Колоновидна яблуня – сорти, догляд та вирощування (фото)

Колонновидна яблуня: сорти, догляд та вирощування (фото)

Якщо в саду не вистачає місця, але ти все одно мрієш про соковиті та ароматні яблука – вихід є! Колоноподібні яблуні хороші тим, що у них майже не буває бічних гілок. Хоч вони і виглядають не надто переконливо і подекуди дивакуваті – але в результаті ти отримаєш хороший урожай. Головне – підібрати сорти та забезпечити правильний догляд!

Загальний опис

У шістдесятих роках садівники та селекціонери щільно зайнялися питанням оптимізації площ та ресурсів. Хотілося, щоб плодові дерева були меншими, а врожай з них – більшими. У ході експериментів вдалося отримати незвичайну гібель, що мутувала, яку потім і розмножили в сучасні сорти. Перші зразки здобули вже в середині сімдесятих в англійському графстві Кент.

Існує якийсь ген, який вчені прозвали геном С. Він відповідає за те, що гілки рослин ростуть під гострим кутом практично вздовж стовбура. Зовні такі яблуні трохи нагадують тополю, доки їх густо не покриє врожай. Карликові сорти гілкуються вдвічі менше від середньорослих і в 4 рази менші за високі.

Іноді колоноподібні яблуні ще називають пірамідальними, але це не змінює суті.Дерево виростає у вигляді досить тонкої колони до 2,5 м – і це абсолютно без обрізки! Це ідеальний вибір для власників невеликих ділянок, адже розлога крона не займатиме місця і затінюватиме інші рослини.

Загальний опис - Колоновідна яблуня

Сорти колоноподібної яблуні

Існують десятки сортів з різними характеристиками, тому єдиної рекомендації щодо вибору немає. Звертай увагу на розміри та властивості плодів, час дозрівання, стійкість до морозів та хвороб.