Підживлення яблуні навесні: чим підгодувати для хорошого врожаю, як правильно

Як правильно і чим підгодувати яблуню навесні

Плодові дерева завжди вимагають більше і витягають із ґрунту все, що можуть. Тому, щоб сад залишався красивим, здоровим та врожайним, його потрібно обов’язково підгодовувати. Причому весь час від моменту, як остаточно закінчаться морози. Розповідаємо, чим підгодувати яблуню навесні!

Як зрозуміти, чи потрібне підживлення і чого не вистачає?

Навесні яблуні насамперед потрібен азот у різних його проявах. Він запускає вегетаційні процеси та сприяє нарощуванню листяної маси. Його вносять у різних формах навіть тоді, коли молоде дерево більше не вимагає жодного іншого підживлення.

Нестача поживних речовин насамперед проявляється на старому листі, адже дерево намагається скинути «баласт». Вірні ознаки дисбалансу – маленькі, мляві та деформовані листя та нирки, криві пагони, зміна кольору черешків, хлороз. При великому дефіциті калію починається крайовий некроз листових пластин, який поступово поширюється далі.

Головне – не нашкодити та не спалити кореневу систему. Не можна втручати у ґрунт свіжий гній та компост, засипати концентровані азотні суміші під корінь та зловживати міддю. Не використовуй для добрива і минулорічні запаси опалого листя чи бур’янів – лише свіжу траву.

Чи потрібне підживлення і чого не вистачає - Чим підгодувати яблуню навесніНайкращий час для підживлення яблуні

Графік підживлення яблунь залежить від віку дерева, стану ґрунту та кліматичних особливостей регіону. Зовсім молодим деревам нічого не потрібно, крім фосфору для зміцнення кореневої системи. Загалом їм поки що сповна вистачає в ґрунті.

За два-три роки можна поступово додавати азот. До кінця квітня, крім нього, використовуй калійно-фосфорні суміші – приблизно 2/3 від норми для дорослих дерев. До початку вегетаційного періоду потрібне ще одне точкове підживлення – мікродобривами.

Для молодих дерев добрива потрібно закладати подалі від кореневої системи, а ось від трьох років – вже ближче до коріння. Вноси ​​їх у канавки глибиною близько 40 см по всій площі ствольного кола або вкопуй у свердловини. Вони можуть бути глибшими і по дві-три штуки на квадрат.

Найкращий час для підживлення яблуні - Чим підгодувати яблуню навесні

Добрива для підживлення яблуні

Головне і чи не єдине обмеження – не лий живильні розчини прямо на кореневищі.Полив та гранули поєднуються з обприскуванням, результати якого можна помітити наочно буквально через кілька днів. Добрива можуть бути як мінеральними, так і органічними.

Органічні

Основне органічне добриво для весняного підживлення яблуні – гній, який містить багато поживних компонентів. Він покращує стан і структуру ґрунту та сприяє набору зеленої маси. Також використовують розчин пташиного посліду, який дуже легко засвоюється кореневою системою.

Крім розчину свіжого гною підійде перегній із торішнього перепрілого. Він закладається в ґрунт під час розпушування. Так само можна вносити компост на основі торфу – одне з найуніверсальніших добрив.

Органічні добрива - Чим підгодувати яблуню навесні

Мінеральні

Навесні яблуні насамперед потрібна аміачна селітра. Розподіли по периметру крони приблизно 40 г гранульованих добрив. Відстань приблизно за півметра від ствола, а не по штамбу, допомагає убезпечити чутливу кореневу систему. Крім неї, для підживлення знадобиться 600 г карбаміду.

Для весняного підживлення яблунь використовуються суперфосфати та калійна сіль. Найделікатніший метод внести калій – у вигляді сульфату, в якому немає хлору. Саме надлишок хлору найчастіше провокує хлороз у плодових дерев.

Мінеральні добрива - Чим підгодувати яблуню навесні

Окремі мікроелементи вносять точково у вигляді мікродобрив – це молібден, бор, марганець. Для профілактики хлорозу необхідно обприскування металевим купоросом: 1 ст. купоросу, 2 ч.л. лимонної кислоти на відро води. А для покращення структури ґрунту знадобляться бактеріальні добрива.

Усього 3 г гумату натрію на відро води під час обприскування підвищує імунітет яблуні та позбавляє залишків нітратів. Весною дерево швидше набереться сил і відновиться після морозів. Сульфат калію в гранулах багатий ще на кальцій, магній та сірку.

Мінеральні добрива - Чим підгодувати яблуню навесні

Народні засоби

Яблуням потрібно багато поживних речовин, особливо якщо це старе дерево, якому вже більше семи років. Тому багато домашніх рецептів не надто хороші, адже вони недостатньо насичені. Але все одно є кілька безпрограшних засобів!

Підживлення яблуні золою

Деревна зола містить калій, фосфор, кальцій, а ще – молібден, мідь та марганець. Всі корисні речовини в ній в оптимальній формі, що засвоюється, тому золу беруть у сухому вигляді або готують з неї розчини. Але зловживати все одно не варто, тому що вона лужна, а це небезпечно для корисних організмів у ґрунті.

Зола - Чим підгодувати яблуню навесні

Підживлення яблуні бур’янами

Свіжоскошена трава та бур’яни у садівників називаються сидератами та широко застосовуються для добрива яблуні. Щоб приготувати концентрований настій, залий третину відра сидератів водою і дай настоятися близько тижня. А ще зелену масу можна відразу закладати ґрунт під час перекопування.

Підживка бур'янами - Чим підгодувати яблуню навесні

Підживлення яблуні кістковим борошном

Ще одне добриво, багате на азот та кальцій – це кісткове борошно, яке теж додають у сухому та рідкому вигляді. Для приготування розчину розведи у воді 200 г порошку. Це хороший спосіб знизити кислотність ґрунту, який погано позначається на стані кореневої системи.

Кісткове борошно - Чим підгодувати яблуню навесні

Чим підгодувати яблуню навесні для хорошого врожаю?

Щоб підвищити врожайність яблуні, добрива слід вносити за графіком.Не забувай про мульчування, яке добре позначається на структурі ґрунту та краще зберігає корисні компоненти з вологою. Мікроелементи рекомендується використовувати для обприскування: це магній, цинк, бура, купорос, мідь та марганець.

До утворення нирок

Найефективніше підживлення під час набухання нирок – позакореневе. Всього 50 г сечовини на відро води допоможуть посилити вегетаційні процеси, а заразом стануть профілактикою від парші. Розчин сечовини допомагає боротися зі шкідниками, які перезимували у корі дерева.

До утворення нирок - Чим підгодувати яблуню навесні для хорошого врожаю

З першими листочками

Перше підживлення можна вносити вже наприкінці березня або як тільки помітиш на дереві перші крихітні листочки. На одне дерево потрібно 500 г сечовини, по 30-40 г аміачної селітри та нітроамофоски або близько 5 цебер перегною. Для сортів з поверхневою кореневою системою не закладай добрива в ґрунт, а засипай ділянку гранулами та проливай водою.

З першими листочками - Чим підгодувати яблуню навесні для хорошого врожаю

Під час бутонізації

У цей час найкраще підходять комплексні суміші для плодових дерев. Вони визначають кількість та якість майбутнього врожаю.Але можеш приготувати комплексне добриво самостійно 10 кг гною, 1 кг суперфосфату, 800 г сульфату калію, 500 г сечовини на 200 літрів. За тиждень на дерево знадобиться близько чотирьох відер такого розчину.

Під час бутонізації - Чим підгодувати яблуню навесні для хорошого врожаю