Дельфініум (70 фото): сорти, правильний догляд та вирощування

Дельфініум (70 фото): сорти та правильний догляд

Синьо-фіолетові «океани» дельфініуму заповнюють поля, сади та ландшафтні композиції. Квітникари не могли пройти повз великі і яскраві суцвіття, і ось вони вже прикрашають тисячі ділянок по всьому світу. Розповідаємо, як вирощувати дельфініум, які умови йому потрібні та з якими проблемами ти можеш зіткнутися!

Загальна інформація

За легендою талановитий грецький скульптор так сумував за загиблою коханою, що створив її скульптуру і оживив. Боги не пробачили йому витівки та звернули до дельфіна. Дівчина, що ожила, сумувала на морському узбережжі, але дельфін зміг її відшукати і приніс квітку в подарунок.

Дельфініум – це Лютикова квітка, і в роді налічується понад 400 видів. В одному Китаї їх понад 150, а ще є Азія, Африка, Північні регіони. Серед них більше багаторічників, але трапляються й однорічні сорти.

Спільна інформація - Дельфініум

Головна особливість дельфініуму – великі пірамідальні суцвіття, густо вкриті дрібними квітами. Найчастіше зустрічаються сині сорти, але ще є білі та бузкові. Всі мають верхній шпорець, який може зрости вище 5 см.

Дельфініум розквітає влітку, а в теплі на півдні – навесні та ще раз восени. Стійка рослина легко переносить заморозки, а холодну пору року витримує температури до -40 градусів. Куди більшу загрозу становлять відлиги, які буквально заливають кореневище.

Спільна інформація - Дельфініум

Сорту дельфініуму

Є десятки, а то й сотні сортів дельфініумів заввишки від 40 до 200 см. Але їхня унікальна структура пишних суцвіть залишається незмінною, за що їх і полюбили садівники!

Дельфініум польовий

Великі 2-метрові стебла вкриті густими суцвіттями блакитних, синіх та білих відтінків. Серед них є двоколірні та махрові сорти, а ще – рідкісні рожеві та бузкові дельфініуми.

Дельфініум польовий - Види та сорти