Чому жовтіють і сохнуть листя у помідорів: основні причини, чим підгодувати

Чому жовтіють і сохнуть листя у помідорів

Коли улюблена розсада хворіє, хочеться негайно з’ясувати причини, щоб урятувати врожай. Може, щось не так з відходом, не вистачає добрив, город атакували шкідники чи томати хворіють? Ми спеціально докладно розібрали можливі варіанти. Ділимося причинами, чому ж жовтіє листя у помідорів!

Основні причини

Найпоширеніші причини – очевидні та банальні: нестача сонця, води чи поживних речовин. Такі проблеми досить легко скоригувати, і розсада сама прийде до норми. Але водночас жовтизна може бути тривожним симптомом різних захворювань чи грибка. Тут уже потрібні радикальніші дії.

Іноді пожовтіння – природний процес, який вказує на адаптацію рослини до умов навколо. Воно може вказувати на проблеми із засвоєнням та передачею мінералів. У будь-якому випадку, краще спочатку почекати кілька днів – можливо, проблема зникне самостійно. Головне, стеж за відсутністю інших симптомів!

Основні причини - Чому жовтіють листя у помідорів

жовтіє нижнє листя помідорів

Для дорослих рослин жовтизна знизу – нормальний біологічний перебіг подій, адже вони розвиваються та старіють. Помідори скидають «баласт», щоб сконцентрувати ресурси на розвитку молодих пагонів та утворенні плодів. За відсутності будь-яких інших симптомів та хорошого стану не потрібно нічого робити.

Іноді нижнє листя чахне відразу після пересадки – це природна реакція паростків на стрес. Тобі потрібно зберегти здоров’я верхівки, а з рештою розсада впорається самостійно. Коли листя знизу остаточно помру – просто прибери їх скоріше, щоб не створювати сприятливі умови для хвороб.

Чому жовтіють нижні листя у помідорів

жовтіє верхнє листя помідорів

Коли насамперед пожовтіли молоді пагони зверху – їм не вистачає поживних речовин. Корисні мінерали просто до них не доходять, тому час провести підживлення або обприскування.

– Якщо жовті плями з’являються вздовж жилок або серед пластин – мало заліза. Після підживлення 1% хелатом чи купоросом проблема зникне за кілька днів. Не використовуй лише солі, бо через них порушується засвоєння фосфору;

– При дефіциті кальцію листя починає змінюватися з самих кінчиків.Друга непряма ознака – якщо починають облітати квіти. А коли помідори вже плодоносять – на них з’являються темні плями, що швидко збільшуються;

– Коли деформуються основи листя, а не як звичайно – краї, а потім змінюють колір – потрібен слабкий розчин борної кислоти. Нестача бору в майбутньому може призвести до відмирання зав’язей та погіршення смакових якостей урожаю;

– Червоні прожилки на жовтих пластинах і слабкі пагони, що одеревіли, – симптоми дефіциту сірки. У такому випадку найкраще підходить сульфат магнію;

– Блідне і віддає жовтизною нерівномірні плями вздовж пластин – привід провести обробку марганцівкою. Це ще й добрий антисептик, який попереджає розвиток грибкових хвороб. Міняй концентрацію від 1 до 3 г, залежно від інтенсивності проблеми.

Чому жовтіє верхнє листя у помідорів