Метелиста гортензія: найкращі сорти для Підмосковя

Вітильні гортензія: кращі сорти для Підмосков'я

Вітельчаста гортензія – це напрочуд красивий квітучий кущ, який прикрасить собою будь-який сад або присадибну ділянку. З приходом літа і до самих холодів рослина захоплюватиме прекрасними запашними суцвіттями, схожими на гігантські десерти із збитих вершків. Для вирощування в Підмосков’ї існують невибагливі та морозостійкі сорти. Розповідаємо, які!

1. Лаймлайт

Сорт Лаймлайт створили Голландські селекціонери. Вкриті тоненькими густими ворсинками бордові гілки гортензії дуже пружні й міцні, навіть величезні шапки суцвіть не здатні примусити їх хилитися до землі. З середини літа і до пізньої осені Лаймлайт радуватиме тебе квітами зеленувато-фісташкового кольору, потім вони змінять відтінок до лимонного, а після жовто-рожевого. Крім того, до осені листя змінює забарвлення із зеленим на червоно-бордове.

Утеплювати на зиму хуртовину гортензію Лаймлайт бажано лише у перші два-три роки життя. Коли кущ виросте майже до 3 м заввишки, він стане невразливим для зимових морозів.

Вітильні гортензія Лаймлайт - найкращі сорти для Підмосков'я

2. Вімс ред

Дивовижний вид гортензії, який був виведений зовсім недавно. На перший погляд може здатися, що це кущ чудового винно-бордового бузку, щоправда, суцвіття надто величезне. Квітучі пірамідальної форми кисті досягають 35-40 см завдовжки.

Вімс ред протягом усього періоду цвітіння змінює забарвлення суцвіть від білого до темно-бордового. Цвіте сорт на території Підмосков’я, з червня до середини осені, що теж відіграло важливу роль у його популярності серед садівників та дачників.

Вітейчаста гортензія Вімс ред - найкращі сорти для Підмосков'я

3. Ваніла фрейз

Головна особливість хуртовинної гортензії цього сорту – величезні пишні шапки суцвіть. Округлої форми волоті нагадують десерт із ягідного сиропу та густих хмар збитих вершків.

Неймовірно красиве видовище – квітуча Ваніла фрейз. Кожна гілочка має свою колірну гаму, різноманітність відтінків просто приголомшлива. У висоту Ванілла фрейз сягає 2 метрів. Сорт належить до одним з найвитриваліших і морозостійких.

4. Бобо

Сорт гортензії Бобо було створено завдяки старанням бельгійських селекціонерів. Рослина є невеликим кущем, висотою трохи більше 50 см. З настанням літа і до листопада кущ перетворюється на розкішну білу хмару, що складається з густих і пишних суцвіть.

Цей вид хуртовинної гортензії дуже витривалий, у догляді невибагливий, він переживе тривалі періоди посухи та зимову холоднечу. У зв’язку з цим рослина добре прижилася в середній смузі.

Вітилиця гортензія Бобо - найкращі сорти для Підмосков'я

5. Кіушу

Усього за кілька років після посадки кущ гортензії, що швидко росте, Кіушу досягає в діаметрі більше 3 м. У середині червня рослина покривається гігантськими білосніжними мітелками-свічками. Цвіте до заморозків, поступово суцвіття стають рожевими. Кіушу не боїться 35-градусних морозів, вологолюбна, але може пережити нетривалі періоди посухи.

Вітилиця гортензія Кіушу - найкращі сорти для Підмосков'я

6. Пінк Даймонд

Сорт Пінк Даймонд приХороший догляд зростає у висоту до 2 метрів. Гілки прямостоячі, пружні і дуже міцні, вони не схиляються навіть під вагою великих суцвіть-мітелок, які прикрашають їх з кінця липня і до середини осені.

Квіти спочатку цвітіння ніжно-білі, поступово змінюють відтінок до темно-рожевого. У перші роки життя потрібно вкривати коріння гортензії на зиму, якщо очікуються сильні морози.

Вітилиця гортензія Пінк Даймонд - найкращі сорти для Підмосков'я

7. Пінк леді

Найулюбленіший сорт волотистих гортензій при англійському королівському дворі. Великі 2-метрові кущі Пінк леді влітку покриваються величезними шапками білих мітелок. Кожна квіточка при цьому схожа на капелюшок гноміка. У рослин даного виду дуже велике листя, близько 15 см у довжину. Суцвіття лише восени набувають рожевого забарвлення, чим виправдовують назву сорту.

Вітилиця гортензія Пінк леді - найкращі сорти для Підмосков'я

8. Левана

Цей сорт гортензії садівники Підмосков’я просто люблять, оскільки рослина в період цвітіння приваблює сад бджіл.Левана є воістину велетенський розмір кущ, гілки якого досягають більше 3 метрів у висоту. При цьому крона гортензії настільки міцна, що навіть без додаткового зміцнення здатна встояти за сильних вітрів.

Цвіте Левана суцвіттями білого кольору, потім їх колір змінюється до темно-рожевого. Довжина волоток іноді перевищує 50 см. Сорт відноситься до морозостійких, легко переживе зниження температури повітря до -25 градусів без укриття.

Вітилиця гортензія Левана - найкращі сорти для Підмосков'я

9. Фрайз Мельба

Сорт був виведений у 2014 році і миттєво завоював популярність у садівників. Фрайз Мельба примітна своїм надзвичайно красивим цвітінням – спочатку суцвіття мають молочно-білий відтінок, потім вони стають рожевими, поступово набуваючи насичено-червоного кольору.

Цей вид хуртовинної гортензії – це 2-метровий в діаметрі чагарник, з незвичайним загостреним листям. Чуйний до підгодівлі. У перші роки життя рослини бажано мульчувати ґрунт у стовбура, щоб захистити його від занадто сильних морозів.

Вітилиця гортензія Фрайз Мельба - найкращі сорти для Підмосков'я

10. Пінки Вінки

Пінкі Вінкі вважається одним із найвідповідніших сортів гортензії для вирощування на території Підмосков’я. Рослина відносять до морозостійких, невибагливих у догляді, росте дуже швидко. До 3-4 років досягає у висоту 2 м та 1,5 м у діаметрі. Влітку волоті гортензії Пінки Вінки зеленувато-білі, до осені починають набувати всіх відтінків пурпурного.

Вітилиця гортензія Пінкі Вінкі - найкращі сорти для Підмосков'я

11. Меджикал Мунлайт

Протягом усього періоду цвітіння гортензія сорту «Магічне сяйво місячне» зовсім не змінює забарвлення. Суцвіття після розпускання нагадують формою величезні снігові кулі біло-блакитного відтінку. До вересня кулясті волоті витягуються і нагадують конус. Меджикал Мунлайт переживе будь-які морози, але не терпить протягів та посухи.

Вітильні гортензія Меджикал Мунлайт - найкращі сорти для Підмосков'я

12.Фантом

Пишні кисті хуртовини гортензії Фантом нагадують великі білі хмари збитих вершків. У міру зміни фарбування квіти стають все темнішими, набуваючи винно-бордових відтінків. Кущ може зростидо 2 метрів заввишки. Любить вологу, добре відгукується на обрізання та підживлення. Легко переживе зниження температури повітря до -25 градусів за Цельсієм.

Вітилиця гортензія Фантом - найкращі сорти для Підмосков'я

13. Грандіфлора

Цей сорт гортензій стане королем твоєї присадибної ділянки. Ворота Грандифлора виростає в гігантську кулю діаметром до 3-х метрів. Гілки у цієї рослини дуже довгі, під вагою величезних суцвіть вони трохи схиляються.

У літній період Грандифлора покривається махровими білими квітами, які з часом змінюють забарвлення до рожевого та салатово-рожевого відтінку. Сорт відноситься до морозостійких та витривалих, за що його дуже полюбили садівники Підмосков’я.

Вітилиця гортензія Грандифлора - найкращі сорти для Підмосков'я

14. Доллі

У літні місяці кущі хуртовини гортензії сорту Доллі покриваються махровими білими «овцями». Суцвіття у цієї рослини напрочуд красиві і великі, при цьому довгі стебла майже не схиляються під їх вагою.З часом квітки стають рожевими, при цьому соковите зелене листя червоніє. В осінньому саду кущ даного сорту гортензії виглядає просто чудово. Чагарник морозостійкий і невибагливий у догляді.

Вітилиця гортензія Доллі - найкращі сорти для Підмосков'я

15. Сандей фрейз

Мініатюрна гортензія Сандей фрейз, що не зросте більш ніж на 1 метр у висоту. Наприкінці весни вона зацвітає пишними суцвіттями, які завдовжки становлять приблизно третину висоти куща. Гілки у своїй не згинаються і ламаються. Волотки Сандей фрейз біля основи вишнево-рожеві, а ближче до маківки суцвіття – білі.

Ця рослина досить витривала і холодостійка. Однак його вигляд буде більш декоративним, а цвітіння більш пишним, якщо регулярно вносити в ґрунт підживлення.

Вітилиця гортензія Сандей фрейз - найкращі сорти для Підмосков'я

16. Полар бір

Назва сорту «Полярний ведмідь» говорить сама за себе. Ворота гортензія Полар бір зовсім не боїться сильних морозів і здатна пережити навіть найхолоднішу зиму.

У період цвітіння гортензія покривається десятками мітелок, що нагадують морозиво «ріжок» салатово-білого кольору. Восени суцвіття стають ніжно-рожевими. Цвіте цей сорт до самих заморозків.

Вітилиця гортензія Полар бір - найкращі сорти для Підмосков'я

17. Даймонд Руж

Середніх розмірів чагарник, виведений у Франції. Даймонд Руж примітний своїм дещо незвичайним для гортензій цвітінням. Його квіти схожі на мініатюрних білих та світло-рожевих метеликів. З настанням вересня забарвлення суцвіть поступово змінюється і набуває майже бордового відтінку.

Сорт Даймонд рушниць не боїться сильних морозів. Після значного обмороження кущ здатний знову повністю відновитись.

Вітилиця гортензія Даймонд Руж - найкращі сорти для Підмосков'я

18. Діамантіно

Дуже компактний кущ, що розростається не більше ніж на 1,6 м у діаметрі. Гортензію Діамантіно широко використовують у ландшафтному дизайні. Цей сорт порадує тебе рясним цвітінням вже в перший рік після посадки.

Колірна гама дуже різноманітна і змінюється протягом сезону багато разів: від ніжно-салатового, до білого, кремового, рожевого та темно-малинового. Діамантіно погано переносить періоди посухи, а ось суворі зими йому зовсім не страшні.

19. Сільвер долар

Срібний долар – це величезний кущ до 2-3 метрів у висоту та в діаметрі, але з дуже компактними суцвіттями. Відразу після розпускання «свічки» Сільвер долара білі, а восени вони набувають сріблястого відтінку. Сорт стійкий до посухи, але на зиму його краще вкривати, щоб захистити його від можливого падіння температури нижче -25 градусів.

Вітилиця гортензія Сільвер долар - найкращі сорти для Підмосков'я

20. Медікал Кендл

У липні хуртовина гортензія Меджикал Кендл перетворюється на величезну запашну хмару. Великі суцвіття-конуси випромінюють чудовий аромат, що розповсюджується на всю округу. Спочатку квіти білі з кремовим відтінком, потім волоті поступово рожевіють, а в кінці цвітіння набувають насичено-малинового забарвлення.

Вітилиця гортензія Медікал Кендл - найкращі сорти для Підмосков'я