Кращі сорти огірків – фото, назви та описи (каталог)

Найкращі сорти огірків: фото, назви та описи (каталог)

Огірки – не надто вибаглива культура, та ще й щедра на врожай. Але навіть їх потрібно вибирати правильно, з урахуванням специфіки регіону, термінів плодоношення та бажаного результату. Ми зібрали великий каталог найкращих сортів огірків з фото, назвами та описами!

Ранні сорти огірків

Ранні огірки дозрівають до 45 днів, а ультраранні – ще швидше, до 40. Ось кілька таких сортів!

Алтайський ранній

Той випадок, коли назва говорить сама за себе, адже сорт починає плодоносити на 37 день. У нього горбисті шипасті плоди до 10 см завдовжки.

Алтайський ранній - Ранні сорти огірків

Засолювальний

Відмінний бджолозапильний сорт для вирощування у відкритому ґрунті. Плеті довгі та середньої гіллястості, з циліндричними середніми плодами завдовжки до 12 см.

Засолювальні - Ранні сорти огірків

Конкурент

Один із улюблених сортів дачників завдяки стійкості до плямистості та борошнистої роси. Ці огірки вирощують лише у відкритому ґрунті, причому в ідеалі – на шпалері.

Конкурент - Ранні сорти огірків

Майський

Універсальний гібрид для відкритого ґрунту та теплиці. Він дає великі плоди вагою до 200 г та довжиною до 20 см.

Майський - Ранні сорти огірків

Муромський

Ще один дуже скоростиглий сорт із зовсім дрібними, але смачними зеленими огірками. Він рясно плодоносить, але врожай доведеться збирати регулярно, щоб він не пожовк.

Муромський - Ранні сорти огірків

Середньостиглі сорти огірків

Середньостиглі огірки можна розділити на дві великі категорії: звичайні середні та середньопізні. Перші дозрівають за 45-50 днів, а другі – за 55-60.

Лібелла

Гібрид примітний тривалим плодоношенням, яке при належному догляді триватиме весь сезон. Огірки дуже ароматні, соковиті та смачні, зовсім без гіркоти.

Лібелла - Середньостиглі сорти огірків

Пікас

Потужний гібрид з такими ж високими потужними пагонами і темними плодами до 210 р. Сорт смачний і дуже врожайний, причому плодоносить досить дружно.

Пікас - Середньостиглі сорти огірків

В’язніковський

Невеликі округлі огірки стійкі до хвороб та знижених температур. У сорту досить короткі батоги, так що стебла відмінно провітрюються і не гниють.

В'язніковський - Середньостиглі сорти огірків

Атлет

Цей цікавий сорт огірків можна вирощувати навіть удома на підвіконні. За сприятливих тепличних умов плоди можуть зростати до 22 см.

Атлет - Середньостиглі сорти огірків

Ніжинський

Потужний і досконалийневибагливий сорт стійкий майже до будь-яких хвороб та температурних коливань. Його плоди ідеальні для консервації у будь-якому вигляді.

Ніжинський - Середньостиглі сорти огірків

Пізні сорти огірків

Пізні огірки дозрівають найдовше – понад 60 днів. Вони радуватимуть урожаєм, коли ранні сорти вже закінчать плодоносити.

Анніка

Один із найкращих сортів для того, щоб вживати плоди у свіжому вигляді, бо вони дуже соковиті та солодкі. Кущі високі, а ось самі огірки досить мініатюрні – до 9 см.

Анніка - Пізні сорти огірків

Водолій

Бугристі плоди добре зберігаються, не змінюють колір і смак, і зовсім не гірчать. Сорт висаджують у травні, і він стійкий майже всім огірковим хворобам.

Водолій - Пізні сорти огірків

Регал

Смачні пружні огірки з солодкуватим присмаком ідеальні для засолення та маринування.Сорт не боїться хвороб і холодів, рясно плодоносить і добре почувається у відкритому ґрунті.

Регал - Пізні сорти огірків

Ізид

Чудовий універсальний сорт цінують за хорошу транспортабельність та відмінні смакові якості. Він приємний у свіжому вигляді, соління і навіть після теплової обробки.

Ізід - Пізні сорти огірків

Фенікс

Огірки цього сорту відрізняються щільною товстою шкіркою. Завдяки цьому вони довго зберігаються, легко перевозяться і добре підходять для всіх видів консервації.

Фенікс - Пізні сорти огірків

Найкращі сорти огірків для теплиць

У теплицях добре вирощувати великі та соковиті огірки, бо там для них найстабільніші умови. Але й хрусткі малюки почуваються чудово!

Абсолют

Навіть за низьких температур Абсолют дає стабільний і багатий урожай. Кущики ростуть міцними, невибагливими і дають темні циліндричні плоди до 12 см, які хороші у свіжому вигляді та на продаж.

Абсолют - Найкращі сорти огірків для теплиць

Арктика

Дуже ранній гібрид, що самозапилюється, можна вирощувати в кілька заходів за сезон. У закритому ґрунті він набагато стійкіший до хвороб, ніж інші сорти.

Арктика - Найкращі сорти огірків для теплиць

Аристократ

У теплиці, що добре підігрівається, перший урожай огірків можна зібрати вже в травні. Сорт стійкий до посухи та температурних перепадів, а ще – рясно плодоносить соковитими та смачними плодами до 11 см.

Аристократ - Найкращі сорти огірків для теплиць

Артист

Головна перевага сорту – стійкість до нестачі світла, тому такі огірки можна вирощувати навіть восени та взимку. Також Артист славиться стійкістю до мозаїки та борошнистої роси.

Артист - Найкращі сорти огірків для теплиць

Аякс

Один із найурожайніших тепличнихсортів серед бджолозапильних. Огірочки виростають маленькими, але з 1 гектара при регулярних добривах та поливі можна зібрати фантастичні 1000 центнерів.

Аякс - Найкращі сорти огірків для теплиць

Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту

У відкритому ґрунті особливо важливо враховувати специфіку ґрунту та погоди регіону. Тут не вдасться уникнути заморозків, вітру та інших зовнішніх факторів.

Джерельце

Універсальний гібрид дає широкі світлі плоди з жовтизною та вираженими смугами. Вони солодкі, хрумкі та чудово переносять транспортування.

Джерельце - Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту

Директор

М’якуш огірків не надто хрумкий, але однорідний і без порожнеч. Директор – один із найпопулярніших сортів салатного призначення.

Директор - Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту

Паратунка

Універсальний сорт благополучно вирощують по всій території Росії, тому що він однаково стійкий до посухи та заморозків. Кущі не схильні до загущення та дають стабільний урожай, але не можна допускати, щоб він перезрівав.

Паратунка - Кращі сорти огірків для відкритого ґрунту

Уран

Японський сорт з маленькими укороченими плодами всього до 70 г. Огірки стійкі до різних зовнішніх умов, а плоди дуже акуратні за формою та розміром.

Уран - Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту

Отелло

Чеський сорт дає невеликі плоди з частими світлими шипами, якими його легко впізнати. Огірки дуже хрумкі та ароматні, не схильні до переростання.

Отелло - Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту

Найвищі сорти огірків

За сприятливих умов огірки завжди дають добрий урожай, але навіть серед них є справжні рекордсмени.

Сюзанна

Чеський гібрид однаково добре почувається у відкритому грунті і в теплицях. Плоди невеликі, до 8 см, зате з 1 квадрата можна зібрати до 10 кг.

Сюзанна - найвищі врожайні сорти огірків

Воронезький середньопізній

Якщо багатий урожай потрібен пізніше – краще сорти просто не знайти. Плоди досить великі, до 15 см та до 120 г, а з 1 квадрата збирають до 12 кг огірків.

Воронезький середньопізній - Найвищі врожайні сорти огірків

Спарта

Дуже ранній сорт стійкий до більшості огіркових хвороб. З 1 квадрата він дає понад 11 кг урожаю із світлих зелених плодів салатного призначення.

Спарта - найвищі врожайні сорти огірків

Хрусткий

Ще один сорт огірків із промовистою назвою. Плоди виростають досить великими, до 120 г, яскравого яскравого кольору. З 1 квадрата можна зібрати до 9 кг урожаю, і це ідеальний вибір для засолення.

Хрусткий - найвищі врожайні сорти огірків

Зозуля

Ідеальний сорт для засолення, консервації та салатів. Він самозапильний і не дає насіння, зате з 1 квадрата можна спокійно зібрати до 16 кг огірків.

Зозуля - найвищі врожайні сорти огірків

Самозапильні або партенокарпічні сорти огірків

Самозапильні огірки не запилюються бджолами, і це селекційні гібриди. Їхня головна перевага – можливість гнучко виправити ті чи інші характеристики – вирівняти розмір, позбутися гіркоти, забезпечити лежкість.

Адам

Ранньостиглий гібрид для відкритого ґрунту та тимчасових теплиць. Він досить врожайний і дає смачні універсальні плоди середнього розміру – до 10 см.

Адам - ​​Самозапильні або партенокарпічні сорти огірків

Гірлянда

Універсальний і досить великий гібрид з потужними пагонами та високим плодом до 130 г. Сорт дуже стійкий до нестачі сонця, тому його можна вирощувати навіть у квартирі.

Гірлянда - Самозапильні або партенокарпічні сорти огірків

Меренга

Дуже смачні невеликі огірочки зовсім без гіркоти хороші у переробці та у свіжому вигляді. Сорт стійкий до вірусних та грибкових захворювань.

Меренга - самозапильні або партенокарпічні сорти огірків

Герман

У цих огірків бездоганний товарний вигляд, тому вони хороші на продаж і для засолювання. Плоди яскраві, середнього розміру і можна зібрати до 9 кг на 1 квадрат.

Герман - самозапильні або партенокарпічні сорти огірків

Найкращі сорти огірків для Підмосков’я

У Підмосков’ї одні з найсприятливіших умов більшості сортів огірків. Але треба враховувати погодні перепади!

Муравля

Ранній скоростиглий сорт не вимагає запилення і дає середні плоди до 12 см із вираженою бугристістю. Гіркота в них відсутня на генетичному рівні, тому такі огірки хороші свіжими і для консервації.

Мурашка - Найкращі сорти огірків для Підмосков'я

Бенефіс

Один із найсмачніших сортів для Підмосков’я з досить високими плодами до 120 г. Він дуже стійкий до гнил, грибка і борошнистої роси.

Бенефіс - Найкращі сорти огірків для Підмосков'я

Емеля

Ідеальний вибір для теплиць, що обігріваються в Підмосков’ї. Сорт цікавий необмеженим зростанням батогів і великим стабільним урожаєм.

Емеля - Найкращі сорти огірків для Підмосков'я

Єрофей

Гілчастий і високий бджолозапильний сорт огірків для відкритогоґрунту в середній смузі. Він дає невеликі видовжені огірочки до 7 см.

Єрофей - Найкращі сорти огірків для Підмосков'я

Маша

Дуже скоростиглий гібрид відрізняється тривалим плодоношенням. Він дає акуратні корнішони зовсім без гіркоти і з відмінними смаковими якостями.

Маша - Найкращі сорти огірків для Підмосков'я

Найкращі сорти огірків для Уралу та Сибіру

На Уралі та в Сибіру насамперед врахуй можливі морози та короткий теплий сезон. Найкраще з такими умовами впораються такі сорти.

Гектор

Один із еталонних сортів з погляду товарних якостей та дружного дозрівання. Кущі досить компактні, але огірки зростають до 12 см.

Гектор - Найкращі сорти огірків для Уралу та Сибіру

Трілоджі

Голландський сорт із потужними пагонами та слабким розгалуженням дає невеликі плоди, на кшталт корнішонів.Огірки Трилоджі дуже стресостійкі і добре підходять навіть для Північних регіонів.

Трілоджі - Найкращі сорти огірків для Уралу та Сибіру

Бебі міні

Салатний сорт цінується за ароматну, соковиту та хрумку м’якоть. А ще – за стабільну врожайність будь-якого літа, незалежно від погоди.

Бебі міні - Найкращі сорти огірків для Уралу та Сибіру

Буратіне

Середньостиглий гібрид спочатку пророщують у парнику, а потім висаджують у відкритий ґрунт. Це один із найврожайніших сортів навіть в умовах Сибіру та Уралу – до 13 кг з 1 квадрата.

Буратіно - Найкращі сорти огірків для Уралу та Сибіру

Артек

Витривалий і сильний гібрид з красивими, акуратними та рівними корнішонами. Це ранній сорт з бездоганними товарними якостями, який дуже добрий для консервування.

Артек - Найкращі сорти огірків для Уралу та Сибіру

Найкращі сорти огірків для Ленінградської області

У Ленінградській області мало сонячних днів та багато вологи. Тож і сорти огірків вибирай відповідні!

Біла ніч

Вже сама назва сорту натякає, що його районовано саме під Ленінградську область. Це врожайний середньогіллястий сорт із невеликими огірками до 8 см, які зовсім не жовтіють.

Біла ніч - Найкращі сорти огірків для Ленінградської області

Міранда

Самозапильний гібрид зовсім невибагливий і легко переносить нічні похолодання та температурні перепади. Бугристі плоди дуже хрумкі, солодкуваті і зовсім без гіркоти.

Міранда - Найкращі сорти огірків для Ленінградської області

Амур

Невибагливий салатний гібрид дає перший урожай вже через 40 днів після сходу. Рослина досить потужна, а й плоди великі – до 15 см.

Амур - Найкращі сорти огірків для Ленінградської області

Ліліпут

Невеликі салатні огірки рідко виростають більше 9 см і 80 г. Натомість сорт дуже врожайний, і з 1 квадрата грядки можна зібрати до 12 кг.

Ліліпут - Найкращі сорти огірків для Ленінградської області

Еколь

Дуже врожайний сорт огірків із гарними плодами насиченого смарагдового кольору. Він цінується за бездоганний смак, тонку шкірку та рівну, акуратну форму.

Еколь - Найкращі сорти огірків для Ленінградської області