Кіпарис (60 фото) – види, посадка та догляд у відкритому грунті

Кіпаріс (60 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Вічнозелений і дуже декоративний кипарис завоював особливе кохання серед садівників та любителів кімнатних рослин. Його вирощують і на ділянках, і у приміщенні. Він добре і швидко росте, а ще заповнює повітря довкола приємним хвойним ароматом!

Загальна інформація

Кіпарис приваблює своєю ефектною та щільною кроною, найчастіше – акуратною пірамідальною формою. Така специфіка обумовлена ​​зростанням гілок, що різко піднімаються вгору. Те, що здається голочками – це вузьке листя-лусочки.

Корика кипарису з віком стає темнішою та грубішою. Листя росте хрестоподібно, яскравого зеленого відтінку. Шишки округлі та трохи сіруваті. Незважаючи на те, що майже всі види кипарисів родом із теплих регіонів, вони добре адаптуються до морозів.

Загальна інформація

Види кипарисів

Іноді складно повірити, що два різні види – це той самий кипарис, настільки вони відрізняються. У наших широтах найчастіше йдеться про кипарис пірамідальний.Але ми розповімо ще про кілька цікавих варіантів!

Пірамідальний кипарис

До нас він потрапив із теплих регіонів Італії, і це єдиний європейський вигляд. У природі він живе у Середземномор’ї, але вже понад 200 років благополучно вирощується садівниками. Висота крони в диких умовах іноді сягає 35 м.

Пірамідальний кипарис

Болотний кипарис

Його ще називають таксодіум, і мешкає він у болотистих регіонах США. Це високе велике дерево з потужним масивним стволом та товстою кроною. Відомі екземпляри з діаметром ствола близько 12 м.

Болотний кипарис

Арізонський кипарис

Саме він став основним для багатьох селекційних сортів з декоративною блакитною кроною. У природі він живе у горах і доживає до 500 років, витягуючись за цей час до 20 м.

Арізонський кипарис