Мідний купорос – застосування в садівництві, як приготувати розчин

Мідний купорос: застосування розчину в садівництві

Всі садові рослини схильні до грибкових захворювань, тому тут головне вчасно помітити проблему і зупинити її поширення. Одним із найкращих коштів досі залишається – мідний купорос. Але це далеко не єдине застосування на ділянці. І зараз ми розповімо про нього докладніше!

Мідний купорос від грибка

Обробка саду мідним купоросом – це ефективна та багатофункціональна дезінфекція. Він однаково ефективно знищує як активні бактерії та мікроорганізми, так і ті, що перезимували в корі. Водночас це хороша профілактика від майбутніх поразок грибком.

Використовується 1% або 3% суміш – це 100 г або 300 г на відро відповідно. Слабка суміш скоріше профілактична, а сильна – лікувальна. У неї є цікава особливість: чим менша концентрація, тим яскравіший і темніший колір розчину. Не навпаки!

Замішувати купорос можна лише у скляному або емальованому посуді. Залізо категорично не годиться, тому що через хімічну реакцію засіб втрачає свою ефективність. Щоб кристали краще розчинялися, бери теплу воду, але не окропу. Свіжоприготовлена ​​рідина використовується відразу ж, тому що її не можна зберігати більше 10 годин.

Мідний купорос від грибка - застосування в садівництві

Важливо не підвищувати концентрацію розчину мідного купоросу, бо інакше він може спричинити сильні хімічні опіки рослини. З тієї ж причини не можна користуватися ним у надто спекотні сонячні дні, якщо температура тримається вище 27-30 градусів.

Мідний купорос – контактний фунгіцид, який залишається лише на поверхні і не накопичується всередині. Але все одно ним не можна користуватися під час формування та дозрівання плодів. Обробку потрібно проводити ранньою весною або вже після збирання врожаю та листопада.

Вибирай сухий безвітряний день, тому що препарат починає діяти тільки через пару годин. Оптимальна температура – ​​15-25 градусів. Якщо незабаром після обробки піде дощ, він змиє засіб, але для повторної процедури все одно зачекай 1-2 тижні, щоб уникнути надлишку міді у ґрунті.

Мідний купорос від грибка - застосування в садівництві