Яблуня Мельба – опис сорту, догляд та посадка, відгуки

Яблуня Мельба: опис сорту, догляд та посадка

Окрім вітчизняних, у наших широтах дуже добре приживаються канадські сорти яблунь. Саме в їх описах ти побачиш зимостійкість та багатий урожай. Серед таких сортів особливе місце займає яблуня Мельба, яка виведена на основі славнозвісного Макінтоша. Якщо тобі вдалося хоч раз скуштувати ці ароматні плоди – вже не захочеться від них відмовлятися. А ми розповімо, як проходить посадка і який догляд потрібно!

Опис та характеристики сорту

Сорт Мельба названий на честь Неллі Мельби, популярної австралійської оперної діви. Він дуже старий, виведений шляхом вільного запилення ще наприкінці ХІХ століття. Отже, за цей час селекціонерам вдалося відточити характеристики до бездоганності.

Яблуні Мельби – середнього розміру, до 3,5 м, з розлогою округлою кроною середнього ступеня загущення. З неї легко вивести колоноподібні дерева, бо у перші роки це її природний вигляд. Порода відноситься до пізньорічних, а в деяких регіонах навіть до осінніх.

У Мельби дуже темна кора з помаранчевим відтінком, витягнуте і трохи викривлене світле листя з фактурним краєм. На сильних молодих пагонах вони ніби здуваються верх, а на старих прогинаються вниз.У юних дерев кора вишнева, а на поверхні гнучких пагонів видніється легка галявина.

Опис та характеристики сорту - Яблуня Мельба

Цікава особливість – змішане плодоношення, яке нечасто властиве російським сортам. Це означає, що яблука формуються буквально по всьому дереву: на кільчатках, прутиках, списах. Мельба має красиві великі квіти правильної форми, зібрані на гілках дуже щільно один до одного.

Вже в перший плодоносний рік із Мельби можна зібрати до 20 кг урожаю, а у зрілому віці ці цифри іноді сягають фантастичних 150 кг. Але через таку інтенсивність після 15 років проявляється періодичність. З нею можна боротися нормуванням зав’язей, але це не надто ефективно.

Плоди Мельби – з вираженим кисло-солодким смаком, що вигідно виділяється на тлі традиційних медових літніх сортів. Яблука бувають середніми – до 200 г, а бувають дуже великими – до 300 г. На жовто-зеленій шкірці в міру дозрівання проступає виразний червоний рум’янець. При тривалому зберіганні шкірка може стати трохи маслянистою.

Опис та характеристики сорту - Яблуня Мельба