласт». Вірні ознаки дисбалансу – маленькі, мляві та деформовані листя та нирки, криві пагони, зміна кольору черешків, хлороз. При великому дефіциті калію починається крайовий некроз листових пластин, який поступово поширюється далі.

Головне – не нашкодити та не спалити кореневу систему. Не можна втручати у ґрунт свіжий гній та компост, засипати концентровані азотні суміші під корінь та зловживати міддю. Не використовуй для добрива і минулорічні запаси опалого листя чи бур’янів – лише свіжу траву.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати яблуню навесніНайкращий час для підживлення яблуні

Графік підживлення яблунь залежить від віку дерева, стану ґрунту та кліматичних особливостей регіону. Зовсім молодим деревам нічого не потрібно, крім фосфору для зміцнення кореневої системи. Загалом їм поки що сповна вистачає в ґрунті.

За два-три роки можна поступово додавати азот. До кінця квітня, крім нього, використовуй калійно-фосфорні суміші – приблизно 2/3 від норми для дорослих дерев. До початку вегетаційного періоду потрібне ще одне точкове підживлення – мікродобривами.

Для молодих дерев добрива потрібно закладати подалі від кореневої системи, а ось від трьох років – вже ближче до коріння. Вноси ​​їх у канавки глибиною близько 40 см по всій площі ствольного кола або вкопуй у свердловини. Вони можуть бути глибшими і по дві-три штуки на квадрат.

Найкращий час для підживлення яблуні - Чим підгодувати яблуню навесні