Як позбутися мурах: найкращі народні засоби

Як позбутися мурах: найкращі народні засоби

Всі власники ділянок рано чи пізно стикаються із проблемою мурах. Але як вигнати їх із ділянки без шкоди для улюблених клумб та грядок? Чи дійсно потрібно розв’язувати справжню війну з хімічною зброєю наперевагу? Зараз розкажемо!

Мурашки на ділянці: користь чи шкода?

Для початку важливо зрозуміти одну річ: мурахи майже неминучі. Вони приходять ґрунтовно та надовго, будують свої притулки та створюють цілі колонії. Найчастіше з’являються в непридатних місцях – посеред плантації або між ягідних кущів.

Справді ефективних заходів, які б допомогли запобігти напасті – не існує. Мурахи вважають за краще селитися в хорошому родючому грунті, на теплих ділянках зі здоровою вологістю. Але давай спочатку розберемося, у чому реальна шкода від непроханих гостей і чи є від них якась користь?

Як позбутися мурах на ділянці - народні засоби

Ми зі школи знаємо, що мурахи – санітари лісу, адже знищують дрібних шкідників у разючих масштабах.Рахунок буквально йде на тисячі та кілограми личинок, жуків, гусениць та яйцекладів. Але водночас вони «розводять» попелиця, яка потім поглинає всі плодово-ягідні насадження.

Грунт з мурахами вдвічі багатший на калій і в цілих 10 разів – на фосфор, причому в тому вигляді, в якому їх найкраще засвоюють рослини. Але мурашині колонії незворотно псують усе на своєму шляху. Вони охоче самі харчуються коренеплодами, ягодами та листям. Їм подобаються солодкі квіти або бутони, а згодом вони можуть перебратися навіть у будинок.

Як позбутися мурах на ділянці - народні засоби

Як позбутися мурах на городі

Мурашки руйнують кореневі системи саджанців, а через їх підземні ходи ґрунт слабко вентилюється і в нього гірше проникають добрива та інсектициди. Але є кілька перевірених рішень:

– Розсип по мурашиних стежках сіль і повністю присип ним мурашники;

– Використовуй різкі відштовхуючі запахи – листя м’яти, петрушки та бузини, зубчики часнику, помідорне бадилля, мелену корицю;

– За тим же принципом спочатку чергуй грядки розсади з полином, петрушкою або часником;

– Якщо тобі вдалося вловити момент, коли мурахи тільки-но прийшли на ділянку, розкидай цукрові приманки.І відразу ж полів їх окропом, коли комахи набігуть;

– Обкопай мурашник і розкидай навколо пічну сажу або суміш подрібненої сухої материнки з сіркою (1:2);

– Розведи на 5 літрів води 200 г господарського мила, 5 ст. гасу та 1 ст.л. карболової кислоти. Добре замішай суміш, щоб все повністю розчинилося, а потім кілька разів поспіль полів мурашник із стежками.

Як позбутися мурах на городі - народні засоби