Квітка Рябчик (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому грунті

Квітка Рябчик (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Чарівний рябчик під час цвітіння нагадує маленьку екзотичну пальму з незвичайними плодами. А все через його химерну форму і яскраві опущені бутони, зібрані в корону. Звичайно ж, селекціонери та садівники не могли пройти повз таку дивину. Тож сьогодні у твоєму розпорядженні все різноманіття сортів!

Загальна інформація

Ще ти можеш знати квітку рябчика під назвою фритилярія. Це лілійний трав’янистий багаторічник дуже незвичайного вигляду. Рябчик або рябий – означає «строкатий», а ось латинська назва походить від назви склянки для викидання гральних кісток. У них справді схожа форма!

Рябчик – цибулинна рослина, причому щороку цибулини самостійно оновлюються. Але врахуй, що вони не мають захисних лусочок, тому з ними потрібно подвійно делікатно поводитися. З однієї цибулини проростає 2 квітконоси, і в основі формуються нові цибулини.

Від стебла розходяться довге вузьке листя, а квітки бувають одиночними або зібраними в суцвіття. Найпоширеніші відтінки – жовтий, червоний, білий та фіолетовий.

Цвіте рябчик досить рано, як тільки сходить сніг. Тому він гармонійно вписується у ландшафтні композиції з іншими весняними квітами.Ще одна важлива особливість: рябчики майже не утворюють діток, так що май це на увазі, якщо плануєш розмноження.

Загальна інформація

Види рябчиків

Існує більше сотні сортів рябчиків, і всі вони ростуть у різних регіонах. Багато хто з них чудово почувається в Північній півкулі та наших широтах. Розповідаємо, які види варто звернути увагу!

Імператорський рябчик

Або королівський. І таку горду назву він носить не дарма, адже це головний улюбленець ландшафтних дизайнерів. У висоту пагони такої рослини досягають 1,5 м. У нього гарне глянсове листя і великі суцвіття всіх відтінків від жовтого до червоного.

Імператорський рябчик