Квітка Рябчик (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому грунті

Квітка Рябчик (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Чарівний рябчик під час цвітіння нагадує маленьку екзотичну пальму з незвичайними плодами. А все через його химерну форму і яскраві опущені бутони, зібрані в корону. Звичайно ж, селекціонери та садівники не могли пройти повз таку дивину. Тож сьогодні у твоєму розпорядженні все різноманіття сортів!

Загальна інформація

Ще ти можеш знати квітку рябчика під назвою фритилярія. Це лілійний трав’янистий багаторічник дуже незвичайного вигляду. Рябчик або рябий – означає «строкатий», а ось латинська назва походить від назви склянки для викидання гральних кісток. У них справді схожа форма!

Рябчик – цибулинна рослина, причому щороку цибулини самостійно оновлюються. Але врахуй, що вони не мають захисних лусочок, тому з ними потрібно подвійно делікатно поводитися. З однієї цибулини проростає 2 квітконоси, і в основі формуються нові цибулини.

Від стебла розходяться довге вузьке листя, а квітки бувають одиночними або зібраними в суцвіття. Найпоширеніші відтінки – жовтий, червоний, білий та фіолетовий.

Цвіте рябчик досить рано, як тільки сходить сніг. Тому він гармонійно вписується у ландшафтні композиції з іншими весняними квітами.Ще одна важлива особливість: рябчики майже не утворюють діток, так що май це на увазі, якщо плануєш розмноження.

Загальна інформація

Види рябчиків

Існує більше сотні сортів рябчиків, і всі вони ростуть у різних регіонах. Багато хто з них чудово почувається в Північній півкулі та наших широтах. Розповідаємо, які види варто звернути увагу!

Імператорський рябчик

Або королівський. І таку горду назву він носить не дарма, адже це головний улюбленець ландшафтних дизайнерів. У висоту пагони такої рослини досягають 1,5 м. У нього гарне глянсове листя і великі суцвіття всіх відтінків від жовтого до червоного.

Імператорський рябчик

Російський рябчик

Цікавий декоративний вид з дуже вузьким листям та закрученими вусиками зверху. Квітки у формі широкого дзвіночка зібрані у верхівкові кисті.

Російський рябчик

Шаховий рябчик

Цей вид отримав свою назву за слабкий візерунок на пелюстках, який трохи нагадує шахівницю. Найпопулярніші – білі та фіолетові сорти. Цей рябчик набагато менше – близько 50 см.

Шаховий рябчик

Рябчик Михайлівського

Дрібний сорт висотою до 20-25 см із такими ж дрібними цибулинками. Він відмінно підходить для альпійських гірок та подібних декоративних композицій. Бордові квітки нагадують перевернені келихи.

Рябчик Михайлівського

Крупноквітковий рябчик

Середньорослий вид до 50-60 см у висоту з рівним ланцетним листям. Великі одиночні квіти пофарбовані в коричнево-вишневий відтінок зі світлим візерунком.

Великий рябчик

Блідоквітковий рябчик

Ніжний і тендітний східний сорт прямо із субальпійських лук. Це маленькі квіти з сизуватим листям і жовтими крапчастими квітками.

Блідоквітковий рябчик

Кавказький рябчик

Цей вид приваблює насамперед незвичайним фіолетовим відтінком із сріблястим відливом. Бутони не такі округлі, як більшість сортів, і швидше нагадують конус.

Кавказькийрябчик

Камчатський рябчик

Найкращий варіант для північних та далекосхідних регіонів. Цей вид так звик до найсуворіших умов, що взагалі не завдає клопоту. Квіти-дзвіночки розкриваються ширше за звичайне і радують цікавими відтінками, від бронзового до пурпурного.

Камчатський рябчик

Догляд за рябчиком

Рябчик культивують уже понад 400 років, тож виростити його зовсім не складно. Але важливо дотримуватися основних правил і рекомендацій, інакше рослина може не зацвісти!

Температура

У різних сортів свої вимоги, але переважно комфортна температура для пишного цвітіння рябчиків варіюється в діапазоні від +14 до +22 градусів. Одноразовий перепад температури рослина легко перенесе. Причому це навіть стосується раптових заморозків до -30.

Температура

Освітлення

Рябчик віддає перевагу розсіяному сонячному світлу. Обидві крайності можуть бути згубними, тому що при його нестачі квітці не вистачає сил, а прямі промені призводять до зменшення суцвіть і погано впливають на формування бутонів.

Освітлення

Полив

Для поливу рябчика використовуй теплу воду.Частота залежить від швидкості пересихання ґрунту. Квітка не потребує надто частих та інтенсивних поливів, і найчастіше їй вистачає природної вологи в саду.

Полив

Грунт

Рябчики не дуже вимогливі до складу ґрунту. Вони віддають перевагу удобреним супіщаним грунтам, але добре ростуть і на будь-яких інших. Важливо тільки, щоб ділянка була досить пухкою, дренованою і родючою.

Грунт

Добрива та підживлення

На початку весни рябчику не завадить підживлення добривами з високим вмістом азоту. Ближче до цвітіння використовуй комплексні мінеральні добрива, а з народних засобів – деревну золу.

Добрива та підживлення

Зберігання цибулин

Гробчик обрізають відразу після цвітіння, залишаючи не більше 4 см від основи. Після закінчення фази зростання потрібно акуратно викопати цибулини з ґрунту і відправити їх у сухе приміщення, що провітрюється. Там вони лежать і поступово знову обростають корінням, після чого їх можна знову садити.

Зберігання цибулин

Посадка та розмноження

Цибулини рябчика висаджують наприкінці серпня або на початку осені. Обов’язково важливо, щоб цибулини зберігалися правильно, не пересихали і гнили, інакше вони не проростуть. Якщо посадити їх пізніше, то май на увазі, що навряд чи вони зацвітуть найближчої весни.

У рябчика досить великі цибулини. Висаджуй їх у перекопаний і удобрений грунт на глибину до 25 см. Їх потрібно укласти верхівкою вгору, акуратно розправити коріння і присипати ґрунтом зверху.

Посадка та розмноження

Боротьба зі шкідниками та хворобами

При порушенні температурно-вологісного режиму рябчик страждає від гнилі та грибка. Плюс у тому, що тобі не потрібно розумітися на їхніх різновидах. Принцип лікування завжди залишається один – скоротити полив, видали пошкоджені частини та обробай посадку фунгіцидами.

Від серйозних вірусів квітка не страждає. Але щоб попередити більшість проблем у майбутньому, всі цибулини потрібно ретельно переглянути і знезаразити ще до посадки. І не перегодовуйте рослину добривами, тому що так власний імунітет слабшає.

Найстрашніший шкідник для рябчика – червоно-чорний лілієвий жук. Рідше зустрічається цибулева лілійниця та цибулева тріскачка. Дорослі особини не надто небезпечні, а ось скупчення їхніх личинок може знищити посадку.Жуків доведеться прибирати механічно, а для профілактики користуйся інсектицидами та дотримуйся правильного сусідства. Наприклад, краще не вирощувати рябчики біля конвалії.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Рябчик – фото

За такою непоказною назвою ховається справжня краса. Подивися, наскільки ефектні та різноманітні квіти рябчики в саду!

Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Гробчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото
Рябчик - фото