Озеленення ділянки своїми руками: 125 фото + докладний опис як озеленити ділянку правильно

Легка інструкція, як виконати красиве і практичне озеленення дачної ділянки своїми руками. Фото готових варіантів і красивого ландшафтного дизайну на ділянці.

Озеленення ділянки перед будинком – головна складова облаштування площі. Сюди включається посадка квітів і дерев, а також всілякі живі огорожі і штучні елементи декору.

Озеленення території – це старанний і трудомісткий процес для перетворення прибудинкової території у твір мистецтва. Для того, щоб отримати позитивний результат, треба дотримуватися законів агрономії, мати початкові знання про ботаніки і мати загальні уявлення про ландшафтному дизайні. Дотримання цих нескладних правил допоможе навіть починаючому озеленити свою ділянку і зробити його затишним місцем для відпочинку.

Первинні складові озеленення

найголовніше в облаштуванні ділянки – можливість з’єднати корисні властивості і декоративними функціями. Ягоди, фрукти і овочі можуть бути додатковим джерелом доходу. Рабатки з рослинами можна замаскувати так, що вони не будуть виділятися на тлі інших рослин і будуть одним із складових ландшафтного дизайну.

Основні принципи облаштування

Існує кілька значущих принципів, яких необхідно дотримуватися:

  • Скласти план роботи – зобразити майбутній дизайн на папері, створити систему поливу, підготувати грунт і приступити до посадки.
  • При облаштуванні прибудинкової території бажано в першу чергу облаштувати газон, і зробити обрамлення з бордюру. Це допоможе візуально розмежувати різні ділянки, після цього можна приступати до висадки квітів і рослин, що поєднуються із загальним дизайном.
  • Можна зробити кілька видів клумб. Для круглих клумб підійдуть високі квіти, для рабаток або бордюрних клумб – квіти середньої висоти або низькі квіти.
  • Непоганим варіантом оформлення буде створення альпійської гірки або рокарія.
  • Одним з головних елементів дизайну є різні джерела світла, а також облаштування стежок. Доріжки бажано закласти в першу чергу, щоб відразу побачити всю підсумкову картину.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Новачкам у цій справі краще прислухатися до порад дизайнерів, або запросити фахівців, щоб надалі не довелося переробляти весь план.

Кращий варіант для новачка – облаштування території з застосуванням декоративних рослин. Початківцю краще не братися за будівництво альпійської гірки або водойми.