Зелені яблука – найкращі сорти зелених яблунь з назвами та фото (каталог)

Зелені яблука: найкращі сорти з назвами та фото (каталог)

Зелені яблука багаті на вітаміни та корисні мікроелементи. Особливо в них багато вітаміну С, про що легко здогадатися завдяки кислинці смаку. Але вибір не обмежується парою-трійкою популярних видів. Так що тримай цілий каталог найкращих сортів зелених яблунь із назвами та фото!

Літні сорти зелених яблунь

Літні яблуні дають урожай у розпал літа. Вони погано зберігаються, але до зберігання зазвичай і не доходить, адже після зими так хочеться свіжих фруктів!

Димчастий аркад

Ранній сорт дає гарні апетитні плоди вагою до 100 г. Їх використовують у свіжому вигляді, тому що для зберігання та заготівлі вони не підходять.

Димчастий аркад - Літні сорти зелених яблунь

Біле астраханське

Кисло-солодкі яблука з білою м’якоттю важать в середньому від 100 до 200 г. Дерева досить чутливі до морозів, тому вимагають дбайливого догляду.

Біле астраханське - Літні сорти зелених яблунь

Білий налив

Класичний літній сорт, який дає рівні округлі плоди, хороші у свіжому вигляді та заготовках. Яблуня починає плодоносити через 5-6 років.

Білий налив - Літні сорти зелених яблунь

Літнє біле

Кисло-солодкі яблука з жовтуватою м’якоттю начебто трохи плескаті. Плоди хороші у свіжому вигляді та у переробці, але використовувати їх треба відразу.

Літнє біле - Літні сорти зелених яблунь

Сонце біле

Округлі плоди дозрівають на початку літа і важать від 100 до 200 г. Вони майже не придатні для зберігання, зате з них виходить чудове повидло, варення та десерти.

Сонце біле - Літні сорти зелених яблунь

Осінні сорти зелених яблунь

Осінні яблука вже краще лежать і їх можна «розтягнути» до зими. Дозрівають вони десь у вересні, коли на вулиці ще досить тепло та сонячно.

Антонівка

Безперечний лідер серед осінніх сортів радує ароматними зеленими плодами, які поступово жовтіють у міру зберігання. Смак Антонівки сповна розкривається приблизно через місяць після збирання.

Антонівка - Осінні сорти зелених яблунь

Слава Переможцям

Розлий осінній сорт з розлогою кроною не боїться навіть сильних морозів. Дерево дуже гарно виглядає під час цвітіння, а стиглі великі яблука поступово покриваються рум’янцем.

Слава Переможцям - Осінні сорти зелених яблунь

Аніс свердловський

Маленькі зелені яблука з легким рум’янцем дуже соковиті, солодкі, з тонкими анісовими нотами. Дерево відрізняється високою зимостійкістю, тому підходить для різних регіонів.

Аніс свердловський - Осінні сорти зелених яблунь

Коричненове

Поступово зелена шкірка покривається червоно-коричневим крапчастим рум’янцем. Яблуня дає нестабільний урожай, але плоди дуже смачні, ніжні та з відмінним товарним виглядом.

Коричне нове - Осінні сорти зелених яблунь

Ахтубінське

Залежно від регіону, цей сорт можна віднести до пізніх осінніх або ранніх зимових. Плоди виростають досить великими, до 200 г і містять мінімальну кількість вуглеводів.

Ахтубінське - Осінні сорти зелених яблунь

Зимові сорти зелених яблунь

Зимові види дозрівають у другій половині осені, і їхня головна перевага – висока лежкість. Деякі можна зберігати навіть до весни.

Гренні Сміт

Дуже щільні та соковиті плоди виростають досить великими – до 300 г. Врахуй, що це австралійський сорт, тому для північних регіонів він не підходить.

Гренні Сміт - Зимові сорти зелених яблунь

Синап орловський

Сорт стійкий до парші та морозів, але на його врожайність сильно впливають погодні умови. Зелені плоди в міру дозрівання покриваються легким рум’янцем. Кисло-солодка м’якоть має легкий зелений відтінок.

Синап орловський - Зимові сорти зелених яблунь

Кутузовець

Великі кисло-солодкі плоди із соковитою білою м’якоттю зберігаються до кінця зими. Дерево добре адаптується до морозів, тому росте в різних широтах.

Кутузовець - Зимові сорти зелених яблунь

Грінсливз

Під зеленою шкіркою ховається соковита жовта м’якоть із незвичайним балансом кислоти та солодощі. Це чудовий сорт для соків, заготовок та консервації.

Грінсливз - Зимові сорти зелених яблунь

Коштеля

Солодкий польський сорт плодоносить раз на 2 роки, але його цінують саме за смак та текстуру м’якоті. Дерево стійке до морозів та парші, а плоди зберігаються до березня.

Костелі - Зимові сорти зелених яблунь

Найвищі сорти зелених яблук

Дивовижно, але при правильному догляді з одного дерева можна зібрати по 500-800 яблук. Звичайно, для цього слід стежити за агротехнікою. А ще – правильно підібрати сорти!

Папірування

Зимостійкий та високоврожайний сорт зелених яблук із легким жовтим відливом. Під тонкою шкіркою ховається ніжна та соковита м’якоть із підвищеним вмістом пектинів.

Папіровка - найвищі сорти зелених яблук

Семеренко

Цей сорт не любить надто сильні морози, але в середніх широтах почувається досить комфортно. Мабуть, це одні з найкисліших зелених яблук.

Семеренко - найвищі врожайні сорти зелених яблук

Голден Делішес

Яблуні досить компактні та невисокі, максимум до 3 м. Але одне дерево формує щедрий урожай великих плодів вагою від 250 г із шорсткою поверхнею.

 Голден делішес - найвищі сорти зелених яблук

Уелсі

Цей сорт настільки врожайний, що якщо вчасно не збирати яблука, то гілки можуть обламуватися під вагою плодів. Тому рекомендується обов’язково виконувати підпори.

Уелсі - найвищі сорти зелених яблук

Пепін шафранний

Округлі зелені яблука з гладкою шкіркою цінуються за стабільну врожайність та злегка пряний смак. Найкраще їсти ці яблука через пару місяців після дозрівання і до самого квітня.

Пепін шафранний - найвищі врожайні сорти зелених яблук

Найкращі сорти зелених яблук для Підмосков’я

У Підмосков’ї мінлива погода з несподіваними заморозками, дощами та температурними перепадами. Тут виражені сезонні зміни, і все це потрібно враховувати для садівників.

Московське пізніше

Великі зелені плоди з’являються приблизно через 5-6 років після посадки яблуні.Це зимовий сорт, урожай якого можна зберігати до весни.

Московське пізніше - Найкращі сорти зелених яблук для Підмосков'я

Золота корона

Це рідкісні солодкі яблука серед зелених сортів. Вони досить великі, від 200 г, добре зберігаються і хороші як у свіжому вигляді, так і в переробці.

Золота корона - Найкращі сорти зелених яблук для Підмосков'я

Дачне

Ще один досить зимостійкий сорт для Підмосков’я дає ранній осінній урожай. У цих яблук вагою від 100 до 200 г більш виражені солодкі ноти смаку.

Дачне - Найкращі сорти зелених яблук для Підмосков'я

Золотий потік

Красиві округлі яблука до 200 г дозрівають ближче до зими і добре зберігаються до весни. Це один із найуніверсальніших сортів у вживанні.

Золотий потік - Найкращі сорти зелених яблук для Підмосков'я

Ерлі Женева

Ультраранній сорт дуже невибагливий у догляді і підходить навіть садівникам-початківцям. При дозріванні зелено-жовті плоди покриваються яскравим рум’янцем. Ароматна м’якуш зберігає свої властивості при консервації.

Ерлі Женева - Найкращі сорти зелених яблук для Підмосков'я

Найкращі сорти зелених яблук для Уралу та Сибіру

Особливість цих регіонів у знижених температурах та нестачі сонця навіть у розпал літа. В таких умовах найкраще приживаються такі сорти зелених яблук.

Безнасіння

Завдяки своїй фантастичній стійкості до холодного клімату, сорт прижився в Сибіру, ​​як рідний. Дерева зовсім невибагливі, плоди смачні, але обсипаються, якщо їх вчасно не зібрати.

Бессемянка - Найкращі сорти зелених яблук для Уралу та Сибіру

Пролісок

Карликовий сорт з розлогою кроною дає стабільний і значний урожай.З одного невеликого дерева до 2 м заввишки можна зібрати по 70-90 кг конусоподібних яблукз тонкою зеленою шкіркою.

Пролісок - Найкращі сорти зелених яблук для Уралу та Сибіру

Братчуд

Низькорослий зимостійкий сорт починає плодоносити приблизно через 5 років. Кисляві зелені плоди від 200 г кожен дуже універсальні і добре зберігаються.

Братчуд - Найкращі сорти зелених яблук для Уралу та Сибіру

Кущова крихітка

Зимостійкий сорт із ранніми округлими плодами середнього розміру. Біла солодкувата м’якуш дуже смачна у свіжому вигляді, але зберігає свої якості і в процесі переробки.

Кущова крихта - Кращі сорти зелених яблук для Уралу та Сибіру

Бурштин

Цей сорт виведений спеціально для північних умов, тому дерево переносить морози до -50 градусів. М’якуш трохи жорсткуватий, але дуже соковитий і смачний.

Бурштин - Кращі сорти зелених яблук для Уралу та Сибіру

Найкращі сорти зелених яблук для Ленінградської області

У Ленінградській області часті дощі, тумани та недостатньо світла. Тому потрібно підбирати сорти, стійкі до таких умов.

Російський розмарин

Це сорт на основі Антонівки, але з підвищеною стійкістю до захворювання. Яблука соковиті, дуже хрумкі та ароматні, з апетитною дрібнозернистою м’якоттю.

Російський розмарин - Найкращі сорти зелених яблук для Ленінградської області

Лінда

Плоди Лінди виростають дуже великими, з яскравим рум’янцем. М’якуш залишається зеленувато, але поступово стає все більш солодким. Це пізній сорт, який зберігається до весни.

Лінда - Найкращі сорти зелених яблук для Ленінградської області

Рожевий налив

Плоди поступово наливаються рум’янцем, але м’якоть залишається зеленою і наприкінці літа.Це ранній літній сорт, який використовується у свіжому вигляді або одразу йде на заготівлі.

Рожева налива - Найкращі сорти зелених яблук для Ленінградської області

Джонаголд

Пізні округлі яблука дуже красиво та апетитно виглядають. На зеленій шкірці переливаються червоні боки, а кислинка у смаку поєднується з легкою пряністю.

Джонаголд - Найкращі сорти зелених яблук для Ленінградської області

Боровинка

Старий високий сорт дає стабільний урожай красивих кислих плодів ніжно-зеленого відтінку з рожевими розлученнями. Навіть кора цього дерева відливає зеленим оливковим.

Боровинка - Найкращі сорти зелених яблук для Ленінградської області