Гіпсофіла (60 фото) – види, посадка та правильний догляд

Гіпсофіла (60 фото): види, посадка та правильний догляд

Малі квіти гіпсофіли схожі на мініатюрні гвоздики, і це недарма. Вони справді близькі родичі. Свою незвичайну назву квітка отримала за таку саму незвичайну любов до вапняків. Нарешті, гіпсофіла – це дуже красиво!

Загальна інформація

Гіпсофілу ще називають перекотиполе, і за такою непримітною назвою ховається дивовижна витонченість трав’янистого кущика. За розсипом білих квітів здається, що листя там немає взагалі. І справді пагони багатьох сортів гіпсофіли практично голі.

Компактні садові форми виростають до 50 см, а більші напівчагарникові – до 1,5 м. Листя зовсім дрібні і цілісні. Суцвіття у вигляді пухких мітелок складаються з безлічі дрібних білих, зелених або рідше рожевих квіток. Діаметр цих квіточок – 5-6 мм.

Загальна інформація

Види гіпсофіли

Серед сотні видів гіпсофіли можна знайти все – однорічники, багаторічники, трави та чагарники.Ми зібрали ті різновиди, на які варто звернути увагу в наших широтах!

Розлий садовий декоративний кущик при грамотному догляді розростається на 1,2 м. Він дуже швидко і самостійно набуває форми акуратної кулі, покритої хуртовистими суцвіттями. Є звичайні та махрові сорти.

Вітейчаста гіпсофіла

Повзуча гіпсофіла

Зовсім маленькі кущики до 30 см так густо гілкуються, що їх можна висаджувати, як ґрунтопокривні. На тлі дрібного темного листя ще яскравіше виділяються білі або рожеві бутони.

Повзуча гіпсофіла

Ясккоподібна гіпсофіла

Крихітний гімалайський вид з пагонами, що стелиться, рідко піднімається над землею хоча б на 10 см. Перші роки після посадки рослина може не цвісти взагалі, зате потім довго тішить своєю незвичайною красою.

Яскочкоподібна гіпсофіла