Червоні плями на листі смородини: що це, чим обробити

Червоні плями на листі смородини: чим обробити

Смородина – це не тільки смачні та корисні ягоди, але й кілька не найприємніших сюрпризів. Як і всі рослини, вона може жовтіти та сохнути. Але іноді листя покривається червоними плямами, чим вганяє недосвідчених садівників у справжню паніку. Щоб зберегти твою нервову систему, поспішаємо розповісти, що це та чим обробити кущ!

Антракноз смородини

Грибкове захворювання вражає листові пластини дрібними та хаотичними червоними плямами. Поступово вони стають більшими, змінюють відтінок і покриваються блискучим нальотом. На пізніших стадіях дрібні плями зливаються в одне, листя сохне, а захворювання переходить на врожай.

Особливості

Хоча антракноз і починається з листя, але може вражати всі частини рослини. Наприклад, на ягодах він проявляється у вигляді бурих маленьких плям з багряним облямівкою. Кущі передчасно оголюються, у рази падає врожайність, а у гіршому випадку смородина може загинути. Через антракноз кущі стають більш чутливими до морозів.

Антракноз - Червоні плями на листі смородини

Чим обробити?

Восени обов’язково прибирай рослинне сміття, бо саме так зимують суперечки, причому не лише антракнозу. Навесні та після збирання врожай оброби смородину Бордоською рідиною. Для лікування використовуй спеціалізовані фунгіциди – Фундазол, Превікур, Профіт Голд та інші.

Чим обробити - Антракноз смородини

Галова попелиця на смородині

Якщо червоні плями деформуються та спучуються, а молоді пагони відстають у розвитку або викривляються – переверни кілька листків на зворотний бік. Швидше за все, ти побачиш колонії попелиці, що бенкетують, яка й висмоктує з рослини всі соки.