Весняні первоцвіти – назви, фото та описи (каталог)

Весняні первоцвіти: назви, фото та описи (каталог)

Коли після зими хочеться скоріше побачити хоч якісь кольори та фарби, весняні першоцвіти завжди приносять подвійну радість та задоволення. А з нашим каталогом ти точно зможеш їх розрізняти!

1. Галантус

Ти, напевно, знаєш галантус під назвою пролісок, про який складали багато казок та легенд. Проліски цвітуть близько місяця і не бояться похолодань.

Галантус

2. Морозник

Гірська жовтцева квітка, яку ще називають зимівником, особливо любить гірські регіони. Він віддає перевагу тіні і легко переносить заморозки, за що його і полюбили садівники.

Морозник

3. Примула

Десятки різновидів примули примітні раннім та довгим цвітінням. Головна перевага саме у різноманітності сортів та кольорів.

Примула

4.Барвінок

Зворушливі синьо-фіолетові квіти барвінків не дарма теж стали частими гостями казок. Рослина швидко розростається та розповзається по землі, і у квітні густо покривається бутонами.

Барвінок

5. Крокус

Більшість із десятків різних сортів крокусів розпускається ранньою весною. У різних країнах їх ще називають шафраном чи зефераном.

Крокус

6. Ірідодиктіум

За складною назвою ховається один з різновидів ірису, причому дуже гарного та ароматного. Але май на увазі, що іридодиктум дуже крихітний і зростає близько 10 см.

Ірідодиктіум

7. Першоцвіт довгострілковий

Цей мешканець вологих місць воліє рости біля водойм або навіть навколо боліт. Рожеві або фіолетові квіти зібрані в об’ємні суцвіття. До речі, це один з найрідкісніших видів, що ретельно охороняються в добірці.

Первоцвіт довгострілочний

8. Тюльпан

Тюльпани і без того весняні квіти.А їх дикі побратими в природі розпускаються ще раніше культурних. Причому їх також існують десятки, а то й сотні.

Тюльпан

9. Чубатка

Хохлатку легко зустріти навіть у суворих північних регіонах. Окремі екземпляри виростають до 50 см. Крім квітів цікаве дуже незвичайне розсічене листя.

Хохлатка

10. Птахомлечник

Цей ранній білий первоцвіт не такий відомий, як проліски і проліски, але точно заслуговує на увагу. Ніжні квіти-зірочки зібрані у вільні верхівкові суцвіття.

Птахомлікар

11. Простріл

Різні види прострілу виростають від 5 до 40 см. Найчастіше він живе у степу, і розпускається фіолетовими квітами з яскравою жовтою серединкою, але поширені й інші відтінки.

Простріл

12. Гіацинт

Ця добірка не могла обійтися без ефектних різнокольорових гіацинтів. Їхні характерні щільні суцвіття з дрібних бутонів неможливо сплутати з жодними іншими квітами.

Гіацинт

13. Сцілла

Вона ж – проліск, ніжний блакитний дзвіночок із сімейства лілейних. Квітконос проліски витягується до 20 см, і на кожному розпускається до 4 бутонів. Рідше зустрічаються рожеві та білі сорти.

Сцілла

14. Нарцис

У нарцисів так багато форм та гібридів, що можна заплутатися. Але найчастіше це ті самі кремові квіти з жовтими серединками химерної форми.

Нарцис

15. Фіалка

Як не дивно, фіалку в природному середовищі можна теж віднести до первоцвітів. Більше того, у теплих регіонах до осені вона може зацвісти повторно.

Фіалка

16. Мускарі

Мишачий гіацинт – мешканець теплих регіонів, і там він розпускається ще до тюльпанів та нарцисів. Незвичайні бочкоподібні бутони зібрані у щільні суцвіття-колоски всіх відтінків синього.

Мускарі

17. Адоніс

Яскраві жовті квіти адонісу нагадують сонце і з’являються з першими його променями.Врахуй, що рослина віддає перевагу освітленим місцям і родючим, але легким грунтам.

Адоніс

18. Білоцвітник

Весняний білоцвітник зустрічається в тепліших регіонах, і зовні його легко сплутати з проліском. Але кінці пелюсток білоцвітника ніби занурили у жовту фарбу.

Білоцвітник

19. Рябчик

Квітучий рябчик нагадує кумедну пальму з чубчиком. А свою назву він отримав через характерне забарвлення бутонів, яке нагадує забарвлення птаха.

Рябчик

20. Медунка

Не тільки гарний, а й корисний первоцвіт активно використовують у народній медицині. Медуниця чудово почувається на ділянці і не завдає клопоту.

Медуниця

21. Ветрениця

Ветрениці настільки делікатні, що їх пелюстки опадають від сильних поривів вітру. Окрім первоцвітів є сорти, які цвітуть влітку чи восени.

Ветрениця

22. Пушкінія

Цей родич пролісок привертає увагу незвичайним ніжним блакитним відтінком. Квітка дуже приємно пахне, легко розмножується та витримує нестачу сонця.

Пушкінія

23. Гіацинтоїдес

Всупереч назві, зовні ця квітка швидше нагадує пролісок, але його бутони більші і довші. Найпопулярніші – сині сорти, але іноді трапляються білі та рожеві.

Гіацинтоїдес

24. Ерантіс

Сонячний золотистий ерантис не просто так називають весняком. Він миттєво піднімає настрій, розфарбовує ділянку яскравими фарбами і не боїться навіть снігопадів. А ще подивися, яке незвичайне у нього листя!

Ерантіс

25. Чистяк

Одразу ж після зникнення снігу із землі прокльовується чарівний жовтий чистяк. У світлі дні бутони повністю розпускаються, а похмурі – закриваються.

Чистяк

26.Хіонодокс

Квітуча хіонодокс дуже оригінально виглядає зі своїми загнутими пелюстками на тлі прямого лінійного листя. Існують сорти з більшими квітами, рожевими та білими.відтінками, і з підвищеною морозостійкістю.

Хіонодокса

27. Бруннера

Невибагливий морозостійкий багаторічник розпускається трохи пізніше, до травня, зате покриває грунт щільним зеленим килимом. Дрібні блакитні квіти зібрані у химерні верхівкові суцвіття.

Бруннера

28. Брандушка

На перший погляд, брандушку можна сплутати з крокусом, але поблизу видно, що у квітки трохи інша форма. Найчастіше зустрічаються рожеві сорти, і цвіте рослина близько 2 тижнів у квітні.

Брандушка

29. Печіночниця

Вважається, що печіночниця допомагає від захворювань печінки, через що і отримала свою назву. У народі її іноді називають праліском або переліском, тому що вона росте в лісах, через що трапляється плутанина.

Печеночниця

30. Калюжниця

Калужниця нагадує чистяк, але відрізняється формою листя. Крім того, це листя зберігається в зеленому килимі до самої осені, а таким може похвалитися небагато первоцвітів.

Калужниця