20 найкращих фільмів про Римську імперію

20 найкращих фільмів про Римську імперію

Історичне кіно приваблює глядачів із усього світу. А коли сюжет обертається навколо однієї з войовничих і великих держав в історії, то важко утриматися від перегляду. Ці 20 найкращих фільмів про Римську імперію залишать у тебе лише позитивні враження!

1. Останній легіон (2007)

Останній легіон (2007)

Юному Ромулу (Томас Броді-Сангстер) уготовано долю великого правителя Риму. Але Одоакр (Пітер Маллан) здійснює переворот та вбиває батьків хлопчика, узурпуючи всю владу. Ромул виявляється заточеним разом із своїм учителем. У підземеллі герой знаходить меч, який зробить із нього героя.

2. Астерікс і Обелікс проти Цезаря (1999)

Астерікс та Обелікс проти Цезаря (1999)

Римські воїни завоювали майже всю Галію. На шляху до необмеженої влади стало невелике село, яке побоюються навіть найхоробріші легіонери. Тут живуть кумедні галли, які п’ють чарівне зілля, що надає сили.

3.Помпеї (2014)

Помпеї (2014)

Мілон (Кіт Харінгтон) виріс у неволі і змушений боротися за життя на арені гладіаторів. Паралельно сюжет розповідає про любовну лінію між головним героєм та римською знатною дівчиною Касією (Емілі Браунінг).

4. Перший король Риму (2019)

Перший король Риму (2019)

Брати Ромул (Алессіо Лапіче) та Рем (Алессандро Боргі) потрапляють у полон. Невдоволені таким становищем, герої вирішують влаштувати бунт, щоб повалити диктаторів.

5. Тіт (1999)

Тіт (1999)

Римський полководець Тіт (Ентоні Хопкінс) повертається після битви, везучи полонених, серед яких знаходиться королева Тамора (Джесіка Ленг). Чоловік убиває дитину рабині, незважаючи на її благання. Однак незабаром жінка стає дружиною самого імператора і вирішує помститися.

6. Камо прийдеш (2001)

Камо прийдеш (2001)

Марк (Павло Делонг) приїжджає до Риму, щоб відвідати дядька, і закохується в Лігію (Магдалена Мельцаж).Дівчина відповідає взаємністю, але пару поділяють політичні та релігійні погляди.

7. Спартак (2004)

Спартак (2004)

Спартак (Горан Вишнич) стає гладіатором та часто бере участь у битвах на арені. Якось герой програє битву, і римські вельможі вимагають вбити його. Але суперник Спартака відмовляється це робити, нападаючи на охоронця. Подія залишає глибокий слід у свідомості головного героя, і він змінює своє ставлення до того, що відбувається.

8. Юлій Цезар (2002)

Юлій Цезар (2002)

Фільм розповідає про становлення Юлія Цезаря (Джеремі Сісто) як особистості та правителя Риму, починаючи відлік з його юних років. Політичні інтриги, територіальні завоювання, любовна лінія роблять це кіно справді цікавим.

9. Гладіатор (2000)

Гладіатор (2000)

Імператора Риму вбили власного сина, який прагне влади. Але в нього є супротивник, який знає правду про кривавий злочин. Максимус (Рассел Кроу) зробить все, щоб позбавити імперію від деспота та привести Рим до процвітання.

10. Центуріон (2010)

Центуріон (2010)

Римські легіонери повинні пробити оборону піктів та захопити їх. Але войовничий народ просто так не здасться…

11. Агора (2009)

Агора (2009)

Фільм показує історію першої в історії жінки-математика – Гіпатії (Рейчел Вайс). Будучи вченою, жінка вела лекції та давала поради чиновникам. Але релігійні хвилювання у Римі похитнули її позицію.

12. Останній гладіатор (2003)

Останній гладіатор (2003)

Германіус (Стефан Хорнунг) – боєць Колізею. Його брат теж повторює таку долю, але його вбиває інший гладіатор. Головний герой будує плани помсти, але виявляється, що його сестра закохана у ворога.

13. Орел Дев’ятого легіону (2011)

Орел Дев'ятого легіону (2011)

Марк (Ченнінг Татум) дізнається, що його батька звинувачують у втраті одного з найважливіших легіонерських атрибутів – Знака орла. Щоб врятувати батька, героєві доведеться особисто зайнятися пошуками символу.

14. Аттіла-завойовник (2001)

Аттіла-завойовник (2001)

Предводитель гунів Аттіла (Джерард Батлер) планує напад на Римську імперію. І хоча перші атаки виявляються вдалими, шлях героя буде дуже непростим.

15. Бен-Гур (2016)

Бен-Гур (2016)

Іуда (Джек Х’юстон) був несправедливо звинувачений у зраді. Переживши масу неприємностей, герой мріє лише про одне – помститися своєму братові Мессалі (Тобі Кеббелл).

16. Серпень, перший імператор (2003)

Серпень, перший імператор (2003)

Щоб зміцнити свою владу, Август (Пітер О`Тул) просить доньку вийти заміж за його пасинка. Чи погодиться дівчина на умови батька?

17. Клеопатра (1963)

Клеопатра (1963)

Найбільше на світі Клеопатра (Елізабет Тейлор) мріє об’єднати землі Єгипту та Риму під своїм правлінням. З цією метою вона спокушає Цезаря (Рекс Харрісон) і Марка Антонія (Річард Бертон).

18. Сатирикон (1969)

Сатирикон (1969)

У центрі сюжету – юний Енколпій (Дон Бакі). Герой вирушає на пошуки свого коханця, що втік.

19. Повсталий (2016)

Повсталий (2016)

Клавію (Джозеф Файнс) наказано знайти тіло Ісуса (Кліфф Кертіс). Але коли герой виконує завдання, то різко змінює свої погляди на політику та релігію.

20. Друїди (2001)

Друїди (2001)

Це історія про протистояння Цезаря (Клаус Марія Брандауер) та галльського ватажка Верцингеторига (Крістофер Ламберт). Хоча сили від початку нерівні, але результат битви може виявитися несподіваним.