Метелиста гортензія: найкращі сорти для Підмосковя

Вітильні гортензія: кращі сорти для Підмосков'я

Вітельчаста гортензія – це напрочуд красивий квітучий кущ, який прикрасить собою будь-який сад або присадибну ділянку. З приходом літа і до самих холодів рослина захоплюватиме прекрасними запашними суцвіттями, схожими на гігантські десерти із збитих вершків. Для вирощування в Підмосков’ї існують невибагливі та морозостійкі сорти. Розповідаємо, які!

1. Лаймлайт

Сорт Лаймлайт створили Голландські селекціонери. Вкриті тоненькими густими ворсинками бордові гілки гортензії дуже пружні й міцні, навіть величезні шапки суцвіть не здатні примусити їх хилитися до землі. З середини літа і до пізньої осені Лаймлайт радуватиме тебе квітами зеленувато-фісташкового кольору, потім вони змінять відтінок до лимонного, а після жовто-рожевого. Крім того, до осені листя змінює забарвлення із зеленим на червоно-бордове.

Утеплювати на зиму хуртовину гортензію Лаймлайт бажано лише у перші два-три роки життя. Коли кущ виросте майже до 3 м заввишки, він стане невразливим для зимових морозів.

Вітильні гортензія Лаймлайт - найкращі сорти для Підмосков'я

2. Вімс ред

Дивовижний вид гортензії, який був виведений зовсім недавно. На перший погляд може здатися, що це кущ чудового винно-бордового бузку, щоправда, суцвіття надто величезне. Квітучі пірамідальної форми кисті досягають 35-40 см завдовжки.

Вімс ред протягом усього періоду цвітіння змінює забарвлення суцвіть від білого до темно-бордового. Цвіте сорт на території Підмосков’я, з червня до середини осені, що теж відіграло важливу роль у його популярності серед садівників та дачників.

Вітейчаста гортензія Вімс ред - найкращі сорти для Підмосков'я

3. Ваніла фрейз

Головна особливість хуртовинної гортензії цього сорту – величезні пишні шапки суцвіть. Округлої форми волоті нагадують десерт із ягідного сиропу та густих хмар збитих вершків.

Неймовірно красиве видовище – квітуча Ваніла фрейз. Кожна гілочка має свою колірну гаму, різноманітність відтінків просто приголомшлива. У висоту Ванілла фрейз сягає 2 метрів. Сорт належить до одним з найвитриваліших і морозостійких.